1
-
0
21:27

Νίκη με 1-0 για τον Αστέρα Τρίπολης που ήταν χειρότερος του Παναθηναϊκού, αλλά κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη μοναδική μεγάλη ευκαιρία που του παρουσιάστηκε. Ιδανικοί... αυτόχειρες οι παίκτες του Αναστασίου.

21:24

Τέλος του αγώνα.

21:22

90'+2': Κίτρινη στον Μπαντή.

21:22

90'+2': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

21:20

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:19

89': Από μία κίτρινη σε Ζέκα και Χουάνμα.

21:17

88': Χουάνμα στη θέση του Μπαράλες η τελευταία αλλαγή του Βεργέτη.

21:15

Το ματς μπαίνει στο τελευταίο 5λεπτο και οι γηπεδούχοι κρατάνε το προβάδισμά τους.

21:12

82': Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν.

21:10

81': Αλλαγή για τους «πράσινους». Στη θέση του Λαγού ο Ντίνας.

21:08

79': Δεύτερη αλλαγή από τους γηπεδούχους. Έξω ο Ντε Μπλάσις, μέσα ο Τσαμπούρης.

21:06

Προσπαθεί να δώσει νέα πνοή στην επίθεσή του ο Ανασταασίου, βγάζοντας πάντως από το ματς τον καλύτερο παίκτη της ομάδας του.

21:05

76': Αλλαγή για τον Αναστασίου. Ο Καρέλης στη θέση του Κλωναρίδη.

20:56

67': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Βγαίνει ο Καράσκο και μπαίνει ο Ζησόπουλος.

20:55

Αρχίζουν και συνέρχονται οι «πράσινοι» μετά την ψυχρολουσία από το γκολ που δέχτηκαν και ανακτούν τον έλεγχο του αγώνα.

20:53

64': Ωραίο μακρινό σουτ του Ζέκα, πέφτει και αποκρούει ο Μπαντής.

20:49

60': Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

20:43

Ο Καπίνο δίνει στον Ζέκα, ο οποίος χάνει την μπάλα από τον Μουνάφο λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, ο Αργεντίνος μπαίνει στην περιοχή, δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Καράσκο, ο οποίος σε κενή εστία πλασάρει για το 1-0.

20:43

Τραγικό λάθος στην άμυνα του Παναθηναϊκού.

20:43

54': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

20:34

46': Έναρξη β' μέρους.

20:19

Ο Παναθηναϊκός είναι ανώτερος στο πρώτο 45λεπτο, έχει πάρει τον έλεγχο στον χώρο του κέντρου και με την ταχύτητα του Κλωναρίδη έχει δημιουργήσει αρκετούς κινδύνους για την εστία του Μπαντή.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:16

45': Κίτρινη στον Σανκαρέ.

20:07

Πολύ καλύτερος ο Παναθηναϊκός μέχρι στιγμής. Έτσι όπως πάει το ματς είναι θέμα χρόνου να σκοράρουν οι «πράσινοι».

20:05

34': Κι άλλη καλή στιγμή με τον Κλωναρίδη, που κάνει «ποδιά» στον Σανκαρέ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, σουτάρει αμέσως για να αποκρούσει και πάλι ο Μπαντής.

20:01

30': Νέα κούρσα του Κλωναρίδη, περνάει τον Γκόιαν σαν σταματημένο, κάνει το πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να αποκρούει ο Μπαντής και να απομακρύνει στη συνέχεια ο Εντό.

19:55

Πιέζουν αρκετά ψηλά οι παίκτες του Παναθηναϊκού κι έχουν καταφέρει να «χαλάσουν» την κυκλοφορία της μπάλας από πλευράς γηπεδούχων.

19:45

14': Νέα καλή στιγμή για τους «πράσινους». Ο Αμπέντ εκτελεί φάουλ γεμίζοντας στην περιοχή του Αστέρα, ο Κουτρουμπής βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά πλασάρει άουτ από καλή θέση.

19:42

12': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Κλωναρίδη να φεύγει γρήγορα στην επίθεση από αριστερά, να συγκλίνει προς το κέντρο και να κάνει το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής και να στέλνει την μπάλα ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Μπαντή.

19:40

Εκτελεί ο Ουσέρο, ο Εντό πηδάει ψηλότερα απ' όλους, αλλά δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και αυτή φεύγει πλάγιο από την αντίθετη πλευρά.

19:40

9': Πρώτο κόρνερ στο ματς. Το κερδίζει ο Αστέρας.

19:40

Αυτή ήταν η πρώτη καλή στιγμή στο ματς.

19:39

8': Ο Ντε Μπλάσις βρίσκει τον Μπαράλες στο σημείο του πέναλτι, αυτός με πλάτη στην εστία στρώνει στον επερχόμενο Λούι που κάνει το σουτ με τη μία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να στείλει άουτ την μπάλα.

19:37

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά. Οι δύο ομάδες προσπαθούν να πάρουν τον έλεγχο στον χώρο του κέντρου.

19:31

Μπαντής, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κοντοές, Εντό, Ουσέρο, Μουνάφο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Μπαράλες.
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Ζησόπουλος, Κάφα, Σέτι, Γκρατσίνι, Τσαμπούρης, Ντελγκάδο.
Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Λαγός, Αμπέντ, Ζέκα, Ατζαγκούν, Μπεργκ, Κλωναρίδης.
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Μαρινάκης, Δώνης, Καρέλης, Ντίνας.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας). Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας). 4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών).