1
-
1
21:26

Ισοπαλία στο «Γεντί Κουλέ» με τον ΟΦΗ να είναι σε γενικές γραμμές καλύτερος, αλλά την διαιτησία να παίζει καθοριστικό ρόλο στο παιχνίδι.

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:17

Πιέζουν και για τη νίκη οι γηπεδούχοι.

21:16

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. Παίζεται ήδη το πρώτο.

21:15

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Αναστασίου. Ο Χουχούμης στη θέση του Κλωναρίδη.

21:12

Ο Ζε Εντουάρντο ευστοχεί στο πέναλτι για το 1-1.

21:11

85': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

21:11

Ο Ροβίθης που κέρδισε το πέναλτι έχει ξεκινήσει από θέση οφσάιντ.

21:10

Ο Ρισβάνης τράβηξε τον Ροβίθη μέσα στην περιοχή και είδε και την κόκκινη κάρτα.

21:10

84': Πέναλτι για τον ΟΦΗ!

21:08

81': Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνει ο Τριποτσέρης και μπαίνει ο Στάθης.

21:06

79': Φάουλ του Μιλιάζες από καλή θέση, πάνω απ' την εστία του Καπίνο η μπάλα.

21:06

79': Κίτρινη κάρτα και στον Μπαϊράμι.

21:01

75': Κίτρινη κάρτα στον Μέντες.

21:01

74': Δεύτερη αλλαγή από τον Σα Πίντο. Ο Μπανούσης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

20:59

73': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

20:57

70': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Μακρή, αποκρούει δύσκολα ο Καπίνο και στη συνέχεια της φάσης ο Περογαμβράκης πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

20:52

65': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ροβίθης στη θέση του Κάλαϊτζιτς.

20:49

Κάνει ακόμα πιο αμυντικογενή την ομάδα του ο τεχνικός του Παναθηναϊκού με την είσοδο του Μέντες.

20:48

62': Διπλή αλλαγή από τον Αναστασίου. Ο Μπαϊράμι στη θέση του Καρέλη και ο Μέντες σε αυτή του Αμπέντ.

20:45

59': Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου μήκε στην περιοχή του Παναθηναϊκού από πλάγια, κάνει το γύρισμα ο Ζε Εντουάρντο πιάνει αέρα, ο Κουτσιανικούλης κάνει το σουτ και ο Κουτρουμπής απομακρύνει την μπάλα πάνω στη γραμμή.

20:38

52': Σε καλή θέση ο Παπάζογλου μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, κάνει ένα πολύ κακό σουτ και η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

20:38

52': Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ.

20:33

Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές σε ότι αφορά τις 11αδες.

20:31

46': Έναρξη β' μέρους.

20:19

Κακό από πλευράς θεάματος το πρώτο 45λεπτο. Οι Κρητικοί είχαν την υπεροχή, ωστόσο δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν μεγάλες φάσεις και δέχτηκαν γκολ στην μόνη καλή στιγμή των «πράσινων».

20:17

Διαμαρτυρίες από Σα Πίντο και ανθρώπους του ΟΦΗ στον διαιτητή του αγώνα.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:13

45'+1': Κόρνερ του Μιλιάζες, κεφαλιά του Περογαμβράκη, άουτ η μπάλα.

20:13

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:10

42': Άρχισε και πάλι το παιχνίδι.

20:09

Υπάρχει μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Καπίνο βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο, πιθανότατα από κάποια κροτίδα ή κάποια αντικείμενο.

20:08

Διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ του Μπεργκ πάνω στον Ζε Εντουάρντο στο ξεκίνημα της φάσης οι γηπεδούχοι και έχουν δίκιο.

20:08

39': Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.

20:07

Οι «πράσινοι» φεύγουν στην αντεπίθεση με τον Καρέλη, αυτός γυρίζει την κατάλληλη στιγμή στον Κλωναρίδη που δεν δυσκολεύεται να κάνει το 0-1.

20:06

39': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναικό!

20:05

37΄: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Παπάζογλου, η μπάλα βρίσκει στον Τριανταφυλλόπουλο και φεύγει ελάχιστα άουτ.

20:05

37': Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη.

20:03

Φτάσαμε στο 35', ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν πολλά λάθη.

20:01

33': Από μπαλιά του Κάλαϊτζιτς ο Περογαμβράκης νικάει σε μονομαχία τον Σίλντενφελντ, κάνει το πλασέ, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

19:54

26': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες από μακριά, η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω απ' την εστία του Καπίνο.

19:48

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 20 λεπτά και ο Παναθηναϊκός έχει ισορροπήσει το ματς μετά το πιο «δυνατό» ξεκίνημα των γηπεδούχων.

19:43

15': Ο Νάνο εκτελεί με δύναμη ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, πάνω απ' την εστία του Φερνάντες η μπάλα.

19:37

Ο Μιλιάζες εκτελεί, διώχνει ο Μπεργκ, μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς, άουτ η μπάλα.

19:37

9': Κόρνερ για τον ΟΦΗ τώρα.

19:36

Εκτελεί ο Νάνο, επιθετικό φάουλ από τον Αμπέντ.

19:36

8': Πρώτο κόρνερ στο ματς. Το κερδίζει ο Παναθηναϊκός.

19:35

Μεγαλύτερη διάθεση να επιτεθεί δείχνει ο ΟΦΗ σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Σε πιο παθητικό ρόλο οι «πράσινοι».

19:28

ΟΦΗ
Φερνάντες, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μιλιάζες, Μακρής, Ζε Εντουάρντο, Κάλαϊτζιτς, Κουτσιανικούλης, Περογαμβράκης, Παπάζογλου
Αναπ: Αγριμάκης, Βερόν, Μπανούσης, Μονιάκης, Ντουντού, Ροβίθης, Στάθης
Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης, Σίλντενφελντ, Νάνο, Κουτρουμπής, Λαγός, Αμπέντ, Κλωναρίδης, Καρέλης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Μέντες, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Ντίνας
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) - Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Ποντίκης (Πρέβεζας)