2
-
0
19:10

Εύκολη νίκη με 2-0 για τον Ατρόμητο, απέναντι σε μια Καλλονή που τα... παράτησε μετά το πρώτο γκολ των γηπεδούχων και δεν κατάφερε να απειλήσει ούτε μια στιγμή την εστία του Τσέναμο.

19:07

Τέλος του αγώνα.

19:03

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

18:57

82': Τελευταία αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για Φωτάκη που παίρνει τη θέση του Καραμάνου.

18:50

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές ο Ματζουράκης. Βγάζει τον Καζάκη και βάζει τον Νιαμπούγιου.

18:47

72': Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτελείται το κόρνερ, ο Φάμπιο γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι με τακουνάκι και ο Καραμάνος μόνος του στέλνει την μπάλα άουτ.

18:47

Κακή εκτέλεση από τον Αργεντίνο.

18:47

Εκτελεί ο Ιγκλέσιας, αποκρούει με τα πόδια σε κόρνερ ο Σιδεράκης.

18:46

72': Πέναλτι για τον Ατρόμητο σε ανατροπή του Καραμάνου από τον Γιατζιτζόγλου.

18:45

70': Δεύτερη αλλαγή και από τον Παράσχο. Ο Γεωργίου μπαίνει στη θέση του Ούμπιντες.

18:41

Ωραία κάθετη του Λαζαρίδη στον Φάμπιο, αυτός αν και τετ α τετ με τον Σιδεράκη προτιμάει να σιγουρέψει το γκολ και δίνει δίπλα του στον Καραμάνο που δεν δυσκολεύεται να κάνει το 2-0.

18:41

67': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο.

18:40

66': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Ζακουανί και μπαίνει ο Γιατζιτζόγλου.

18:38

64': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο στη θέση του Παπαδόπουλου. Ο επιθετικός του Ατρόμητου έφυγε κατευθείαν για τα αποδυτήρια, καθώς φαίνεται να έχει τραυματιστεί στον δικέφαλο.

18:29

55': Ο Μπρίτο έξω απ' την περιοχή πιάνει ένα επικίνδυνο σουτ, αποκρούει δύσκολα ο Σιδεράκης.

18:20

46': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Κεϊτά παίρνει τη θέση του Ζος.

18:20

46': Έναρξη β' μέρους.

18:05

«Αφεντικό» στο πρώτο 45λεπτο ο Ατρόμητος, χωρίς πάντως να έχει τις μεγάλες φάσεις. Καθοριστική η φάση της αποβολής του Φουρλάνου, με τους Περιστεριώτες να ανοίγουν το σκορ λίγο αργότερα χάρη σε μία από τις πολλές πλαγιοκοπήσεις που έκαναν και να έχουν πάρει σοβαρό προβάδισμα για τη νίκη.

18:03

Τέλος α' μέρους.

18:02

Το γκολ έχει καταλογιστεί στον Ιγκλέσιας.

18:01

Από σέντρα του Γιαννούλη, ο Ουμπίντες μέσα στην περιοχή δεν καταφέρνει να κάνει το σουτ, το κάνει όμως ο Ιγκλέσιας και αφού η μπάλα βρίσκει και στον Καραμάνο καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

18:01

43': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

17:59

Έξαλλοι οι άνθρωποι της Καλλονής με την απόφαση του διαιτητή Μαντάκη.

17:58

Ο Φουρλάνος δέχτηκε την πρώτη κίτρινη για φάουλ που έκανε στον Λαζαρίδη και την δεύτερη επειδή πέταξε την μπάλα σε νέο φάουλ που έκανε συμπαίκτης του.

17:57

40': Αποβάλλεται ο Φουρλάνος! Ο παίκτης της Καλλονής δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε 30 δευτερόλεπτα!

17:56

40': Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο.

17:55

Συμπληρώθηκε το πρώτο 40λεπτο, οι γηπεδούχοι προσπαθούν, αλλά δυσκολεύονται πολύ να διασπάσουν την αμυντική γραμμή της Καλλονής.

17:48

29': Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί φάουλ, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Λαζαρίδη μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά άουτ.

17:47

28': Κίτρινη στον Ζακουανί.

17:41

23': Σέντρα του Γιαννούλη, ο Μπρίτο πιάνει κεφαλιά, εύκολα μπλοκάρει ο Σιδεράκης.

17:35

18': Κίτρινη κάρτα και στον Νάστο.

17:34

17': Κεφαλιά του Καραμάνου έπειτα από σέντρα του Γιαννούλη, αποκρούει με γροθιές ο Σιδεράκης.

17:32

15': Η Καλλονή απειλεί ξανά, με τον Τσέναμο όμως να μπλοκάρει και την κεφαλιά που έπιασε ο Ζακουανί μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Φουρλάνος.

17:31

14': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

17:27

10': Ο Τσέναμο μπλοκάρει εύκολα σουτ που έκανε ο Ποντάνι έξω απ' την περιοχή.

17:24

Οι Περιστεριώτες έχουν πάρει τον έλεγχο από το ξεκίνημα και προσπαθούν να πιέσουν τους φιλοξενούμενους.