3
19:52

Τελικό στην Καλαμαριά, σπουδαίο τρίποντο για τη Νίκη Βόλου

19:48

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:48

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Νίκη Βόλου. Έξω ο κορυφαίος του αγώνα Ανιέτε, μεσα ο Πιτταράς

19:47

88': Κάρτα στον Αναστασόπουλο

19:44

85': Ο Τζιώρας βγαίνει φάτσα με τον Καρατζιοβαλή που κάνει κακή έξοδο, πλασάρει από πλάγια θέση, πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί της Καλαμαριάς διώχνουν

19:42

84': Ο Βέργος βλέπει δεύτερη κίτρινη για σκληρό μαρκάρισμα στον Τζιώρα, με δέκα από εδώ και πέρα ο Απόλλων

19:42

Κόκκινη για την Καλαμαριά!

19:40

81': Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στην θέση του Γέσιτς που έκανε καλό παιχνίδι ο Μπιτσάκος

19:39

81': Κάρτα στον Βέργο

19:38

79': Επικίνδυνη σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά, ο Καρατζιοβαλής βγαίνει και μπλοκάρει

19:33

74': Αλλαγή κάνει και η Νίκη Βόλου. Εκτός ο Ακασού, μέσα ο Αναστασόπουλος

19:32

73': Αλλαγή για την Καλαμαριά. Στην θέση του Πόποβιτς ο Ναλμπάντης

19:30

71': Ο Ποζατζίδης μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή, πλασάρει, αλλά δεν μπορεί αν νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ

19:27

68': Σουτ του Πόποβιτς από μακριά, ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά

19:26

Η Καλαμαριά προσπαθεί να... συνέλεθει μετά το τρίτο γκολ που δέχτηκε, δεν δείχνει πάντως ικανή να αντιδράσει, καλά οργανωμένοι στην άμυνα τους οι φιλοενούμενοι

19:23

Απόλυτο αφεντικό στο ματς πλέον η Νίκη Βόλου

19:20

60': Ο Τζιώρας κάνει ωραία προσπάθεια μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ γράφει το 1-3

19:19

ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου

19:19

59': Κάρτα στον Μανουσάκη για αντιαθλητικό φάουλ

19:13

55': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Πόποβιτς, ο Αποστολίδης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα

19:11

53': Ωραίο σουτ του Ανιέτε, ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

19:07

48': Κάρτα βλέπει ο Ζουλιώτης για χέρι

19:04

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο μέρος

19:04

Διπή αλλαγή για τους ''Πόντιους'' πριν την σέντρα της επανάληψης

19:03

46': Παρμαξίδης και Καθάριος μπαίνουν στο ματς για την Καλαμαριά, εκτός Μεσίνα και Μωυσίδη

18:48

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

18:46

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

18:45

Η Νίκη Βόλου έχει πάρει τα πάνω της πλέον, πιέζει και για τρίτο γκολ, ενώ ελέγχει το παιχνίδι

18:42

41': Εξαιρετική ενέργεια από αριστερά του Γέσιτς, αυτός ''σπάει'' την μπάλα προς το πέναλτι και ο επερχόμενος Ακασού με ωραίο σουτ γράφει το 1-2

18:41

18:41

39': Κίτρινη στον Μπακάλη για επικίνδυνο φάουλ

18:39

38': Κάρτα βλέπει ο Τσερκέζος

18:38

36': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Γέσιτς πιάνοντας ένα σουτ με εξωτερικό φάλσο, δεν βρίσκει πάντως στόχο

18:36

Κάρτα βλέπει ο Καρατζιοβαλής για διαμαρτυρία

18:36

35': Λάθος στην άμυνα της Καλαμαριάς, ο Ακασού σουτάρει, η μπάλα φεύγει άουτ

18:34

Από τα πόδια του Ανιέτε ξεκινά ότι καλύτερο φτιάχνει στην επίθεση η Νίκη Βόλου

18:33

32': Επικίνδυνα μπήκε στην περιοχή ο Ανιέτε, ωστόσο το γύρισμα του δεν ήταν καλό

18:26

25 λεπτά στην Καλαμαριά, το σκηνικό παραμένει ίδιο, γρήγορος ο ρυθμός, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι

18:21

19': Άστοχη έξοδος από τον Αποστολίδη, τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Ζουλιώτης, πριν μπει στην φάση ο Πέλκας

18:18

17': Ωραίο, ξαφνικό του Μανουσάκη, άουτ η μπάλα

18:15

Πάνω κάτω η μπάλα, οι ευκαιρίες διαδέχονται η μια την άλλη, εξαιρετικό το ματς στην Καλαμαριά

18:15

14': Σουτ από τον Ανιέτε, η μπαλα κοντράρει, φτάνει στον Μανουσάκη, αλλά εκείνος από το μισό μέτρο δεν μπορεί να νικήσει τον Καρατζιοβαλή

18:15

Απαντά η Νίκη Βόλου

18:14

Ευκαιρία για την Καλαμαριά

18:14

13': Κεφαλιά του Κισκαμπάνη, ο Αποστολίδης μπλοκάρει

18:12

Σαν... σταματημένους πέρασε δύο αμυντικούς ο Πόποβιτς που αγωνίζεται ως δανεικός στην Καλαμαριά από τον ΠΑΟΚ

18:12

11': Τρομερή ενέργεια του Πόποβιτς από αριστερά, ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω στον Πέλκα, αυτός δεν μπορεί να πλασάρει

18:09

10': Ο Σοϊλέδης δοκιμάζει αυτή την φορά τα πόδια του από μακριά για λογαριασμό της Νίκης Βόλου, ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει

18:08

9': Ο Ανιέτε σουτάρει για τη Νίκη Βόλου άουτ η μπάλα

18:05

9ο γκολ στο πρωτάθλημα συνολικά από τον Ισπανό μεσοεπιθετικό που φέτος κάνει... παπάδες με την φανέλα της Νίκης Βόλου

18:05

5': Ο Ανιέτε... χορεύει όλη την άμυνα της Καλαμαριάς και ισοφαρίζει με υπέροχο σουτ!

18:04

ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου!

18:03

Στα 35 δευτερόλεπτα το γκολ του Απόλλωνα Καλαμαριάς

18:02

1': Τραγικό λάθος στην άμυνα της Νίκης Βόλου, ο Πέλκας δεν μπορεί να νικήσει από κοντά τον Αποστολίδη, ωστόσο ο Πόποβιτς που έχει ακολουθήσει με πλασέ κάνει το 1-0

18:02

ΓΚΟΛ η Καλαμαριά!

18:01

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση στην Καλαμαριά

Καρατζιοβαλής, Τσερκέζος, Ποζατζίδης, Κισκαμπάνης, Βέργος, Τζανδάρης, Μωυσίδης, Μεσίνα, Πέλκας, Πόποβιτς, Αθανασιάδης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Σοϊλέδης, Ακασού, Μπακάλης, Μανουσάκης, Ανιέτε, Γέσιτς, Τζιώρας.
Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας). Βοηθοί: Πατσιόπουλος (Δωδεκανήσου), Λιώλιας (Έβρου). 4ος: Σέζος (Κιλκίς)