1
-
0
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας στο a-sports.gr για την περιγραφή του αγώνα. Καλό σας απόγευμα.

16:54

Ο Απόλλωνας Λάρισας ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως ο Πλατανιάς ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο τελευταίο 20λεπτο και μπορούσε να ισοφαρίσει, αλλά τον σταμάτησαν το... δοκάρι και ο γκολκίπερ Μαντζάρης.

16:53

Τέλος του αγώνα. Μεγάλος νικητής ο Απόλλωνας Λάρισας που ανεβαίνει στη 2η θέση.

16:51

90+4': Δύο κίτρινες ίσον κόκκινη για τον Χατζή τον αρχηγό του Απόλλωνα Λάρισας, που επεδίωξε να την πάρει.

16:51

90+4': Κίτρινη ο Χατζής.

16:48

90+1': Φανταστική απόκρουση από τον Μαντζάρη σε κοντινή, σκαστή κεφαλιά του Μπιανκόνι από σέντρα του Ουές από δεξιά.

16:47

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:44

87': Ο Κοντοές στη θέση του Λίταινα στην τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Με τρεις στόπερ οι γηπεδούχοι.

16:43

Στο έδαφος ο Σουλιώτης, σταματάει το παιχνίδι.

16:40

84': Οφσάιντ ο Λουκάο.

16:40

83' Ο Λάζιτς στη θέση του Κόρτσαμ στη δεύτερη αλλαγή του Πλατανιά. Τα παίζει όλα για όλα ο Τάτσης και γυρνάει με 4 τέσσερις στην άμυνα.

16:38

82': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Μπιανκόνι να βγάζει την μπαλιά στον Λουκίνα, που την ξαναγυρνάει από αριστερά, αλλά δεν προλαβαίνει ο Μπιανκόνι να ξαναμπεί στη φάση και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

16:36

79': Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι για αχρείαστο φάουλ πάνω στον γκολκίπερ Μαντζάρη.

16:34

77': Διαγώνιο σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου από θέση μέσα αριστερά η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:33

76': Ο Νίλι εκτελεί φάουλ, κεφαλιά του Παπανικολάου άουτ.

16:32

75': Ο Λουκίνας μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, αλλά το αριστερό πλασέ είναι αδύναμο και μπλοκάρει ο Μαντζάρης πέφτοντας αριστερά.

16:31

74': Οφσάιντ ο Ποζατζίδης Σ.

16:29

72': Ο Ποζατζίδης Σ. εκτελεί απ' ευθείας φάουλ με αριστερό από τη δεξιά γωνία της περιοχής, η μπάλα χτυπάει στο αριστερό δοκάρι και απομακρύνεται από τον Σουλιώτη από την περιοχή του Απόλλωνα Λάρισας.

16:28

71': Κίτρινη κάρτα στον Κουρτεσιώτη.

16:26

70': Ο Γκουντρουμπής στη θέση του Τασιούλη στη δεύτερη αλλαγή του Απόλλωνα Λάρισας.

16:26

Αδυνατεί ο Πλατανιάς να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία για γκολ.

16:21

64΄: Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας με τον συνδυασμό των Λίταινα και Λουκάο, που περνάει την μπάλα από δεξιά στον Μαρκολίνο, ο οποίος πιεζόμενος κοντρολάρει με το δεξί και πλασάρει με αριστερό άουτ από το ύψος του πέναλτι.

16:19

63': Στο έδαφος ο Λουκάο από κατά λάθος χτύπημα με το χέρι του Κόρτσαμ στο πρόσωπο. Σηκώνεται και συνεχίζει ο Βραζιλιάνος.

16:17

60': Μακρινό σουτ του Παπανικολάου εντελώς άστοχο.

16:16

59': Οφσάιντ ο Παπανικολάου.

16:14

58': Ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Τσαμούρη.

16:11

55': Στο έδαφος ο Τσαμούρης ζητάει αλλαγή. Βγαίνει εκτός γηπέδου.

16:10

53': Ο Κατσικογιάννης χαρίζει μια κίτρινη κάρτα στον Ουές για σκληρό φάουλ στον Μαρκολίνο.

