2
-
1
16:56

Σημαντική νίκη (2-1) για τον Ολυμπιακό απέναντι στον εξαιρετικά στημένο Παναιτωλικό

16:56

Πράγματι, τελικό στο ''Γ. Καραϊσκάκης''

16:55

Ίσως η τελευταία φάση

16:55

90'+3: Εκτελέστηκε από τον Γκάλο, επιθετικό φάουλ του Μπικέι

16:55

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, για να δούμε

16:53

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:53

90': Κάρτα στον Γκάλο

16:51

87': Επικίνδυνο γύρισμα του Καμαρά, η μπάλα περνά απ' όλους

16:50

Φτάσαμε στο 86'...

16:49

Ο ρυθμός έχει πέσει, ο Ολυμπιακός κρατά το 2-1 με τον Παναιτωλικό να μην αντιδρά

16:43

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο στο ''Γ. Καραϊσκάκης''

16:41

78': Τώρα θα γίνει η τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στην θέση του Σφακιανάκη ο Μπόγιοβιτς

16:40

Τον Μπόγιοβιτς θα ρίξει σε λίγα λεπτά στο ματς ο Μάκης Χάβος

16:39

77': Κεφαλιά του Βαλντέζ μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στην αγκαλια του Ράφαελ

16:36

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στην θέση του Θεοδωρίδη ο Νταλμά

16:36

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους που βγαίνουν οφ σάιντ

16:35

73': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

16:34

71': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός. Εκτός ο Σαλίνο, μέσα ο Μασάντο

16:33

Ο Κάμπελ από τα 11 βήματα στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Ράφαελ και 2-1 μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός

16:33

71': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

16:32

70': Έχε κάνει χέρι ο Μπακάκης, βλέπει και κάρτα

16:32

Πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός

16:32

Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, για να δούμε

16:31

68': Εκτέλεση κόρνερ για τον Ολυμπιακό, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, άουτ η μπάλα

16:29

67': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στην θέση του Κουτρουμάνου ο Καλί

16:27

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο, ο Παναιτωλικός με μαζική άμυνα κρατά το 1-1

16:25

Μπορούσε να τελειώσει καλύτερα την φάση εδώ ο σκόρερ του Ολυμπιακού

16:24

62': Σε καλή θέση ο Ολαϊτάν μέσα στην περιοχή, δεν μπορεί να σουτάρει σωστά

16:23

61': Σέντρα του Χολέμπας, ο Ράφαελ βγαίνει, μπλοκάρει και τελειώνει την φάση

16:23

Αποθεώθηκε με την είσοδο του στο ματς ο Βαλντέζ, με τον Παραγουανό να κάνει ντεμπούτο

16:21

60': Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στο ματς περνά ο Νέλσον Βαλντές και ο Αριέλ Ιμπαγάσα. Εκτός ο Σκέποβιτς και ο Σαβιόλα

16:20

57': Τετ-α-τετ του Ολαϊτάν με τον Ράφαελ, ο άσος του Ολυμπιακού πλασάρει άουτ

16:20

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

16:18

55': Ωραία σέντρα από δεξιά, ο Σκέποβιτς προσπαθεί να γυρίσει την μπάλα με τακουνάκι, κερδίζει κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

16:17

Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Νέλσον Βαλντέζ

16:16

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπακάκης βρήκε τον Καμαρά, αυτός περνά τον Μανωλά, πλασάρει, ο Ρομπέρτο του λέει όχι με τα πόδια!

