1
-
0
21:20

Πολύ δύσκολη νίκη του Παναθηναϊκού με 1-0 απέναντι στον Πλατανιά. Οι «πράσινοι» ήταν κάκιστοι στο πρώτο 45λεπτο, βελτίωσαν ελαφρά την εικόνα τους στην επανάληψη, αλλά δεν μπορούν να κρατήσουν τίποτα περισσότερο από τους 3 βαθμούς από αυτό το παιχνίδι.

21:20

Τέλος του αγώνα.

21:17

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

90': Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ.

21:14

87': Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

21:12

85': Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Γουνδουλάκης και μπαίνει ο Σιαλμάς.

21:11

84': Σωτήρια επέμβαση του Γιωργαλλίδη σε τετ α τετ με τον Αμπέντ.

21:09

83': Αποβολή για τον Βλαχοδήμο, ο οποίος αν και υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ συνέχισε την φάση και σούταρε με αποτέλεσμα να δει δεύτερη κίτρινη κάρτα.

21:08

82': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Καρέλης και Αμπέντ παίζουν ωραία το ένα - δύο, ο τελευταίος προλαβαίνει και την έξοδο του Γιωργαλλίδη και «τσιμπάει» την μπάλα, όμως, αυτή φεύγει άουτ.

21:06

80': Ο Μπέλιτς από αριστερά συγκλίνει προς τον άξονα, κάνει και ένα μακρινό σουτ, 3-4 μέτρα άουτ φεύγει η μπάλα.

21:05

Εδώ και λίγη ώρα οι γηπεδούχοι έχουν πάρει τον έλεγχο και παρά το ότι δεν μπορούν να απειλήσουν, δεν επιτρέπουν στους Χανιώτες να βγουν μπροστά με αξιώσεις.

21:04

78': Δεύτερη αλλαγή από τον Αναστόπουλο. Στη θέση του Καζναφέρη περνάει ο Σιώπης.

21:03

77': Καλή σέντρα του Βλαχοδήμου για τον Τόρες, ο Καπίνο διώχνει με γροθιές πριν πιάσει την κεφαλιά ο Ισπανός επιθετικός.

21:02

75': Ο Αμπέντ βρίσκει ωραία μέσα στην περιοχή τον Καρέλη, αυτός δεν πλασάρει με την μία, ο Ινκούμ δεν «τρώει» την προσποίηση του και η φάση χάνεται για τον Παναθηναϊκό.

20:59

73': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αναστασίου. Βγάζει τον Κλωναρίδη και βάζει τον Καρέλη.

20:58

72': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπέλιτς στη θέση του Κάταϊ.

20:56

70': Σουτ του Αμπέντ με το αριστερό μέσα απ' την περιοχή έπειτα από γύρισμα του Κλωναρίδη, η μπάλα παραλίγο να φύγει έξω απ' το γήπεδο!

20:55

69': Κίτρινη κάρτα στον Φαΐσκα.

20:54

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Μαρινάκη.

20:53

67': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

20:51

65': Σέντρα του Ινκούμ από δεξιά, ο Τόρες νικάει στον αέρα τον Ρισβάνη και πιάνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

20:48

Μπέλιτς, Σιαλμά και Σιώπη έχει σηκώσει για ζέσταμα ο Αναστόπουλος.

20:46

Φτάσαμε στο 60' και η εικόνα του Παναθηναϊκού δεν έχει αλλάξει σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο.

20:43

57': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Λαγός, μέσα ο Μπαϊράμι.

20:40

54': Ο Κάταϊ με συρτή σέντρα από αριστερά βρίσκει τον Βλαχοδήμο στο ύψος του πέναλτι, αυτός «πατάει» για τον Τόρες, αλλα ο Ρισβάνης το αντιλαμβάνεται και διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στον Ισπανό φορ.

20:37

51': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

20:33

47': Κίτρινη κάρτα στον Βλαχοδήμο.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:17

Μαγική εικόνα το 1-0 του πρώτου 45λεπτου. Ο Πλατανιάς είναι καλύτερος, αλλά δεν έχει καταφέρει να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που έχει δημιουργήσει. Αντιθέτως, οι «πράσινοι» βρήκαν δίχτυα στην μόνη καλή στιγμή τους.

