2
-
0
21:24

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανιώνιο, απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ που δεν ήταν κακός, όμως, δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

21:19

Τέλος του αγώνα.

21:17

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:13

86': Δυνατό μακρινό σουτ του Τζιόλη, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ανέστης.

21:06

80': Τελευταία αλλαγή και από τον Παναγόπουλο. Ο Λάζνικ βγαίνει και καταχειροκροτείται και στη θέση του μπαίνει ο Μπούζας.

21:06

79': Κόρνερ του Λούκας, ο Κατσουράνης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά ο Σαλπιγγίδης δεν προλαβαίνει να μπει στην φάση και να την στείλει στα δίχτυα.

21:02

76': Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

21:01

74': Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

20:58

71': Διπλή ευκαιρία από τον Σαλπιγγίδη. Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ κάνει το σουτ και ο Ανέστης αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ. Το εκτελεί ο Λούκας, ο «Σάλπι» μόνος του πιάνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

20:57

71': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Στέφενς. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Στοχ.

20:57

70': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Αραβίδης και μπαίνει ο Ντούνης.

20:55

69': Σουτ του Στοχ από το ημικύκλιο της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:48

62': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μητρόπουλος στη θέση του Γιάννου.

20:48

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ, ο Γλύκος δεν μπορεί να κάνει τίποτα και 2-0 για τους Νεοσμυρνιώτες. Η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα.

20:48

61': ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!

20:47

Ντεμπούτο για τον Ολλανδό μέσο με τη φανέλα του «Δικεφάλου του Βορρά».

20:46

59': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω Σπυρόπουλος και Λάζαρ, μέσα Λίνο και Μάρτενς.

20:45

59': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Παράλληλη σέντρα του Κίτσιου, ο Σπυρόπουλος μέσα απ' την μικρή περιοχή κάνει σουτ στην κίνηση και ο Ανέστης αποκρούει ενστικτωδώς.

20:44

Έχει ανεβάσει και πάλι την πίεσή του στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ.

20:39

53': Σέντρα του Κίτσιου από δεξιά, ο Στοχ μέσα απ' την περιοχή δεν πιάνει καλά το πλασέ στην κίνηση και ο Ανέστης μπλοκάρει εύκολα.

20:36

50': Ωραία κάθετη του Λάζνικ για τον Κούρο, ο οποίος κάνει ένα σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά άουτ.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:18

Παιχνίδι με καλό ρυθμό και αρκετές φάσεις στο πρώτο 45λεπτο. Οι γηπεδούχοι «αιφνιδίασαν» και πήραν το προβάδισμα χάρη σε μια «στημένη» φάση, ο ΠΑΟΚ πήρε τον έλεγχο στη συνέχεια, πίεσε και απείλησε κυρίως από τα πλάγια, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:16

45': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας από δεξιά κάνει άλλη μια επικίνδυνη συρτή σέντρα, αλλά ο Αθανασιάδης δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας και να την σπρώξει στα δίχτυα.

20:12

41': Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.

20:06

35': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας από δεξιά μέσα στην περιοχή κάνει παράλληλη σέντρα, ο Αθανασιάδης από κοντά κάνει «τσαφ», η μπάλα στρώνεται στον Κατσουράνη που πιάνει έναν «κεραυνό» από τη γραμμή της μικρής περιοχής, αλλά ο Αυλωνίτης βάζει σωτήρια προβολή και απομακρύνει.

20:04

33': Ωραία σέντρα του Σπυρόπουλου από αριστερά, ο Κατσουράνης πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και πιάνει επικίνδυνη κεφαλιά, όμως, ο Ανέστης έχει καλή τοποθέτηση και μπλοκάρει εύκολα.

20:02

Έχει ισορροπήσει και πάλι το ματς εδώ και λίγη ώρα ο Πανιώνιος.

19:54

23': Ατομική ενέργεια του Κολοβού και σουτ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Γλύκος.

19:53

22': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Λάζνικ να μπαίνει μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, έπειτα από ωραία κάθετη του Γιάννου, αλλά να σουτάρει ψηλά πάνω απ' την εστία του Γλύκου.

19:49

Πιέζουν πολύ οι φιλοξενούμενοι από το γκολ και μετά.

19:44

12': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Μπαλιά του Κατσουράνη για τον Αθανασιάδη, ο οποίος κάνει γυριστό σουτ, αλλά ο Ανέστης αποκρούει την μπάλα και την στέλνει στο οριζόντιο.

19:41

9': Δυνατό σουτ του Λάζνικ έξω απ' την περιοχή, πάνω απ' την εστία η μπάλα.

19:38

Ο Λάζνικ εκτελεί φάουλ «γεμίζοντας» στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Αραβίδης ξεφεύγει από τους αμυντικούς, πετάγεται μέσα στην μικρή περιοχή και με προβολή κάνει το 1-0.

19:38

6': ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!

19:32

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Παντίδος, Κούρντι, Λάζνικ, Κολοβός, Γιάννου, Αραβίδης
Αναπ: Παπαδόπουλος, Πάνος, Μητρόπουλος, Ζαχαράκης, Μπούζας, Καμπάνταης, Ντούνης
Γλύκος, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Σπυρόπουλος, Τζιόλης, Κατσουράνης, Λάζαρ, Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης
Αναπ: Γιακουμής, Γεωργιάδης, Μαντούρο, Λίνο, Σαλπιγγίδης, Κάτσε, Μάρτενς
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) - Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Φαντόπουλος (Πειραιά)