Άνετη νίκη για μια καταιγιστική ΑΕΚ, 8-0 τον Μανδραϊκό

Τελικό στο ΟΑΚΑ

16:48

Για την ακριβεία αυτογκόλ του Μανδραϊκού, με τον Χουστουλάκη ο οποίος άθελα του έστειλε με... τσαφ την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

16:47

89': ΓΚΟΛ, 8-0 η ΑΕΚ

16:43

85': Τελευταία αλλαγή και για τον Μανδραϊκό. Στο ματς περνά ο Κανάκης, εκτός ο Ζαχαράτος

16:42

Πάντα στο 7-0 η ΑΕΚ, βρισκόμαστε στο τελευταίο δεκάλεπτο

16:41

76: Αλλαγή για τον Μανδραϊκό. Ο Χιώτογλου στην θέση του Μπιλίτση

16:41

72': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπρέσεβιτς, ο Τσεβάς.

16:29

Το μισό γκολ πάντως ανήκει στον Ανάκογλου ο οποίος έκανε ωραία προσπάθεια από δεξιά και πάσαρε στον σκόρερ που ''τελείωσε'' σωστά την φάση

16:28

Ο Πεταυράκης με ωραίο σουτ γράφει το 7-0

16:28

70': Κι άλλο ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

16:27

Να μια αξόλογη φάση για τον Μανδραϊκό

16:27

68': Προβολή του Καϊμακαμούδη, η μπάλα περνά άουτ

16:23

65': Δύο αλλαγές τελικά για την ΑΕΚ. Στο ματς περνούν οι Κάτσικας, Τσούπρος εκτός οι Κορδέρο, Γωργέας

16:22

Ο Κορδέρο βρίσκει τον Μπρέσεβιτς, αυτός περνά τον Χρόνη, αφήνει έξυπνα την μπάλα στον Πλατέλλα και αυτός εύκολα με πλασέ, σε κενή εστία, γράφει το 6-0

16:22

64': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

16:21

63': Δυνατό σουτ του Κορδέρο, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό του Μανδραϊκού

16:21

Ο Τσούπρος θα περάσε σε λίγα λεπτά στο ματς για την ΑΕΚ

16:18

60': Πρώτη αλλαγή για τον Μανδραϊκό. Στο ματς περνά ο Λελούδας, εκτός ο Κουσούρης

16:17

Η ΑΕΚ δεν δείχνει διατεθειμένη να κατεβάσει ταχύτητα, πιέζει για να φτάσει και σε άλλα τέρματα

16:14

Δεύτερο προσωπικό τέρμα από τον Ανάκογλου, χατ-τρικ και μια ασίστ πλέον ο Μπρέσεβιτς

16:13

Ο Ανάκογλου παίζει το ένα δύο με τον Μπρέσεβιτς και ο Έλληνας μεσοεπιθετικός με ωραίο τελείωμα γράφει το 5-0

16:13

55': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

16:12

54': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κορδέρο και Ντακόλ συνεργάστηκαν ωραία, ο Βραζιλιάνος πλασάρει, ο Χρόνης του λέει όχι

16:11

53': Ο Τσουκαλάς βρίσκει τον Πόποβιτς, αυτός σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς

16:09

51': Εκτελέστηκε από τον Πόποβιτς, ο Χρόνης διώχνει με γροθιές

16:09

Πρώτο κόρνερ για την ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος

16:08

50': Σουτ στην κίνηση από τον Ζαχαράτο, ο Καραγκιολίδης μπλοκάρει

16:04

Ο Δημήτρης Ανάκογλου κάνει ατομική προσπάθεια, κουβαλά την μπάλα και με ωραίο αριστερό σουτ νικά τον Χρόνη και γράφει το 4-0

16:04

46': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με την σέντρα

15:43

43': Κάρτα βλέπει ο Κουσούρης για σκληρό μαρκάρισμα στον Πόποβιτς

15:42

Τα 15 γκολ έχει φτάσει ο Μπρέσεβιτς στο πρωτάθλημα

15:41

Ωραία σέντρα του Τσουκαλά (πάρε-βάλε) και ο Ιβάν Μπρέσεβιτς με πλασέ στην κίνηση δεν δυσκολεύεται να κάνει το 3-0

15:41

Χατ τρικ του Μπρέσεβιτς, το τρίτο της σεζόν, το δεύτερο συνεχόμενο!

