Σπουδαίο διπλό για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:51

Τελικό στο ''Ελ Πάσο''

19:48

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:46

Και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

19:46

89': Κόρνερ κερδίζει η Καλλιθέα

19:43

86': Κάρτα στον Αρβανίτη για σκληρό μαρκάρισμα

19:40

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Καλλιθέα. Στο ματς περνά ο Σταύρου, έξω ο Φαγιέ

19:40

83': Εκτέλεση φάουλ του Παγώνη, κεφαλιά του Χριστοφιλέα, ο Γεωργίου χάνει την φάση αφού κάνει κακή έξοδο (η πρώτη στο ματς), αλλά η μπάλα φεύγει έξω

19:39

82': Κάρτα βλέπει ο Ολίσε

19:38

81': Γύρισμα του Φαμπρίς, ο Γκαλάν δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά

19:35

80': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Καπετάνου ο Ολίσε

19:33

Όλα για όλα πλέον για την Καλλιθέα που έχει βγει μαζικά μπροστά. Στο μισό γήπεδο ο Ολυμπιακός Βόλου

19:33

75': Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Αρναρέλη, ψηλά η μπάλα

19:31

Εκτελέστηκε με πάσα, η μπάλα γυρίζει προς τα πίσω γίνεται λάθος και η ευκαιρία χάνεται

19:31

74': Κόρνερ για την Καλλιθέα

19:30

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο

19:28

70': Ωραία σέντρα του Μπρέσκα από δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Ιωάννου, μπλοκάρει ο Λυμπερόπουλος

19:26

69': Μακρινό σουτ του Κατσικογιάννη έξω η μπάλα

19:25

68': Εκτέλεση φάουλ του Αρναρέλη, ο Γεωργίου μπλοκάρει χωρίς προβλήματα

19:24

Σταθερότατος ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου

19:23

66': Καλό σουτ του Φαμπρίς, ο Γεωργίου στην αριστερή του γωνιά μπλοκάρει την μπάλα

19:22

65': Αλλαγή ο Ολυμπιακός Βόλου. Στη θέση του σκόρερ Γκούρμα ο Ιωάννου

19:21

64': Απίστευτη ευκαιρία για την Καλλιθέα! Εκτέλεση φάουλ, ο Καλαμιώτης γυρίζει παράλληλα, ο Γκαλάν δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και να την σπρώξει στα δίχτυα

19:19

62': Πλασέ του Μπρέσκα άουτ η μπάλα, κοντά στο τρίτο γκολ ο Ολυμπιακός

19:19

61': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Βαζέχα επιλέγει να βγάλει τον Καραλή, μέσα ο Μιχαλόπουλος

19:18

61': Σουτ του Καραλή, ελάχιστα άουτ η μπάλα

19:18

Δεν φάνηκε να υπάρχει κάποια επαφή πάντως

19:17

Ο Φαγιέ παίρνει κάρτα για διαμαρτυρία

19:17

59': Οι της Καλλιθέας ''φωνάζουν'' για δεύτερη φορά στο ματς για πέναλτι πάνω στον Φαγιέ

19:16

58': Κάρτα στον Καραλή

19:14

Πιέζουν οι γηπεδούχοι χωρίς αποτέλεσμα ωστόσο

19:10

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο ωστόσο για την Καλλιθέα που πριν λίγο άγγιξε το γκολ

19:10

52': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καραλή, ο Καλαμιώτης πιάνει ένα γυριστό σουτ, ο Γεωργίου διώχνει δύσκολα σε νέο κόρνερ

19:07

50': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Δεινόπαπα ο Μπρέσκα

19:06

Σηκώθηκε ο άσος του Ολυμπιακού Βόλου, ξεκινά και πάλι το παιχνίδι

19:06

Μικρή διακοπή, στο έδαφος βρίσκεται ο Δεινόπαπας

19:05

48': Κάρτα στον Δεινόπαπα για μαρκάρισμα στον Φαγιέ

19:03

46': Μια μια αλλαγή για την Καλλιθέα. Στο ματς έχει περάσει ο Αγόνγκ Φαμπρίς, στα αποδυτήρια έμεινε ο Ατματσίδης

19:03

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος

19:01

Στην ανάπαυλα υπήρξε μια ένταση ανάμεσα στα ΜΑΤ και τους φίλους της Καλλιθέας, ωστόσο πλέον η κατάσταση έχει ηρεμήσει

18:47

Ο Ολυμπιακός Βόλου χωρίς να πιάσει καμία... σούπερ απόδοση πάει στα αποδυτήρια με αυτό το 0-2 εκμεταλλευτόμενος τα αμυντικά κενά της Καλλιθέας και φυσικά την εκτελεστική δεινότητα του Γκούρμα

18:47

Ημίχρονο στο ''Ελ Πάσο''

18:46

45'+1: Κόρνερ από τον Καραλή, κεφαλιά του Πίκολο από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Γεωργίου!

18:46

Φαίνεται να υπάρχει επαφή χαμηλά, δεν είναι ξεκάθαρη φάση...