20:16

45': Τέλος πρώτου μέρους.

20:14

44': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Λάθος του Πράνιτς έξω απ' την περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Κάταϊ περνάει σαν σταματημένο τον Τριανταφυλλόπουλο, κάνει από πλάγια θέση το πλασέ, αλλά ο Καπίνο που του έχει κλείσει έγκαιρα το οπτικό πεδίο αποκρούει.

20:12

Κόντρα στη ροή του αγώνα το γκολ των «πράσινων».

20:11

Ο Κλωναρίδης μπαίνει ωραία από αριστερά στην περιοχή του Πλατανιά, κάνει το γύρισμα, ο Γιωργαλλίδης αποκρούει, αλλά ο Αμπέντ παίρνει το ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:11

40': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:10

39': Σέντρα «ξυραφιά» και πάλι από τον Κάταϊ από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Βλαχοδήμος προσπαθεί να κάνει με τη μία το σουτ, αλλά κάνει «τσαφ». Γλιτώνει και πάλι ο Παναθηναϊκός.

20:08

38': Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Κρητικούς. Σέντρα του Κάταϊ από αριστερά, ο Τόρες ανενόχλητος ανάμεσα σε Τριανταφυλλόπουλο και Ρισβάνη πιάνει καρφωτή κεφαλιά από τη γραμμή της μικρής περιοχής, αποκρούει ενστικτωδώς ο Καπίνο.

20:05

Πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις και αρκετές κακές σέντρες μέχρι στιγμής από τους γηπεδούχους.

20:02

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Κάθετη του Γουνδουλάκη, ο Τριανταφυλλόπουλος δεν καταφέρνει να απομακρύνει, η μπάλα στρώνεται στον Τόρες που έχει γυρίσει ωραία το σώμα του και κάνει το πλασέ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Καπίνο αποκρούει με τα πόδια.

20:01

Εκτελεί ο Βλαχοδήμος, απομακρύνουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού.

19:59

29': Επικίνδυνο σουτ του Κάταϊ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Μαρινάκη και φεύγει κόρνερ.

19:55

25': Σέντρα του Μπεργκ από δεξιά, ο Γιωργαλλίδης απομακρύνει με γροθιές, ο Πράνιτς κατεβάζει λίγο έξω απ' την περιοχή και κάνει αμέσως το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

19:50

20': Ο Πλατανιάς στέκεται καλύτερα μέχρι στιγμής στον αγωνιστικό χώρο, έχει πάρει τον έλεγχο στον χώρο του κέντρου, κυκλοφορεί με μεγαλύτερη ευκολία την μπάλα, αλλά οι φάσεις απουσιάζουν.

19:45

Προβλήματα στην ανάπτυξη σε αυτό το πρώτο 15λεπτο για τον Παναθηναϊκό.

19:40

10': Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.

19:39

Εκτελεί ο Βλαχοδήμος, νέο κόρνερ μετά από κεφαλιά του Μαρινάκη. Το εκτελεί και αυτό ο Βλαχοδήμος, γυριστό σουτ του Τετέ, κοντράρει σε σώματα η μπάλα.

19:38

8': Πρώτο κόρνερ στο ματς. Το κερδίζει ο Πλατανιάς.

19:36

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς.

19:30

Καπίνο, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης, Νάνο, Λαγός, Αμπέντ, Ζέκα, Πράνιτς, Κλωναρίδης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Καρέλης, Ντίνας
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ινκούμ, Αγκιλέρα, Φαΐσκα, Φερνάντες, Τετέ, Καζναφέρης, Γουνδουλάκης, Βλαχοδήμος, Κάταϊ, Τόρες
Αναπ: Περιστερίδης, Δημήτρης, Σιώπης, Μπέλιτς, Ντεντάκης, Σουκιάς, Σιαλμάς
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) - Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Γεωργιάδης (Κοζάνης)