0
-
1
21:50

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε άδικη ήττα από την Μπενφίκα με 1-0 καθώς το γκολ του Λίμα, που έκρινε τον αγώνα, ήταν αντικανονικό.

21:50

90'+3': Λήξη της αναμέτρησης.

21:47

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:42

87': Κεφαλιά του Ινσαουράλδε, αποκρούει ο Αρτούρ, κόρνερ από τους αμυντικούς προ του Σαλπιγγίδη.

21:41

86': Κίτρινη κάρτα στον Στοχ.

21:38

83': Εντυπωσιακή επέμβαση του Γλύκου σε πλασέ του Μάρκοβιτς από το ύψος του πέναλτι.

21:38

82': Ο Σαλπιγγίδης κλείνει τις αλλαγές του ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λάζαρ.

21:32

76': Στο ματς και ο Στοχ αντί του Ολίσε.

21:31

75': Βγαίνει ο Σουλεϊμάνι, μπαίνει ο Σάλβιο στην τελευταία αλλαγή της Μπενφίκα.

21:22

66': Μάρκοβιτς αντί του Αντρέ Γκόμεζ η δεύτερη αλλαγή της Μπενφίκα.

21:22

66': Σουτ του Ολίσε, εκτός περιοχής, άουτ.

21:19

63': Πρώτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας να περνά στον αγωνιστικό χώρο αντί του Νίνη.

21:19

63': Ο Φέισα στη θέση του Πέρες στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

21:16

Σοβαρό διαιτητικό λάθος σε βάρος του ΠΑΟΚ. Ο Ντζούρισιτς στρώνει με το στήθος -στο ύψος του πέναλτι- στον Λίμα, ο οποίος σκοράρει με σουτ αλλά από θέση οφσάιντ!

21:15

59': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

21:10

54': Κίτρινη κάρτα στον Μαντούρο.

21:04

48': Τεράστια ευκαιρία με τον Λάζαρ, που κλέβει έξω από την περιοχή, προχωράει και πλασάρει αλλά στέλνει την μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι!

21:02

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:46

Κλειστό το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ να λειτουργεί εξαιρετικά στον ανασταλτικό τομέα και να μην επιτρέπει στην Μπενφίκα να απειλήσει. Πάντως, και ο «δικέφαλος» είναι ακίνδυνος.

20:46

45'+1': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

20:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Αντρέ Γκόμεζ.

20:38

37': Ο Λίνο απομακρύνει με κεφαλιά την μπάλα, η οποία είχε πάρει περίεργη τροχιά μετά από σέντρα του Λίμα που κόντραρε.

20:35

Χωρίς τη μεγάλη φάση το ματς, μετά από 35 λεπτά.

20:30

30': Ο Σίλβιο μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ από τα αριστερά, ντριμπλάει τον Κίτσιου και επιχειρεί σουτ αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

20:28

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

20:26

26': Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.

20:25

Μόλις μία τελική, το σουτ του Ολίσε, καταγράφεται σε 25 λεπτά αγώνα...

20:23

Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του ματς. Φλύαρη η υπεροχή της Μπενφίκα καθώς ο ΠΑΟΚ είναι πολύ καλά οργανωμένος πίσω ωστόσο δεν μπορεί να απειλήσει.

20:15

Παρά την υπεροχή της, η Μπενφίκα δεν μπορεί να προσεγγίσει την περιοχή του ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει κλείσει καλά τους χώρους.

20:12

Περίπου 40 φίλοι της Μπενφίκα βρίσκονται στην Τούμπα.

20:11

Η Μπενφίκα διατηρεί την κατοχή της μπάλας και μεταφέρει το παιχνίδι προς την εστία του Γλύκου.

20:07

8': Ο Ολίσε κλέβει στη μεσαία γραμμή, προχωρά και σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

20:07

Δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα ο ΠΑΟΚ...

20:04

4': Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.

20:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

19:58

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:49

Στην Τούμπα και ο Πάμπλο Γκαρσία.

19:47

Εκτός ενδεκάδας του ΠΑΟΚ έμειναν οι Στοχ και Λούκας καθώς ο Χουμπ Στέφενς επέλεξε τους Ολίσε και Νίνη. Στο ματς και ο Ινσαουράλδε που κέρδισε τη... μάχη με τον Τζαβέλλα.

19:45

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρόεδρος της ΟΥΕΦΑ, Μισέλ Πλατινί, συνοδευόμενος από τον επικεφαλής της ΕΠΟ, Γιώργο Σαρρή. Ο τελευταίος, πάντως, αποδοκιμάστηκε.

19:44

Γεμάτη η Τούμπα, ενθουσιασμός στον κόσμο του ΠΑΟΚ.

19:41

Σε περίπου είκοσι λεπτά θα αρχίσει η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Μπενφίκα για τη φάση των «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Κατσουράνης, Ινσαουράλδε, Κάτσε, Μαντούρο, Λάζαρ, Ολίσε, Νίνης, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γκσπούρνινγκ, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Βούκιτς, Λούκας, Στοχ, Σαλπιγγίδης.
ΜΠΕΝΦΙΚΑ
Αρτούρ, Μάξι Περέιρα, Λουιζάο, Ζαρντέλ, Σίλβιο, Ρούμπεν Αμορίμ, Πέρεζ, Αντρέ Γκόμεζ, Ντζούρισιτς, Σουλεϊμάνι, Λίμα.
Αναπ: Λόπεζ, Βιτόρια, Φέισα, Σικέιρα, Σάλβιο, Ροντρίγκο, Μάρκοβιτς.
Διαιτητής: Βόλφγκανκ Σταρκ (Γερμανία) - Βοηθοί: Γιαν Χέντρικ Σάλβερ και Μάικ Πίκελ (Γερμανία)