2-0 ο ΟΦΗ, που παίρνει προβάδισμα πρόκρισης

17:49

Τελικό στο ''Γεντί Κουλέ''

17:46

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρονος

17:45

90': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός στοπάρει την μπάλα με το στήθος, σουτάρει, αλλά αστοχεί. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους τελικά, αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

17:43

Ο Πανιώνιος προσπαθεί να αντιδράσει αλλά ο ΟΦΗ κρατά σχετικά άνετα το 2-0

17:39

84': Τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στην θέση του Γιάννου ο Σταυροθανασόπουλος

17:37

80': Ωραία ενέργεια του Ζε που αποφεύγει δύο αμυντικούς σουτάρει, ο Πααδόπουλος, ωστόσο, του λέει όχι!

17:35

Οι φίλοι του ΟΦΗ ήδη... ασολούνται με το σαββατιάτικο ματς πρωταθλήματος απέναντι στον Παναθηναϊκό

17:33

77': Κακό σουτ του Ζε και ενώ βρισκόταν στο ύψος της μεγάλης περιοχής

17:32

Αποθέωση για τον Σίσιτς κατά την επιστροφή του στο ''Γεντί Κουλε''

17:31

75': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σίσιτς μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο, εκτός ο Περογαμβράκης

17:29

73': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Παντίδος αλλά δεν βρίσκει στόχο

17:25

Απειλεί εδώ ο Πανιώνιος

17:25

70': Εκτέλεση φάουλ του Κολοβού, η μπάλα κατεβαίνει απότομα και φεύγει λίγο άουτ!

17:24

Καλύτερος ο ΟΦΗ καθ' όλη την διάρκεια, δεν έχει χάσει τον έλεγχο σε κανένα σημείο του αγώνα

17:22

Για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει ο Πανιώνιος για τον οποίο πλέον τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά

17:22

66': Κάρτα στον Ζε Εντουάρδο για μαρκάρισμα στον Παντίδο

17:20

Ο Κάλαϊτζιτς από τα 11 βήματα νικά τον Παπαδόπουλο, 2-0 ο ΟΦΗ!

17:20

65': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ!

17:19

63': Ο Περογαμράκης τσιμπά την μπάλα και κερδίζει το πέναλτι από μαρκάρισμα του Λαμπρόπουλου

17:19

Πέναλτι κερδίζει ο ΟΦΗ!

17:17

Υπέροχη ενέργεια του Στάθη από δεξιά, περνά τον προσωπικό του αντίπαλο, σεντράρει και ο Παπάζογλου ανενόχλτος από κοντά με κεφαλιά κάνει το 1-0!

17:17

61': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ!

17:16

61': Ωραία προσπάθεια από τον Μιλίαζες, ο Παπαδόπουλος βγαίνει στα πόδια του και μπλοκάρει την μπάλα

17:15

59': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιωνιο. Στην θέση του Παναγιωτούδη ο Παντίδος

17:14

58': Καλό σουτ του Ζε Εντουάρδο με το δεξί, δεν ανησυχεί ο Παπαδόπουλος

17:13

Φαίνεται από το ριπλέι ο Μητρόπουλος να βρίσκει την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή, παίζετε έδειξε ο Θάνος, αφού προφανώς θεωρεί ότι είναι ακούσιο

17:13

''Φωνάζουν'' για χέρι οι του ΟΦΗ

17:12

56': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στην θέση του Λάζνικ ο Ντούνης

17:10

54': Νέα κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Τριποτσέρης

17:09

Πάντα στην επίθεση ο ΟΦΗ, σε παθητικό ρόλο ο Πανιώνιος

17:09

53': Κίτρινη και στον Ζαχαράκη για χέρι

17:07

51': Κάρτα βλέπει ο Κουτσιανικούλης

17:04

48': Κι άλλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ξανά ο Παπάζολγλου παίρνει την κεφαλιά, δεν μπορεί να σκοράρει

17:02

Τουλάχιστον, αυτός του Μπούρμπου, δεν φαίνεται να είναι τόσο σοβαρός

17:02

Σοκ στον ΟΦΗ, για ρήξη χιαστού κάνουν λόγο οι πρώτες εκτιμήσεις για τον τραυματισμό του Λαμπρόπουλου!

17:01

47' Κεφαλιά του Παπάζογλου, άουτ η μπάλα

17:01

Και αυτή η αλλαγή είναι αναγκαστική για τους Κρητικούς, ο Μπούρμπος ένιωσε ενοχλήσεις

17:01

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο μέρος

17:01

46': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, πριν την έναρξη της επανάληψης. Στην θέση του Μπούρμπου ο Στάθης

16:46

Ημίχρονο στο ''Γεντί Κουλέ'', στο 0-0 οι δύο ομάδες

16:46

45'+1: Ωραίο σουτ του Παπάζογλου, ψηλά η μπάλα

16:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

16:45

45': Ο Μιλίαζες σουτάρει πάνω στο τείχος, η μπάλα φτάνει στον Κάλαϊτζιτς, ούτε αυτός ωστόσο μπορεί να απειλήσει