18:45

45': ''Φωνάζει'' για πέναλτι η Καλλιθέα για μαρκάρισμα πάνω στον Καραλή

18:45

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

18:43

44': Σέντρα του Παγώνη, κεφαλιά του Φαγιέ που είχε ανέβει στην αντίπαλη περιοχή, ο Γεωργίου μπλοκάρει εύκολα

18:40

41': Κάρτα στον Γκαλάν, προφανώς για διαμαρτυρία

18:40

Ο Παγώνης είναι, τέλος καλό όλα καλά, σηκώθηκε ο παίκτης της Καλλιθέας

18:39

Υπάρχει διακοπή στο ματς, έχει πέσει στο έδαφος μετά από χτύπημα παίκτης της Καλλιθέας

18:39

40': Νέο φάουλ του Καραλή κανένα πρόβλημα για τον Γεωργίου

18:38

39': Εκτέλεση φάουλ του Καραλή, η μπάλα περνά και φτάνει στην αγκαλιά του Γεωργίου που μπλοκάρει σταθερά

18:36

37': Ο Καπετάνος δοκιμάζει κάτι αρκετά φιλόδοξο με σέντρα σουτ από μακριά, άουτ η μπάλα

18:36

Ο Ολυμπιακός Βόλου κρατά σχετικά εύκολα αυτό το 0-2

18:36

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

18:33

Κακή εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι, κανένα πρόβλημα για την άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου

18:33

34': Κόρνερ για την Καλλιθέα

18:31

Προσπαθεί η Καλλιθέα που έχει την κατοχή της μπάλας αλλά ο Ολυμπιακός είναι... φαρμάκι στην κόντρα

18:30

31': Ο Κατσικογιάννης δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα κοντράρει, αλλά φτάνει στα χέρια του Γεωργίου

18:27

Κοντά στο να μειώσει σε 2-1 η Καλλιθέα

18:27

28': Γύρισμα του Παγώνη από αριστερά, κεφαλιά ψαράκι του Γκαλάν, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

18:26

Οι ''ερυθρόλευκοι'' έχουν εκμεταλλευτεί τα αμυντικά κενά της Καλλιθέας

18:26

27': Εξαιρετική σέντρα από δεξιά του Δεινόπαπα, ο Γκούρμα μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0

18:26

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:22

23': Κάρτα στον Πίκολο για κράτημα στον Πινδώνη, σωστή...

18:21

Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα

18:21

22': Ο Καραλής το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Καλαμιώτης πλασάρει άσχημα ψηλά!

18:20

21': Εκτέλεση φόυλ του Πίκολο, η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Καπετάνου και φεύγει κόρνερ για την Καλλιθέα

18:16

17': Μακρινό σουτ του Αρναρέλη, άουτ η μπάλα

18:16

Με τους ταχύτατους Δεινόπαπα - Γκούρμα κοιτά να ''χτυπήσει'' πλέον στις αντεπιθέσεις ο Ολυμπιακός που έχει δώσει χώρο στην Καλλιθέα

18:15

Η Καλλιθέα έχει ανεβάσει την απόδοση της στα τελευταία λεπτά, ψάχνει την ισοφάριση

18:15

15': Μετά από εκτέλεση κόρνερ για την Καλλιθέα, η μπάλα φτάνει στον Φαγιέ, αυτός σουτάρει, αλλά οι αμυντικοί του Ολυμπιακού απομακρύνουν με τα πολλά

18:10

10': Εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Γκαλάν στο δεύτερο δοκάρι, κανένα πρόβλημα για την άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου

18:08

Για να δούμε την αντίδραση της Καλλιθέας πλέον, η οποία η αλήθεια είναι πως δεν έχει μπει καλά στο ντέρμπι

18:07

Ωραία προσπάθεια από τον Γκούρμα, αυτό είναι το 8ο του γκολ στο πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της Β' Εθνικής

18:06

6': Καλαμιώτης και Πίκολο δεν μπορούν να σταματήσουν τον Γκούρμα ο οποίος περνά ανάμεσα τους, πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και γράφει το 0-1!

18:06

18:05

Πάρα πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Καραλή, γλιτώνει την κάρτα ο άσος της Καλλιθέας

18:02

2': Μακρινό σουτ του Φαγιέ, δεν ανησυχεί ο Γεωργίου

18:01

1': Σέντρα στο ματς

17:59

Στις εξέδρες του ''Ελ Πάσο'' βρίσκεται και ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Γιάννης Αναστασίου

17:57

Οι δύο ομάδες μόλις τώρα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

17:55

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο ''Ελ Πάσο'' στην αναμέτρηση της Καλλιθέας με τον Ολυμπιακό Βόλου

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Λυμπερόπουλος, Χριστοφιλέας, Παγώνης, Πίκολο, Καλαμιώτης, Φαγιέ, Κατσικογιάννης, Αρναρέλης, Καραλής, Γκαλάν, Ατματσίδης.
Γεωργίου, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Πινδώνης, Καπετάνος, Κατσίκης, Δεινόπαπας, Γκούρμα.
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας). Βοηθοί: Πυλαρινός, Τσίκνας (Αιτ/νίας). 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής).