Λήξη αναμέτρησης, Λουκέρνη - Ολυμπιακός 1-3 τελικό.

22:16

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

22:15

90': Σουτ Βότσα από θέση μέσα αριστερά, αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

22:12

87': Γυριστό σουτ Βάργκας, πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

22:08

Δυνατό διαγώνιο σουτ Σουλτζ από τα αριστερά, ο Γιαννιώτης απομακρύνει με το γόνατο, η μπάλα φτάνει στον Ντεμασάι, σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και στα δίχτυα, 1-3.

22:08

83': ΓΚΟΛ για τη ΛΟΥΚΕΡΝΗ!

22:06

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Λουκέρνη. Ο Ντεμασάι αντί του Γκβίλια.

22:05

80': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μπαλιά Ποντένσε σε Φετφατζίδη, σουτ διαγώνιο από θέση μέσα αριστερά, πάνω από την εστία των Ελβετών.

22:01

75': Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα 25 μέτρα και δεξιά, Χριστοδουλόπουλος απευθείας, ψηλά άουτ.

21:57

72': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός. Ο Τοροσίδης αντί του Καμαρά.

21:55

70': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανσαριφάρντ αντί του Γκερέρο.

21:55

Ο Φετφατζίδης παίζει το 1-2 με τον Ποντένσε, διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά από τον Πορτογάλο, αποκρούει προσωρινά ο Σάλβι και στην επαναφορά σε κενή εστία αυτή τη φορά ο Γκερέρο με πλασέ λίγο πριν από τη γραμμή της εστίας της Λουκέρνης κάνει το 0-3.

21:54

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:52

67': Δύο αλλαγές μαζί για τη Λουκέρνη. Βολφ, Βάργκας στις θέσεις των Ούγκρινιτς και Σνόιβλι,

21:51

Φάουλ για τη Λουκέρνη από τα αριστερά και τα 20 μέτρα, ο Σνόιβλι στην εκτέλεση, με τις γροθιές ο Γιαννιώτης, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Μπουχαλάκη, παραλίγο αυτογκόλ. Το κόρνερ εκτελεί ο Σνόιβλι από τα αριστερά, κανένα πρόβλημα.

21:49

63': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φετφατζίδης αντί Φορτούνη.

21:48

Σουτ Ποντένσε από τα αριστερά, άουτ.

21:46

Κόρνερ από τα αριστερά με τον Τσιμίκα, κεφαλιά Βούκοβιτς, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ της εστίας της Λουκέρνης, στην επαναφορά κεφαλιά-πάσα Μιράντα και ο Χριστοδουλόπουλος με πλασέ σε κενή εστία κάνει από κοντά το 0-2.

21:46

59': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:44

58': Ελαμπντελαουί τη σέντρα από τα δεξιά, σουτ από τον Ποντένσε από θέση μέσα αριστερά, σε κόρνερ απομακρύνεται η μπάλα...

21:42

57': Σουτ Ούγκρινιτς από τα αριστερά, άουτ.

21:41

56': Κίτρινη στον Άλβες.

21:37

52': Σουτ Γκβίλια από θέση μέσα δεξιά, κανένα πρόβλημα για τον Γιαννιώτη.

21:35

50': Σουτ Ούγκρινιτς από θέση έξω αριστερά, άουτ.

21:34

Ο Ολυμπιακός θα μάθει απόψε το βράδυ και μετά το τέλος του δικού του ματς την αντίπαλο του στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς Μπέρνλι - Μπασακσεχίρ ξεκινούν τη ρεβάνς του 0-0 στην Τουρκία στις 21.45.

21:32

46': Μακρινό σουτ Τσιμίκα από τα αριστερά, άουτ.