0
21:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:01

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με 1-0 του Ατρόμητου. Άτυχοι οι Περιστεριώτες, που είχαν χαμένο πέναλτι και δύο δοκάρια.

21:01

Τέλος στο ματς.

20:59

Τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή του Μπουσούλατζιτς, στη συμβολή των δοκών.

20:59

90+6': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:57

90+4΄: Κίτρινη κάρτα στον Δώνη. Είναι η δεύτερη και αποβάλλεται.

20:55

90+2': Από μία κίτρινη σε Δώνη και Σάκιτς, που πιάστηκαν στα χέρια.

20:53

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:52

Πιέζει ο Ατρόμητος...

20:51

88': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, απομακρύνει ο Μαυρομμάτης.

20:48

84': Ο Δώνης από το κέντρο πάει να κρεμάσει τον Μέγερι, η μπάλα περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:47

83': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τζανδάρης αντί του Χατζηγιοβάνη.

20:45

82': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ενσικουλού κάνει επικίνδυνη σέντρα σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Κωτσόπουλος μόνος στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

20:44

81': Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη για διαμαρτυρία.

20:42

78': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κωτσόπουλος αντί Μπρούνο.

20:39

76': Ωραίο σου του Μπρούνο έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

20:38

75': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης σεντράρει από τα αριστερά, ο Κουλούρης κάνει την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Διούδης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:34

72': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, κάνει έξοδο και μαζεύει ο Διούδης.

20:30

67': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Χατζηθεοδωρίδης, μέσα ο Πούγγουρας.

20:28

66': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ούμπιντες αντί Νάτσου.

20:28

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο.

20:26

63': Εκτελεί το πέναλτι ο Κουλούρης, αλλά ο Διούδγς πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει. Μεγάλη απόκρουση από τον «πράσινο» γκολκίπερ.

20:25

Ο Μπουσούλατζιτς μπαίνει στην περιοχή, ο Κολοβέτσιος τον βρίσκει χαμηλά από πίσω και τον ανατρέπει. Παίρνει και κίτρινη ο στόπερ του Παναθηναϊκού.

20:24

62': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:20

56': Συρτό σουτ από τον Μπουζούκη λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, δεν ανησυχεί ο Μέγερι.

20:18

55': Ο Ενσικουλού εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, μαζεύει ο Διούδης.

20:15

Προσπαθεί να πιέσει ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα του δεύτερο 45λεπτου, αναζητώντας δεύτερο γκολ.

20:10

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

20:08

Αλλαγή και για τον Ατρόμητο, με τον Ενσικουλού να παίρνει τη θέση του Βασιλακάκη.

20:08

Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καμπετής αντί Μακέντα. Ο Ιταλός χτύπησε λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στον αριστερό αστράγαλο.

19:52

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του Ατρόμητου, που είχε δοκάρι με τον Γιαννουλη.

19:50

19:47

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:44

42': Καλός ρυθμός στο ματς, αλλά αρκετά και τα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

19:41

39': Οφσάιντ ο Μάντσον, σωστή υπόδειξη.

19:37

36': Εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Βασιλακάκη, αλλά η μπάλα χτυπά στο κεφάλι του Κολοβέτσιου και απομακρύνεται.

19:33

30': Στο 69% υπέρ του Παναθηναϊκού η κατοχή της μπάλας.

19:26

Μακρινή μπαλιά του Κάτσε στον Μακέντα, ο οποίος κατεβάζει υποδειγματικά τη μπάλα μέσα στην περιοχή με το δεξί, εκτελεί με το αριστερό και στα δίχτυα. 1-0 ο Παναθηναϊκός.

19:25

24΄: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:22

20': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Γιαννούλης εκτελεί απευθείας το φάουλ, αλλά η μπάλα τραντάζει τη δεξιά κάθετη δοκό του Διούδη.

19:20

18': Φάουλ για τον Ατρόμητο, λίγο δεξιά από το ημικύκλιο της περιοχής. Το έκανε ο Ινσούα στον Νάτσο, είδε και την κίτρινη κάρτα ο αριστερός μπακ του Παναθηναϊκού.

19:17

15': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:12

10': Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Μακέντα από το ύψος του πέναλτι, μαζεύει εύκολα ο Μέγερι.

19:09

Χωρίς φάση μετά από 8 λεπτά αγώνα στο ΟΑΚΑ.

19:05

3': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελεί με πάσα ο Κάτσε αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:02

18:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:56

Κοντά στους 10.000 οι φίλοι του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ.

18:50

Οι Περιστεριώτες προέρχονται από τη νίκη με 4-2 κόντρα στον Άρη και θέλει ακόμη ένα τρίποντο προκειμένου να παραμείνει στη δεύτερη θέση αφού ο Ολυμπιακός καραδοκεί.

18:50

Ο Παναθηναϊκός θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Άρη και την ήττα από τον ΟΦΗ.

18:41

Καλησπέρα σας, μαζί θα δούμε την αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Γιόχανσον, Κάτσε, Δώνης, Χατζηθεοδωρίδης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Μακέντα
Αναπ: Ξενόπουλος, Στάικος, Οικονόμου, Καμπετσής, Τζανδάρης, Βέργος, Πούγγουρας