16:15

53': Σέντρα του Θεοδωρίδη, ο Ρομπέρτο βγαίνει και μπλοκάρει

16:09

Δυνατά μπήκαν στο β' μέρος οι Πειραιώτες με πρόθεση να πιέσουν ψηλά

16:09

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τον Ολυμπιακό

16:08

46': Σουτ του Σάμαρη έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Ράφαε σε κόρνερ

16:08

46': Σέντρα στην επανάληψη

16:06

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

15:50

Ημίχρονο στο ''Γ. Καραϊσκάκης'', στο 1-1 οι δύο ομάδες

15:49

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος

15:47

Όλος ο Παναιτωλικός πίσω, προσπαθεί να πάει στα αποδυτήρια με την ισοπαλία

15:46

42': Ο Σκέποβιτς φεύγει στην πλατη της άμυνας αλλά το σουτ που κάνει είναι αδύναμο και η μπάλα φτάνει στον Ράφαελ

15:44

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

15:43

Κίτρινη βλέπει και ο Σφακιανάκης για διαμαρτυρία

15:43

39': Κάρτα στον Θεοδωρίδη για σκληρό μαρκάρισμα

15:42

39': Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, μετά από φάση διαρκείας ο Σαβιόλα δεν μπορεί να πλασάρει σωστά

15:41

34': Πρώτη κάρτα στο ματς, την έχει δει ο Μπικέι

15:38

34': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Λάθος του Μπικέι, ο Σαβιόλα πασάρει στον Μανιάτη, αυτός μπαίνει στην περιοχή αλλά πλασάρει έξω

15:36

33': Ο Ράφαελ βγαίνει, μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση

15:36

Η μπάλα φτάνει στον Κάμπελ, σουτάρει, νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό

15:36

Εκτελέστηκε από τον Χολέμπας, ο Μπικέι απομακρύνει

15:35

31': Σουτ του Μανιάτη, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό, αλλάζει πορεία και με δυσκολία ο Ράφαελ διώχνει σε κόρνερ

15:35

Μισή ώρα στο ''Γ. Καραϊσκάκης''

15:33

29': Προσπαθεί να απειλήσει ο Ολαϊτάν, αλλά κάνει... τσαφ και η μπάλα φεύγει έξω

15:32

Κλεισμένος στα καρέ του ο Παναιτωλικός

15:32

Ακόμα πιο ασφυκτική η πίεση του Ολυμπιακού μετά την ισοφάριση

15:30

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ και φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, η μπάλα φτάνει στον Ολαϊτάν και αυτός με ωραία κεφαλιά ψαράκι ισοφαρίζει σε 1-1

15:30

26': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

15:23

19': Εκτελέστηκε από τον Σάμαρη, κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Παναιτωλικού

15:23

Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός που πιέζει

15:22

19': Ο Σαβιόλα σουτάρει ξαφνικά, ο Ράφαελ μπλοκάρει σταθερά χωρίς πρόβλημα

15:21

18': Μακρινό σουτ του Θεοδωρίδη, δεν ανησυχεί ο Ρομπέρτο

15:19

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο στο ''Γ. Καραϊσκάκης'', πάντα στο 0-1 οι Αγρινιώτες, προσπαθούν να αντιδράσουν οι ''ερυθρόλευκοι''

15:15

Έχει ρυθμό το παιχνίδι, με τον Παναιτωλικό να παίζει ανοιχτά και να είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις

15:15

Η μπάλα πάντως φτάνει στον Γκάλο που σουτάρει, ψηλά η μπάλα

15:15

10': Κακή εκτέλεση του Θεοδωρίδη

15:14

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό αυτή την φορά

15:13

8': Εκτελέστηκε, ο Ράφαελ βγαίνει με γροθιές και απομακρύνει

15:12

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

15:11

7': Εκτελεί ο Χολέμπας, ο Κούσας απομακρύνει

15:10

Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό

15:09

Ο Γοδόι κλέβει την μπάλα από τον Μανιάτη, πασάρει στον Καμαρά, αυτός βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ρομπέρτο πλασάρει σωστά και ανοίγει το σκορ

15:09

5': ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός

15:08

Ο Ολυμπιακός πρεσάρει ψηλά από το ξεκίνημα για να κλέψει μπάλες και να βγει στην επίθεση

15:07

Πέρα από μια προσπάθεια του Μπακάκη με ένα άστοχο σουτ δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο στα πρώτα λεπτά

15:04

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση