Πήρε το ντέρμπι κορυφής ο Ολυμπιακός, 2-1 τον ΑΟΧ

19:52

Τελικό στο ΕΑΚ

19:49

90'+1: Κάρτα στον Πάγκαλο

19:48

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:44

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ολυμπιακός. Έξω ο Κατσίκης, μέσα ο Κωστούλας

19:43

86': Ωραία προσπάθεια του Γκούρμα που σουτάρει, ο Θεοδωρόπουλος του λέει όχι

19:41

Όλα για όλα πλέον από τον Σεροπιάν που ρίχνει στο ματς φορ και βγάζει κεντρικό χαφ

19:40

83': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στο ματς περνά ο Λουκίνας, εκτός ο Πότσι

19:40

Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού Βόλου

19:39

81': Σουτ του Κωνσταντίνοφ, ο Γωργίου διώχνει σε κόρνερ

19:38

Τελευταίο δεκάλεπτο στο ΕΑΚ ο Ολυμπιακός Βόλου κρατά άνετα το 2-1

19:34

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο...

19:33

76': Καλό σουτ του Μπρέσκα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

19:32

75': Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Σκάρου ο Κωνσταντίνοφ

19:30

72': Κίτρινη στον Γκούμα για σκληρό μαρκάρισμα

19:29

Ένα λεπτό πριν, ο Βόλος ''φώναξε'' για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χατζηισαΐα στον Δεινόπαπα. Η φάση δεν είναι ξεκάθαρη, το βέβαιο είναι πως υπάρχει επαφή χαμηλά...

19:28

70': Κίτρινη και στον Μελίσση

19:26

66': Κάρτα βλέπει ο Δεινόπαπας

19:24

Τελευταίο 25λεπτο στο ΕΑΚ, οι φίλοι του Ολυμπιακου Βόλου βρίσκουν την ευκαιρία να ασχοληθούν και με τον... Παναθηναϊκό, εν όψει των ματς Κυπέλλου της φάσης των ''8''

19:19

61': Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Βαλλιάνου ο Μπουντόπουλος

19:19

Τα... πάνω κάτω στον Βόλο, 2-1 ο Ολυμπιακός πλέον

19:18

60': Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ρόκα στον Δεινόπαπα, αυτός πλασάρει ψύχραιμα και κάνει το 2-1

19:18

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

19:18

59': Δυνατό σουτ του Δεινόπαπα, άουτ η μπάλα

19:15

56': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Ολίσε ο Πινδώνης

19:14

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:14

55: Ο Κατσιαρός βρίσκει τον Γκούρμα, αυτός κατεβάζει την μπάλα αλλά το σουτ που επιχειρεί είναι εντελώς άστοχο

19:12

Προσπαθεί να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο ΑΟΧ

19:12

53': Απειλεί με δυνατό σουτ ο Κατσιαρός!

19:11

Ο Γκούρμα έχει κάνει το τάκλιν και έχει σώσει τους ''ερυθρόλευκους''

19:11

52': Η μπάλα γλιστρά από τα χέρια του Γεωργίου, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Πάγκαλος κάνει την προβολή, οι αμυντικοί του Ολυμπιακού Βόλου απομακρύνουν με τα πολλά

19:10

Ευκαιρία για τον ΑΟΧ

19:09

51': Νέο λάθος του Παπατζίκου, ο Μπρέσκα μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει δυνατά με το δεξί, ο Θεοδωρόπουλος του λέει όχι!

19:07

Το 61% κατοχή της μπάλας που είχε στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός δεν αποκλείεται να αυξηθεί στην επανάληψη. Όλος ο ΑΟΧ είναι πίσω...

19:06

Με το ίδιο... νόμισμα πληρώνει ο Ολυμπιακός Βόλου τα Χανιά! Να θυμίσουμε πως οι Κρητικοί είχαν προηγηθεί στο ματς μόλις στο πρώτο λεπτό.

