-
3
23:57

23:56

Η Τότεναμ χάνει με 4-3 σε αυτό το εκπληκτικό παιχνίδι, αλλά με το υπέρ της 1-0 του πρώτου αγώνα προκρίνεται στους «4» του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Άγιαξ.

23:56

90'+6: Τέλος του αγώνα, 4-3.

23:55

90'+6: Κόρνερ για την Τότεναμ παραχωρεί ο Σανέ.

23:52

Δεν μετράει το γκολ του Στέρλινγκ από υπόδειξη του VAR! Ο Τσακίρ θεωρεί πώς υπάρχει οφσάιντ του Αγκουέρο στην αρχή της φάσης, που ήταν όντως εκτεθειμένος.

23:52

Τέλος αγώνα στο Οπόρτο, Πόρτο - Λίβερπουλ 1-4.

23:51

90'+3: ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:49

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:49

90': Σάντσες αντί Ρόουζ, τρίτη αλλαγή για την Τότεναμ.

23:44

Στο 84' Πόρτο - Λίβερπουλ 1-4, γκολ και από τον Φαν Ντάικ για τους «κόκκινους».

23:44

86': Ευκαιρία για τη Σίτι, γέμισμα του Φερναντίνιο, κεφαλιά-πάσα του Σανέ από αριστερά της περιοχής στον Γκουντογκάν, που σουτάρει στην κίνηση, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

23:42

84': Σανέ αντί Μεντί, δεύτερη αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι.

23:40

81': Ντέιβις αντί Λούκας Μόουρα, δεύτερη αλλαγή για την Τότεναμ.

23:38

80': Σέντρα του Γουόκερ από δεξιά, κεφαλιά του Αγκουέρο, μπλοκάρει ο Γιορίς.

23:37

Στο 77' Πόρτο - Λίβερπουλ 1-3 με γκολ του Φιρμίνο.

23:37

79': Από την εκτέλεση του Ντε Μπράινε η μπάλα καταλήγει στον Γκουντογκάν, που σουτάρει, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:37

78': Σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τη Σίτι.

23:36

77': Κίτρινη στον Γουανιάμα για φάουλ στον Ντε Μπράινε.

23:35

76': Σουτ του Αγκουέρο, άουτ.

23:34

76': Και το γκολ μετρά κανονικά. Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ 4-3, λοιπόν, και αυτή τη στιγμή οι Λονδρέζοι είναι αυτοί που προκρίνονται.

23:33

Θα συμβουλευθεί το VAR, πάντως, ο Τούρκος διαιτητής Τσακίρ για χέρι του Γιορέντε.

23:32

Εκτελεί από αριστερά ο Τρίπιερ, ο Γιορέντε με το σώμα γράφει το 4-3.

23:32

73': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:30

72': Ο Σον πλασάρει από πλάγια δεξιά, ο Έντερσον με τα πόδια διώχνει σε κόρνερ. Εκτελεί ο Ρόουζ και νέο κόρνερ για την Τότεναμ.

23:29

Στο 68' Πόρτο - Λίβερπουλ 1-2, μειώνει ο Έντερ Μιλιτάο.

23:25

Στο 65' Πόρτο - Λίβερπουλ 0-2, ο Σαλάχ σκοράρει και οι «κόκκινοι» σκέφτονται τις αναμετρήσεις τους με την Μπαρτσελόνα στους «4»...

23:23

64': Αν μείνει το 4-2, η Σίτι θα αντιμετωπίσει τον Άγιαξ στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:21

62': Φερναντίνιο αντί Νταβίντ Σίλβα, πρώτη αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι.

23:18

Ωραία πάσα του Ντε Μπράινε στον Αγκουέρο, που νικά τον Γιορίς στην κλειστή του γωνία με σουτ από θέση μέσα δεξιά, 4-2.

23:18

59': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:17

59': Σουτ του Έρικσεν λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Έντερσον.

23:16

58': Ευκαιρία για την Τότεναμ, κεφαλιά του Γιορέντε μετά τη σέντρα του Τρίπιερ από δεξιά, αποκρούει ο Έντερσον.

23:15

Στο 55' Πόρτο - Λίβερπουλ 0-1.

23:15

56': Ο Γκουντογκάν εκτελεί φάουλ από δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Νταβίντ Σίλβα, άουτ.

23:12

54': Νέα ευκαιρία για τη Σίτι, σουτ του Ντε Μπράινε από θέση μέσα δεξιά, εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ ο Γιορίς. Αυτό περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

23:11

52': Κερδίζει κόρνερ ο Γουόκερ για τη Σίτι, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:09

50': Ευκαιρία για τη Σίτι, ο Νταβίντ Σίλβα πασάρει από αριστερά της περιοχής στον Στέρλινγκ, που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, δεν διώχνει καλά ο Γιορίς, για να ακολουθήσει άστοχη προβολή του Μπερνάρντο Σίλβα.

23:07

49': Εκτελεί ο Ντε Μπράινε, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι περνά η μπάλα.

23:07

48': Κίτρινη στον Σον.

23:06

48': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο κερδίζει ο Ντε Μπράινε για τη Σίτι.

23:05

Ξεκινά το β' ημίχρονο και στο ματς της Πόρτο με τη Λίβερπουλ.

23:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.