0
-
0
21:52

Στο 0-0 μένουν Ολυμπιακός και Ατρόμητος και αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς εν όψει της ρεβάνς του Περιστερίου

21:51

Τελικό στο Φάληρο

21:51

90'+5: Φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρόμητου, ο Σηφάκης αρχικά λέει οχι σε δυνατό σουτ του Ντομίνγκεζ, στην συνέχεια η μπάλα κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται

21:50

90'+5': Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί απομακρύνει ο Σηφάκης

21:50

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

21:50

Ένα λεπτό ακόμα για το τέλος...

21:49

90'+3: Γέμισμα από τον Εντινγκά, ο Σηφάκης σταθερά

21:48

Το κόρνερ εκτελέστηκε από τον Ντομίνκγκεζ, κεφαλιά του Αβραάμ, η μπάλα στην αγκαλιά του Σηφάκη

21:48

90'+2': Σουτ του Αβραάμ Παπαδόπουλου, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

21:46

90': Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

21:42

Διακοπή στο ματς, Ολαϊτάν, Ταυλαρίδης και Λαζαρίδης στο έδαφος μετά από σύγκρουση που είχαν

21:41

86': Κάρτα βλέπει ο Γιαννούλης

21:40

Φτάσαμε στο 85', το 0-0 παραμένει, εξαιρετικός ανασταλτικά ο Ατρόμητος στην επανάληψη

21:39

Οι φίλοι του Ατρόμητου είναι αυτοί που ακούγονται περισσότερο στο ''Γ. Καραϊσκάκης''

21:36

82': Εκτελέστηκε από τον Ντομίνγκεζ, με τα πολλά η μπάλα φτάνει στον Κάμπελ, αυτός σουτάρει αλλά αστοχεί

21:36

81': Πρώτα θα γίνει η αλλαγή, στην θέση του Σαλίνο περνά ο Εντινγκά

21:36

Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση...

21:32

76': Και για τον Ολυμπιακό, περνά στο ματς ο Σκέποβιτς, Φουστέρ έξω

21:31

76': Πρώτα αυτή του Ατρόμητου. Εκτός ο Μπρίτο, μέσα ο Ναπολεόνι

21:30

75': Επικίνδυνο γέμισμα του Κάμπελ, η μπάλα στην αγκαλιά του Σηφάκη που είναι εξαιρετικός σήμερα

21:29

Θα ρίξει και τον Ναπολεόνι στο ματς ο Παράσχος

21:28

Εκτελέστηκε, ο Μέγιερι καθαρίζει με διπλή προσπάθεια την φάση

21:27

72': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από γέμισμα ο Μανωλάς κάνει λάθος, ο Ιγκλέσιας πιάνει το σουτ, ο Μέγιερι σε κόρνερ

21:26

Κρατά ο Ατρόμητος, 0-0 στο Φάληρο, μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο

21:25

71': Ωραία προσπάθεια του Ντομίνγκεζ, μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει την μπάλα, ο Λαζαρίδης διώχνει μακριά

21:23

Γυρίζει σε 4-3-2-1 πλέον το σύστημα του Ατρόμητου με έναν καθαρό φορ τον Καραμάνο

21:22

68': Όντως, στην θέση του Δημήτρη Παπαδόπουλου ο Δημούτσος.

21:22

67': Καλό σουτ του Φουστέρ, άουτ η μπάλα, δεν ανησυχεί ο Σηφάκης

21:21

Ο Ολυμπιακός στην επανάληψη δεν έχει καταφέρει να βρει τον ρυθμό που είχε στο πρώτο μέρος, ίσως εξαιτίας και της καλής αμυντικής συμπεριφοράς του Ατρόμητου

21:21

Όλα δείχνουν ότι θα βγει ο Δημήτρης Παπαδόπουλος

21:20

Τον Δημούτσο θα ρίξει στο ματς ο Γιώργος Παράσχος

21:20

65': Σέντρα από αριστερά του Μπονγκ, κεφαλιά του Μπονγκ, είναι αδύναμη, άουτ η μπάλα

21:18

63': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στην θέση του Σαβιόλα ο ''Τσόρι'' Ντομίνγκεζ

21:17

61': Ωραία ανάπτυξη από τον Ατρόμητο, ο Καραμάνος σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, η μπάλα ψηλά

21:16

Βγάζει αντεπιθέσεις σιγά-σιγά ο Ατρόμητος, ο οποίος βρίσκει και χώρους, την ώρα που ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά για να βρει το γκολ που ψάχνει

21:14

58': ''Ξυραφια'' του Παπαδόπουλου από δεξιά, πριν μπει στην φάση ο Ιγκλέσιας ο Μανιάτης διώχνει

21:08

Σ' αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο Ολυμπιακός προσπαθεί να πιέσει ψηλά, ο Ατρόμητος ωστόσο είναι καλά οργανωμένος στην άμυνα του και δυσκολεύει αρκετά τους ''ερυθρόλευκους'' να βρουν διαδρόμους προς την εστία του Σηφάκη