15:40

40': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

15:40

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

15:37

37': Κάρτα στον Πεταυράκη

15:36

Στην συνέχεια της φάσης η μπάλα φτάνει στον Πεταυράκη ο οποίος σουτάρει ωηλά

15:35

35': Σέντρα του Πόποβιτς, κεφαλιά εξ επαφής του Μπρέσεβιτς, ο Χρόνης του λέει όχι

15:35

Ευκαιρία για την ΑΕΚ

15:34

Η ΑΕΚ ουσιαστικά... σβηστά έχει φτάσει σε αυτό το 2-0 και έχει ''καθαρίσει'' το παιχνίδι

15:33

Εξαιρετικό τελείωμα από τον Μπρέσεβιτς, ο οποίος δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση, ενώ προέρχεται από το χατ-τρικ στη Νάξο

15:31

Δεύτερο γκολ του Ιβάν Μπρέσεβιτς! Ο Ανάκογλου περνά εξαιρετική πάσα στον Κροάτη επιθετικό και αυτός από το ύψος της μεγάλης περιοχής ''εκτελεί'' τον Χρόνη και γράφει το 2-0

15:30

30': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

15:30

Πάντα οργανωμένος στην άμυνα του ο Μανδραϊκός, κοιτά να ''χτυπήσει'' στην κοντρα

15:29

Πολλά αβίαστα λάθη στο ματς από τους παίκτες της Ένωσης, με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να μην έχει βρει ρυθμό, παρά το 1-0

15:25

24': Σουτ του Πόποβιτς, ο Χρόνης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

15:23

Ο Ζαχαράτος απειλεί εδώ την ΑΕΚ

15:23

23': Καλό σουτ από πλευράς Μανδραϊκού, λίγο άουτ η μπάλα

15:22

Ξεκινά και πάλι το παιχνίδι

15:21

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ να ελέγχει απόλυτα το ματς, ειδικά μετά το 1-0

15:21

Μικρή διακοπή, ο Καϊμακαμούδης βρίσκεται στο έδαφος μετά από μια σύγκρουση που είχε με τον Ρόβα

15:16

Λάθος στην άμυνα του Μανδραϊκού, ο Μπρέσεβιτς 1-0. Η φάση ξεκίνησε από μια σέντρα του Πλατέλλα, ο Κουσούρης δεν μπόρεσε να διώξει αφού έκανε τραγικό λάθος και ο Ιβάν Μπρέσεβιτς με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ

15:16

16': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

15:14

14': Ωραία κίνηση του Τσουκαλά μέσα στην αντίπαλη περιοχή, σουτάρει, αλλά η μπάλα σταματά σε αμυντικούς

15:13

Καλή ευκαιρία εδώ για την ΑΕΚ

15:12

Εκτελεί ο Πλατέλλας, φάση διαρκείας στα καρέ του Μανδραϊκού, κεφαλιά του Πόποβιτς, ο Χρόνης διώχνει και με τα πολλά οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων απομακρύνουν ακόμα πιο μακριά

15:12

11': Κόρνερ για την ΑΕΚ

15:11

Πρώτο δεκάλεπτο στο ΟΑΚΑ, δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς, με την ΑΕΚ απλά να έχει την κατοχή της μπάλας

15:09

9': Δυνατό σουτ του Καϊμακαμούδη, ο Καραγκιολίδης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει

15:06

6': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντακόλ, ο Χρόνης μπλοκάρει

15:04

Δυνατά μπαίνει στο ματς η ΑΕΚ, ψάχνει το γρήγορο γκολ

15:03

3': Εκτελεί ο Πόποβιτς, ο Χρόνης απομακρύνει, η μπάλα φτάνει στον Πλατέλλα που σουτάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο

15:03

Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ μετά από σουτ του Πόποβιτς

15:01

1': Ξεκίνησε το ματς