16:07

50': Ωραίος συνδυασμός των Μαρκολίνο, Λουκάο, που κάνει τακουνάκι για τον Λίταινα, σουτ από θέση μέσα δεξιά, κοντράρει πάνω στον Ρουσσάκη και η μπάλα φτάνει χωρίς δύναμη στα χέρια του Γκοτ.

16:05

48' Κίτρινη κάρτα στον Παπανικολάου.

16:03

46': Κόρνερ από δεξιά για τον Πλατανιά. Το εκτελεί ο Ποζατζίδης Σ. διώχνει με κεφαλιά ο Σουλιώτης.

16:02

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

15:47

Τέλος του α' ημιχρόνου με τον Απόλλωνα Λάρισας να προηγείται και να είναι σαφώς καλύτερος από τον Πλατανιά.

15:46

2 λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:45

45+1': Ο Μαρκολίνο στη θέση του Μπραμπίγια, που βγαίνει λόγω τραυματισμού από ένα χτύπημα του Μποσέτι σε προηγούμενη φάση.

15:43

43': Κίτρινη κάρτα στον Χατζή.

15:43

43': Κίτρινη κάρτα στον Λουκίνα.

15:42

Νεύρα, ενώ έχει σταματάει το ματς. Ο Λουκίνας με τον Χατζή.

15:40

Ρεκόρ από κάρτες έχει κάνει ο Λουκάο με 15 κίτρινες και μια κόκκινη φέτος. Είναι καλός φορ, αλλά οξύθυμος ο Βραζιλιάνος.

15:38

39': Κίτρινη κάρτα στον Λουκάο.

15:37

37': Σέντρα από δεξιά του Λίταινα, κακή αντίδραση με το κεφάλι του Κόρτσαμ κοντράρει ο Λουκάο με το πόδι, στρώνεται η μπάλα σε θέση μέσα αριστερά στον Τασιούλη, που την περνάει δίπλα από τον Γκοτ, αλλά ο Κόρτσαμ προ της γραμμής διώχνει και διορθώνει το λάθος του.

15:35

36': Ο διαιτητής χαρίζει μια κίτρινη κάρτα στον Νίλι, που τραβάει τη φανέλα του Ράμος και κάνει φάουλ.

15:33

Επιστρέφει στο παιχνίδι ο Ράμος και συνεχίζει τελικά.

15:32

Τραυματίας ο Ράμος, καθώς δέχθηκε μια αγκωνιά στα πλευρά από τον Κόρτσαμ κατά την εκτέλεση του κόρνερ. Μάλλον θα γίνει αλλαγή.

15:30

30': Κόρνερ από δεξιά για τον Απόλλωνα Λάρισας. Το εκτελεί ο Μπραμπίγια, σουτ του Λίταινα έξω από την περιοχή αποκρούει ο Γκοτ και νέο κόρνερ από αριστερά. Το εκτελεί ο Μπραμπίγια, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:29

30': Κίτρινη ο Μποσέτι.

15:28

29': Ο Νίλι γεμίζει την μπάλα με φάουλ από το ημικύκλιο του κέντρου, αυτή σκάει στη μικρή περιοχή και διώχνει με δσκολία ο Μαντζάρης. Εκτελεί το κόρνερ ο Νίλι φεύγει η μπάλ εκτός περιοχής.

15:26

27': Κόρνερ για τον Πλατανιά από δεξιά. Το εκτελεί ο Ποζατζίδης Σ. δυσκολεύεται ο Μαντζάρης στην έξοδό του, διώχνει μακριά ο Ράμος.

15:24

Μια βαθιά μπαλιά του Τσαμούρη δεν ανησυχεί τον Μαντζάρη.

15:20

21': Ο Μπραμπίγια εκτελεί απ' ευθείας φάουλ από την δεξιά γωνία της περιοχής, κοντράρει η μπάλα στο τείχος και κόρνερ. Το εκτελεί ο Μπραμπίγια από δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει κατευθείαν άουτ.

15:19

20': Οφσάιντ ο Λουκίνας.

15:18

19': Μακρικό σουτ από τα 25 μέτρα του Λουκάο, η μπάλα κόντραρε στον Κόρτσαμ και έφτασε στα χέρια του Γκοτ.