21:06

51': Κάρτα στον Παπαδόπουλο του Ατρομήτου για κράτημα στον Ολαϊτάν

21:02

Σκέποβιτς, Ντομίνγκεζ και Εντινγκά σηκώνει για ζέσταμα ο Μίτσελ

21:02

47': Δυνατό σουτ το Κάμπελ με το αριστερό, ο Σηφάκης απομακρύνει

21:01

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο μέρος

21:01

46': Πριν την σέντρα, για τον Ατρόμητο περνά στο ματς ο Καραμάνος. Στα αποδυτήρια μένει ο Φάμπιο

21:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο

20:46

Ημίχρονο στο ''Γ. Καραϊσκάκης''

20:44

Το ματς έχει ισορροπήσει κάπως αφού ο Ολυμπιακός έχει ρίξει ρυθμούς και ο Ατρόμητος έχει πάρει κάποια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο

20:40

40': Ξαφνικό σουτ του Ούμπιντες έξω από την μεγάλη περιοχή, δεν ανησυχεί ο Μέγιερι

20:36

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους

20:32

32': Σαβιόλα - Φουστέρ αλλάζουν την μπάλα, ο Σηφάκης διαβάζει την φάση κάνει βουτιά και ''γραπώνει'' την μπάλα

20:31

Στο μισάωρο και το αποτέλεσμα είναι 0-0

20:31

Η πίεση του Ολυμπιακού καλά κρατεί, χωρίς αποτέλεσμα ωστόσο μέχρι τώρα

20:30

30': Ο Σαβιόλα πασάρει στον Κάμπελ, αυτός σουτάρει δυνατά, ελάχιστα δίπλα από ατο αριστερό δοκάρι του Σηφάκη η μπάλα

20:29

Ολομόναχος ήταν ο Αργεντινός αλλά το τελείωμα του ήταν κάκιστο

20:28

28': Υπέροχη ενέργεια του Ολαϊτάν από αριστερά, περνά δύο αντιπάλους του, ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω, ο Σαβιόλα σουτάρει ψηλά από εξαιρετική θέση

20:28

Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

20:26

Ο Ατρόμητος δεν κρατά την μπάλα στην κατοχή του, την χάνει εύκολα στην μεσαία γραμμή, με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να είναι συνεχώς στο μισό γήπεδο και να πιέζει

20:26

26': Ακόμα ένα μακρινό σουτ από τον Σάμαρη ψηλά η μπάλα

20:24

Αυξάνει την πίεση του ο Ολυμπιακός

20:24

24': ''Κεραυνός'' του Σάμαρη, άουτ η μπάλα

20:20

20': Ο Μανιάτης δοκιμάζει τα πόδια του, αυτή την φορά, από μακριά, κανένα πρόβλημα για τον Σηφάκη

20:18

18': Ο Ουμπίντες εκτελεί ένα φάουλ για τον Ατρόμητο, η μπάλα στην αγκαλιά του Μέγιερι

20:17

Εκτελέστηκε, ο Λαζαρίδης διώχνει

20:16

16': Συρτό σουτ του Σαβιόλα εκτός περιοχής, ο Σηφάκης πέφτει και διώχνει σε κόρνερ

20:12

12': Επικίνδυνη σέντρα του Κάμπελ από δεξιά, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία του Σηφάκη χωρίς κάποιος ''ερυθρόλευκος'' να βρεθεί στην πορεία της για να την σπρώξει στα δίχτυα

20:12

Προσπαθεί να ανεβάσει... στροφές ο Ολυμπιακός πιέζοντας ψηλά τον Ατρόμητο, συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο

20:11

Ο Ολυμπιακός σκοράρει με τον Σαβιόλα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφ σάιντ

20:09

9': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία προσπάθεια του Κάμπελ ο οποίος κάνει την κούρσα, πασάρει στον Ολαϊτάν, αλλά αυτός σουτάρει άσχημα

20:05

Σύγκρουση του Μέγιερι με τον Φάμπιο, ο άσος του Ατρόμητου είναι στο έδαφος αντιμετωπίζοντας πρόβλημα τραυματισμού

20:05

Το κόρνερ εκτελέστηκε, αλλά περνά ανελμετάλλευτο για τον Ολυμπιακό

20:04

4': Σουτ του Φουστέρ, ο Σηφάκης σε κόρνερ

20:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

19:58

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

19:56

Λίγα λεπτά απομένουν για την σέντρα, στους 12 βαθμούς η θερμοκρασία αυτή την ώρα στο Φάληρο

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγιερι, Σαλίνο, Μπονγκ, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Σάμαρης, Μανιάτης, Κάμπελ, Φουστέρ, Σαβιόλα, Ολαϊτάν.
Αναπ: Κάρολ, Τόρες, Εντινγκά, Βέργος, Βούρος, Ντομίνγκεζ, Σκέποβιτς
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Σηφάκης, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Μπρίτο, Φάμπιο, Παπαδόπουλος.
Αναπ: Μπάρκας, Γεωργίου, Ναπολεόνι Νάστος, Μπάλλας, Καραμάνος, Δημούτσος.
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών). Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Μπαλτάς (Αχαΐας). 4ος διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)