Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

21:49

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο

21:47

85': Ο Ελνένι στη θέση του Τσέιμπερς για την Άρσεναλ

21:45

83': Ο Οσπίνα προλαβαίνει τον Κάλινιτς που είχε βγει τετ α τετ

21:42

80': Σουτ του Μποναβεντούρα από αριστερά μέσα στην περιοχή, κοντράρει στον Χόλντινγκ η μπάλα και κόρνερ που περνάει χωρίς κίνδυνο

21:41

80': Ο Χόλντινγκ στη θέση του Εζίλ για την Άρσεναλ

21:41

79': Ο Μπορίνι στη θέση του Καλάμπρια

21:40

Σέντρα του Ροντρίγκεζ από αριστερά, σουτ του Σούσο στο δεύτερο δοκάρι, πλάγιο άουτ η μπάλα!

21:38

75': Σέντρα του Ροντρίγκεζ από αριστερά, μπλοκάρει ο Οσπίνα

21:36

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Μίλαν θέλει αλλά δεν μπορεί να απειλήσει

21:33

71': Κίτρινη στον Ράμσεϊ

21:31

68': Αντρέ Σίλβα στη θέση του Κουτρόνε για τη Μίλαν

21:30

68': Ο Σούσο κερδίζει κόρνερ για τη Μίλαν. Σουτ του Ροντρίγκεζ έξω από την περιοχή, άουτ από το αριστερό δοκάρι

21:29

67': Οφσάιντ ο Γουέλμπεκ που ήταν επικίνδυνος από αριστερά.

21:26

Φουλ επίθεση για τη Μίλαν, με δύο φορ: Κουτρόνε και Κάλινιτς.

21:25

62': Αλλαγή και για τη Μίλαν, ο Κάλινιτς στη θέση του Τσαλχάνογλου.

21:24

62': Αναγκαστική αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Νάιλς στη θεση του Κολάσινατς.

21:23

61': Κόρνερ για την Μίλαν περνάει χωρίς κίνδυνο για την Άρσεναλ.

21:22

59': Κϊτρινη κάρτα ο Κολάσινατς.

21:21

59': Σουτ του Μποναβεντούρα, έξω από την περιοχή και αριστερά, ψηλά άουτ από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:21

Η Άρσεναλ πιέζει και δεν αφήνει χώρους στη Μίλαν για να αντιδράσει.

21:18

56': Σουτ του Μποναβεντούρα, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ που περνάει χωρίς κίνδυνο για την Άρσεναλ.

21:14

52': Σέντρα του Καλάμπρια από δεξιά, ο Μποναβεντούρα στο ύψος του πέναλτι, αφύλακτος σουτάρει ψηλά άουτ.

21:13

50': Σουτ του Μποναβεντούρα έξω από την περιοχή, στον άξονα της εστίας, πέφτει στη δεξιά γωνία και μπλοκάρει ο Οσπίνα,

21:11

49': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Γουέλμπεκ τετ α τετ με τον Ντοναρούμα, έπειτα από λάθος του Κεσί, βγήκε ο τερματοφύλακας της Μίλαν και η μπάλα κατέληξε άουτ.

21:08

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

21:08

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

21:06

Η Άρσεναλ πατούσε καλύτερα στο α' ημίχρονο και προηγείται δίκαια της Μίλαν που απειλείται με την πρώτη ήττα έπειτα από 13 αγώνες.

20:52

Φινάλε στο α' ημίχρονο.

20:51

Κάθετη μπαλιά του Εζίλ, ο Ράμσεϊ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από δεξιά και πλασάρει εύστοχα.

20:50

45+4': ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ και 0-2

20:48

45'+1': Σέντρα του Γουέλμπεκ από δεξιά, ο Μχιταριάν μέσα στην περιοχή και αριστερά, σουτάρει δυνατά με το δεξί, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

20:47

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

20:46

Η Μίλαν πιέζει

20:45

43': Κόρνερ από αριστερά για τη Μίλαν, κεφαλιά του Μπονούτσι από τη μικρή περιοχή, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

20:44

42': Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Γουέλμπεκ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, μετά από πάσα του Μχιταριάν, πλασάρει με το δεξί, μπλοκάρει ο Ντοναρούμα.

20:43

41': Σουτ του Τσέιμπερς έξω από την περιοχή και δεξιά, με το αριστερό, ο Ντοναρούμα αποκρούει.

20:41

40': Σέντρα του Τσεϊμπερς από τα δεξιά, σε κόρνερ ο Καλάμπρια, καμία ανησυχία για την εστία της Μίλαν.

20:39

37': Σέντρα σουτ του Μποναβεντούρα, από θέση πλάγια αριστερά, η μπάλα περνάει άουτ.

20:37

36': Φάουλ του Σούσο από τα 25 μέτρα και αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Τζάκα. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:36

2-2 οι τελικές προσπάθειες.

20:35

52%-48% η κατοχή για τη Μίλαν.

20:31

30': Μπαλιά από δεξιά του Σούσο για τον Κουτρόνε, ο Οσπίνα διώχνει, σουτ του Μποναβεντούρα έξω από την περιοχή και αριστερά, άουτ η μπάλα.

20:30

29': Ο Μπονούτσι διώχνει σε νέο κόρνερ για την Άρσεναλ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:29

28': Κόρνερ για την Άρσεναλ, καμία ανησυχία για την εστία της Μίλαν.