19:05

Τραγικό λάθος από τον αμυντικό του ΑΟΧ, μπερδεύτηκε με τον Θεοδωρόπουλο και άθελα του έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα της ομάδας του

19:04

46': Με το.. καλημέρα στην επανάηψη ο Γκούρμα βγαίνει από αριστερά, κάνει μια παράλληλη σέντρα και ο Παπατζίκος με αυτογκόλ ισοφαρίζει

19:04

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

19:04

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος στο ΕΑΚ

19:02

46': Αλλαγή πριν την έναρξη της επανάληψης για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Καπετάνου ο Δεινόπαπας

18:46

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, 0-1 ο ΑΟΧ

18:44

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

18:42

42': Εκτέλεση κόρνερ από τον Κατσίκη, ο Θεοδωρόπουλος δεν διώχνει σωστά, η μπάλα φτάνσει στον Κατσίκη ο οποίος πλασάρει ψηλά

18:40

Πέντε λεπτά ακόμα για το τέλος του πρώτου μέρους

18:36

Νέα καλή ευκαιρία για τους ''ερυθρόλευκους''

18:36

36': Ο Γκούρμα από κοντά προσπαθεί να νικήσει τον Θεοδωρόπουλο με βολ-πλανέ, η μπάλα ψηλά!

18:34

Εξακολουθεί να πιέζει ασφυκτικά ο Ολυμπιακός Βόλου

18:34

Όλα τα Χανιά πίσω από την μπάλα σε θέση άμυνας

18:30

30': Σέντρα του Μπρέσκα από αριστερά, ο Γκούρμα ''σπάει'' την μπάλα στον Κατσίκη, αλλά αυτός από την μικρή περιοχή κάνει... τσαφ και δεν μπορεί να σκοράρει

18:29

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

18:29

29': Δυνατό σουτ του Καπετάνου, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος

18:23

24': Κεφαλιά του Γκούρμα, η μπάλα στην αγκαλιά του Θεοδωρόπουλου

18:21

21': Κάρτα βλέπει ο Πότσι

18:20

19': Ο Ολυμπιακός βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Μπρέσκασ σούταρε δυνατά με το δεξί, η μπάλα ωστόσο έφυγε έξω

18:18

Πρώτο τέταρτο στο ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός Βόλου πιέζει πλέον, σε παθητικό ρόλο τα Χανιά προσπαθούν να κρατήσουν το 0-1

18:13

Περίπου 2.500 φίλοι του ποδοσφαιρου στις εξέδρες του ΕΑΚ, παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες

18:13

12': Σουτ από τον Γκούρμα, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει σταθερά

18:09

Προσπαθεί να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός Βόλου

18:08

7': Συρτό, αδύναμο σουτ του Καπετάνου, άουτ η μπάλα

18:03

Τεράστια ευκαιρία για τους Κρητικούς που έχουν μπει δυνατά στο παιχνιδι

18:03

3': Εκτελέστηκε με πάσα στον Πάγκαλο, αυτος σουτάρει, ο Γεωργίου κρατά το 0-1!

18:02

Τα Χανιά έχουν κερδίσει έμμεσο!

18:01

Με γκολ από τα... αποδυτήρια ξεκινά το σπουδαίο ματς στο ΕΑΚ, ο απόλυτος αιφνιδιασμός για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:01

1': Ο Βασιλόγιανης βρίσκει τον Σκάρο δεξιά, αυτός σεντράρει εξαιρετικά για τον Πάγκαλο ο οποίος με πλασέ από κοντά ανοίγει το σκορ και ''παγώνει'' το ΕΑΚ

18:01

ΓΚΟΛ τα Χανιά!

17:59

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

17:58

Χειμερινές οι καιρικές συνθήκες στον Βόλο, το χιονόνερο δεν έχει σταματήσει να πέφτει

17:58

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο ΕΑΚ στο ντέρμπι κορυφής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής

Γεωργίου, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Κατσιαρός, Ολίσε, Ρόκας, Καπετάνος, Κατσίκης, Μπρέσκα, Γκούρμα.
Αναπ: Γκίτκος, Κόμνος, Κριστομπάλ, Πινδώνης, Γιαλούσης, Δεινόπαπας, Κωστούλας.
ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Ζντράβκοβιτς, Παπατζίκος, Χατζηισαΐας, Γκούμας, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος, Σκάρος, Βαλλιάνος, Πότσι.
Αναπ: Μαρκαντωνάκης, Πιθαρούλης, Τσατσαρής, Λουκίνας, Μπουντούπολος, Κωνσταντίνοφ, Μανωλάς.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Ι. (Μακεδονίας). Βοηθοί: Κατσικογιάννης (Μακεδονίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας). 4ος: Τζήλος (Λάρισας)