3
-
0
23:52

Ο ΠΑΟΚ γνωρίζει την ήττα με 3-0 από την Μπενφίκα, που προκρίνεται με δύο νίκες στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ.

23:52

90': Λήξη της αναμέτρησης, δίχως λεπτό καθυστέρησης.

23:47

86': Σουτ του Ροντρίγκο, άουτ.

23:44

Ο Στέφενς εξηγεί στον απορημένο Στοχ για ποιον λόγο τον βγάζει από το γήπεδο...

23:43

83': Ο Στοχ, που μπήκε στο 46', αντικαθίσταται από τον Νίνη!

23:41

Ο Μάρκοβιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ και με πλασέ, πετυχαίνει το 3-0 για την ομάδα της Πορτογαλίας.

23:40

79': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:40

79': Ο Ροντρίγκο παίρνει τη θέση του Ντζούριτζιτς.

23:39

Ο Λίμα στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Γλύκου, ο οποίος έπεσε στην αριστερή.

23:39

78': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:38

77': Πέναλτι για την Μπενφίκα σε χέρι του Μαντούρο.

23:37

76': Κίτρινη κάρτα στον Σίλβιο.

23:35

74': Ο Βούκιτς στη θέση του Λούκας.

23:32

Κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο, ο Κατσουράνης καταχειροκροτήθηκε από τους φίλους της παλιάς του ομάδας.

23:31

Ο Γκαϊτάν εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο Λίμα από τον Κατσουράνη και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου ανοίγοντας το σκολ για την ομάδα της Πορτογαλίας.

23:31

70': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:30

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Λίμα εκτός περιοχής, ενώ ο τελευταίος έβγαινε απέναντι στον Γλύκο.

23:29

69': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Κατσουράνη.

23:21

60': Στο ματς και ο Μάρκοβιτς στη θέση του Σίλβιο.

23:20

60': Λίμα αντί Κανρτόζο στην πρώτη αλλαγή της Μπενφίκα.

23:14

51': Εκτέλεση κόρνερ του Λούκας, ο Κατσουράνης πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μαντούρο δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίχτυα!

23:08

48': Σουτ του Αμορίμ, διώχνει ο Γλύκος.

23:06

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Στοχ να παίρνει τη θέση του Ολίσε.

23:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:51

Η Μπενφίκα ήταν καλύτερη στο πρώτο μισό. Είχε περισσότερες ευκαιρίες αλλά το 0-0 παραμένει και επιτρέπει στον ΠΑΟΚ να ελπίζει...

22:50

45': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

22:48

43': Δυνατό σουτ του Καρντόζο εκτός περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ.

22:45

40': Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.

22:44

39': Ο Γλύκος μπλοκάρει το σουτ του Γκαϊτάν.

22:38

33': Εκπληκτική απόκρουση του Γλύκου σε εκτέλεση φάουλ του Καρντόζο και αφού η μπάλα βρίσκει στο τείχος και αλλάζει πορεία!

22:32

27': Σουτ του Γκαϊτάν, που βγαίνει σε θέση βολής από λάθος του Κατσουράνη, κοντράρει ο Ινσαουράλδε και παραχωρεί κόρνερ.

22:26

21': Διαγώνιο σουτ του Σάλβιο εντός περιοχής, απομακρύνει ο Γλύκος.

22:21

16': Κεφαλιά του Καρντόσο, η μπάλα φεύγει άουτ.

22:19

14': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει από τον Αρτούρ, ο οποίος με δεύτερη προσπάθεια την μπλοκάρει προτού περάσει τη γραμμή!

22:16

11': Ωραίος συνδυασμός των Πορτογάλων με αποδέκτη της μπάλας τον Καρντόζο, που περνά τον Γλύκο αλλά βγάνει πλάγια και πλασάρει άουτ.

22:15

Επιφυλακτικές οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, με συνέπεια να μην έχει δημιουργηθεί κάποια ενδιαφέρουσα φάση.

22:11

Ισορροπημένο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

22:06

1': 'Εναρξη της αναμέτρησης.

22:04

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Κολούνα, μεγάλης μορφής της Μπενφίκα στο παρελθόν.

22:01

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, αρχίζει σε λίγο το μεγάλο ματς.

21:54

Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια.

21:42

Τη συμπαράσταση περίπου 1.200 οπαδών τους θα έχουν απόψε οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

21:40

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν το ζέσταμα στον αγωνιστικό χώρο.

21:40

Με στόχο την ανατροπή του 0-1 της Τούμπας, ο ΠΑΟΚ ρίχνεται στη ρεβάνς με την Μπενφίκα στο Ντα Λουζ για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ
Αρτούρ, Λουιζάο, Μάξι Περέιρα, Γκαράι, Σίλβιο, Ρούμπεν Αμορίμ, Ντζούρισιτς, Γκαιτάν, Αντρέ Γκόμεζ, Καρντόζο, Σάλβιο.
Αναπ: Πάολο Λόπεζ, Βιτόρια, Σικουεϊρά, Φέισα, Λίμα, Ροντρίγκο, Μάρκοβιτς
Γλύκος, Λίνο, Κίτσιου, Κατσουράνης, Ινσαουράλδε, Μαντούρο, Κάτσε, Λάζαρ, Ολίσε, Λούκας, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γκσπούρνινγκ, Στοχ, Βούκιτς, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Γεωργιάδης, Νίνης.
Διαιτητής: Μάρτσινιακ (Πολωνία) - Βοηθοί διαιτητή: Σοκόλνιτσκι, Λίστκιεβιτς (Πολωνία)