-
2
23:53

23:52

Την προσεχή Τετάρτη (11/7) η Κροατία θα διεκδικήσει την πρόκριση στον τελικό κόντρα στην Αγγλία.

23:51

Οι οικοδεσπότες Ρώσοι είναι προφανώς απογοητευμένοι.

23:51

Οι Κροάτες επιστρέφουν στους «4» του Μουντιάλ μετά από 20 χρόνια και τη διοργάνωση της Γαλλίας.

23:50

Ο Ράκιτιτς ευστοχεί, 3-4 και η Κροατία είναι στους ημιτελικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

23:47

Ο Μόντριτς είναι τυχερός, βρίσκει την μπάλα ο Ακινφέεφ, στο δοκάρι και στα δίχτυα για το 1-2.

23:46

Ο Φερνάντες στέλνει άουτ την μπάλα! Νέο χαμένο πέναλτι για τη Ρωσία.

23:46

Ο Ακινφέεφ αποκρούει ωραία την εκτέλεση του Κόβατσιτς!

23:45

Ο Τζαγκόεφ ισοφαρίζει, 1-1.

23:44

Ο Μπρόζοβιτς ευστοχεί και 0-1.

23:43

Ο Σούμπασιτς αποκρούει την κακή εκτέλεση του Σμόλοφ!

23:42

Τα πέναλτι ξεκινούν με πρώτη τη Ρωσία και εκτελεστή τον Σμόλοφ.

23:37

Οι Κροάτες βρήκαν το γκολ με τον Βίντα στο 101', οι Ρώσοι δεν τα παράτησαν, ισοφάρισαν και έμειναν ζωντανοί...

23:36

120'+1: Λήξη της παράτασης, 2-2 και όλα θα κριθούν στα πέναλτι.

23:35

120': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

23:34

119': Σουτ του Ζόμπνιν εκτός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Σούμπασιτς.

23:30

Ο Τζαγκόεφ εκτελεί το φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Φερνάντες, μένει άγαλμα ο Σούμπασιτς και η μπάλα στη δεξιά του γωνία για το 2-2.

23:29

115': ΓΚΟΛ για τη ΡΩΣΙΑ!

23:28

114': Κίτρινη στον Πίβαριτς για χέρι, φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρωσία.

23:26

112': Από την εκτέλεση του Τζαγκόεφ η μπάλα καταλήγει στον Κουζιάεφ που θα σουτάρει, ο Σούμπασιτς αντιδρά σωστά και αποκρούει.

23:26

111': Κόρνερ για τη Ρωσία παραχωρεί ο Μπρόζοβιτς.

23:23

109': Κίτρινη στον Γκαζίνσκι για φάουλ στον Μάντζουκιτς.

23:20

106': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης.

23:17

105'+2: Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

23:15

105'+1: Δύο τα τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

23:14

105': Κεφαλιά του Ερόχιν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τζαγκόεφ, άουτ.

23:12

102': Τζαγκόεφ αντί Γκολοβίν, τέταρτη αλλαγή για τη Ρωσία.

23:11

101': Κίτρινη στον Βίντα.

23:10

Ο Μόντριτς εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Βίντα πιάνει την κεφαλιά, ο Τσόρλουκα αφήνει έξυπνα την μπάλα να περάσει από μπροστά του, στην αριστερή γωνία του Ακινφέεφ καταλήγει αυτή και 1-2.

23:10

101': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

23:10

100': Κόρνερ παραχωρεί ο Κουτσεπόφ για την Κροατία μετά από προσπάθεια του Βίντα.

23:06

97': Τέταρτη αλλαγή για την Κροατία και αναγκαστική, ο Τσόρλουκα αντί του τραυματία Βρσάλικο.

23:05

95': Ο Βρσάλικο έχει θέμα με τραυματισμό, με 10 η Κροατία προς το παρόν.

23:01

91': Κόρνερ κερδίζει η Ρωσία, περνά χωρίς κάτι σημαντικό η εκτέλεση του Γκολοβίν.

23:01

91': Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

22:55

Πλην του δοκαριού του Πέρισιτς στο 60' ήταν παντελώς ανούσια η υπεροχή των Κροατών στο β' ημίχρονο.

22:54

90'+5: Λήξη κανονικής διάρκειας, 1-1, το ματς στην παράταση.

22:53

90'+4: Σουτ του Σμόλοφ από πλάγια δεξιά, δεν θα αιφνιδιαστεί ο Σούμπασιτς και θα διώξει στην κλειστή του γωνία.

22:51

90'+2: Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Κροατία περνούν ανεκμετάλλευτα.

22:50

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:48

89': Μυικό πρόβλημα τραυματισμού δείχνει να αντιμετωπίζει ο Σούμπασιτς, για την ώρα συνεχίζει.

22:47

88': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία, ο Κόβατσιτς αντί του Κράμαριτς.

22:46

87': Κόρνερ παραχωρεί ο Ερόχιν για την Κροατία, επιθετικό φάουλ του Λόβρεν στον Κουτσεπόφ.