16:44

44': Ακόμα ένα φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ

16:40

Κούρος, Παντίνος και Ντούνης κάνουν ζέσταμα για τον Πανιώνιο με τον Παναγόπουλο προφανώς να μην είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του

16:39

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

16:35

36': Εκτελέστηκε το φάουλ από τον Μιλιάζες, άουτ η μπάλα

16:35

36': Πριν την εκτέλεση η αλλαγή. Στην θέση του τραυματία Λαμπρόπουλου ο Κουτσιανικούλης

16:32

33': Σουτ του Παπάζογλου, ψηλά η μπάλα

16:32

Και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

16:32

Εκτελέστηκς, οι αμυντικοί του Πανιωνίου σε νέο κόρνερ

16:31

Προσπαθεί ο ΟΦΗ που αυξάνει συνεχώς την πίεση του, κερδίζει και κόρνερ!

16:31

31': Εξαιρετική προσπάθεια του Λαμπρόπουλου ο οποίος αποφεύγει δύο αμυντικούς, πιάνει ωραίο διαγώνιο σουτ, η μπάλα λίγο έξω!

16:28

29': Άσχημα εκτελεσμένο από τον Λάζνικ, απομακρύνει ο Μακρής

16:28

Κόρνερ κερδίζει ο Πανιώνιος

16:27

27': Η μπάλα φτάνει στα πόδια του Παπάζογλου αλλά αυτός δεν μπορεί να σκοράρει από εξαιρετικό σημείο

16:26

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ

16:26

26': Κάρτα στον Κολοβό για χέρι

16:24

Ο ΟΦΗ ελέγχει το παιχνίδι έχοντας την μπάλα στην κατοχή του, σε παθητικό ρόλο ο Πανιώνιος

16:23

23': Ο Παπάζογλου γυρίζει, πιάνει ένα ξαφνικό σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου

16:22

Αυτό περνά, ωστόσο, ανεκμετάλλευτο

16:21

21': Εκτελεί ο Μιλίαζες, η μπάλα χτυοά στο τείχος και φεύγει κόρνερ...

16:20

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τους Κρητικούς

16:17

Αυξάνει την πίεση του ο ΟΦΗ

16:16

17': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Ζε Εντουάρδο, άουτ η μπάλα

16:15

Εκτελέστηκε, επιθετικό φάουλ κάνει ο Παπάζογλου και τελειώνει ο ''συναγερμός'' στα καρέ του Πανιωνίου

16:14

14': Καλό σουτ του Παπάζογλου, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

16:13

Σε πρώτη φάση ο Ζόρο επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο, το ματς συνεχίζεται κανονικά

16:12

Ανησυχία στον πάγκο των Κρητικών

16:12

Ο Ζόρο δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, να δουμε αν μπορεί να συνεχίσει

16:10

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, ελαφρώς καλύτερος ο ΟΦΗ, ο Πανιώνιος πάντως έχει την μια και μοναδική αξιόλογη φάση μέχρι τώρα

16:09

Μεγάλος ενθουσιασμός στο ''Γεντί Κουλέ'' το οποίο έχει αρκετό κόσμο

16:07

8': Εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ, ο Αραβίδης παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα

16:07

Ευκαιρία για τον Πανιώνιο

16:03

Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά χωρίς κάποια αξόλογη φάση

16:02

4-3-3 από τον Παναγόπουλο με Αραβίδη, Γιάννου, Κολοβό στην επίθεση, 4-4-2 για τον ΟΦΗ του Σα Πίντο

16:01

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

15:58

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα στο ''Γεντί Κουλέ''

15:55

Τώρα βγαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες των δύο ομάδων

15:47

Ο Παναγόπουλος από την μεριά του επέλεξε να αφήσει στον πάγκο τον Ανέστη και βάζει κάτω από τα δοκάρια του Πανιωνίου τον Παπαδόπουλο

15:45

Στην αποστολή του ΟΦΗ βρίσκεται και ο Μίρνες Σίσιτς, ενώ ο Σα Πίντο ξεκινά στην επίθεση με Παπάζογλου Περογαμβράκη

15:45

Σε περίπου ένα τέταρτο η σέντρα στο ''Γεντί Κουλέ'' στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τους ''8'' του Κυπέλλου

ΟΦΗ
Φερνάντεζ, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρδο, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Παπάζογλου.
Αναπ: Γιαγκιόζης, Σίσιτς, Δαμιανάκης, Κουτσιανικούλης, Ροβίθης, Βερόν, Στάθης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Παναγιωτούδης, Κολοβός, Κουλουχέρης, Γιάννου, Λαμπρόπουλος, Αραβίδης, Κούρντι, Ζαχαράκης, Μητρόπουλος, Λάζνικ.
Αναπ: Ανέστης, Κούρος, Ντούνης, Παντίδος, Πάνος, Μπούζας, Σταυροθανασόπουλος.
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών). Βοηθοί: Τάτσης, Πασχάλης (Ηπείρου). 4ος διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών)