Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα.

16:57

Με τη νίκη αυτή η «σελέστε» ισοβαθμεί στην κορυφή του 1ου ομίλου με τη Ρωσία.

16:56

Αν και δεν έπεισε, η Ουρουγουάη πήρε αυτό που ήθελε έστω και στο φινάλε και ξεκίνησε με νίκη, χάρη στο γκολ του Χιμένες. Εξαιρετικός για τους Αιγύπτιους ο γκολκίπερ Ελ Σενάουι, που λύγισε μόνο στο τέλος. Καλός ο Ουάρντα.

16:55

Λήξη του ματς! 0-1.

16:54

90'+6: Κίτρινη κάρτα στον Χεγκάζι. Η πρώτη στο ματς!

16:54

Πιέζει στο φινάλε για ένα γκολ η Αίγυπτος.

16:50

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

16:48

Εκτέλεση φάουλ του Σάντσες από τα δεξιά σαν κόρνερ, ο Χιμένες πηδά πιο ψηλά από όλους μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα διχτυα.

16:48

89': ΓΚΟΛ για τη ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ!

16:46

88': ΔΟΚΑΡΙ για την Ουρουγουάη! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καβάνι λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Κανείς δεν μπορεί να πάρει το ριμπάουντ και να τη στείλει στα δίχτυα!

16:45

87': Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Τορέιρα στη θέση του Βεσίνο.

16:42

85': Κόρνερ για την Ουρουγουάη. Εκτελείται από τα αριστερά από τον Σάντσες, δεν αποφέρει κάτι.

16:42

83': Εκτελείται από τα δεξιά το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

16:41

83': Μεγάλη ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Εξαιρετική συνεργασία του Λουίς Σουάρες που βγάζει κεφαλιά πάσα στον Καβάνι, αυτός κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Ελ Σενάουι.

16:40

82': Αλλαγή για την Αίγυπτο. Βγαίνει ο Ουάρντα που ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλός, στη θέση του ο Ραμαντάν.

16:40

81': Ωραία προσπάθεια για την Αίγυπτο, οι παίκτες της συνδυάζονυαι, ο Ελνενί κάνει το σκαφτό σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ.

16:31

73΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Σουάρες! Ο Καβάνι γυρίζει μέσα στην περιοχή και βγάζει την μπαλιά στον συμπαίκτη του, εκείνος πάει να περάσει τον Ελ Σενάουι, αλλά εκείνος τον σταματά ξανά.

16:30

72': Ωραίο σουτ του Φατί μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μουσλέρα.

16:28

70': Κόρνερ για την Ουρουγουάη. Δεν αποφέρει κάτι.

16:21

63': Αλλαγή για την Αίγυπτο. Ο Καχραμπά στη θέση του Μόσεν.

16:17

59': Μαζεμένη αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Ροντρίγκες στη θέση του Αρασκαέτα.

16:16

58': Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Σάντσες στη θέση του Νάντες.

16:14

56': Μακρινό σουτ του Τρεζεγκέ, πολύ άστοχο.

16:08

50': Αναγκαστική αλλαγή για την Αίγυπτο. Ο Μόρσι στη θέση του Χαμέντ που τραυματίστηκε.

16:04

46': Μεγάλη ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Ο Καβάνι βρίσκει ωραία τον Σουάρες, εκείνος κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ελ Σενάουι μαζεύει.