Μεγάλη νίκη για τους Αγρινιώτες και πολύ καλή εμφάνιση συνολικά.

22:26

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό.

22:22

22:21

89': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:19

88': Ο Ρότσα κάνει μία ακόμη ωραία ενέργεια από αριστερά, βγάζει σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Κλέσιο προσπαθεί να σκοράρει και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

22:16

85': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες για διαμαρτυρία.

22:15

84': Στη θέση του Ντίας ο Μαρκόφσκι για τον Παναιτωλικό.

22:13

81': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Κακή η εκτέλεση του Χίλιεμαρκ, περνά η φάση.

22:10

79': Τσοκάνης αντί Ρόσα για τον Παναιτωλικό.

22:10

79': Κίτρινη σε Μολίνς και Κυριακίδη.

22:08

77': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί κόρνερ, ο Μολέδο κάνει κάτι σαν πλασέ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

22:05

74': Στη θέση του Μάζουρεκ ο Μπράβο για τον Παναιτωλικό.

22:02

71': Στη θέση του Αργεντινού ο Χατζηγιοβάννης για τον Παναθηναϊκό.

22:01

Ενοχλήσεις έχει ο Τσάβες.

21:57

Από τρεις παίκτες περνά ο Ρότσα, κάνει το γύρισμα από μέσα αριστερά, ο Βλαχοδήμος διώχνει προς το πέναλτι και εκεί είναι ο Κλέσιο, ο οποίος με σουτ κάνει το 2-0.

21:57

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:56

64': Μουνιέ αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

21:55

64': Κίτρινη στον Σιλά.

21:51

60': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ κάνει το τακουνάκι, ο Μαρινάκης σουτάρει με το αριστερό από μέσα δεξιά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

21:48

57': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο προλαβαίνει την έξοδο του Βλαχοδήμου, πλασάρει υπό πίεση σε κενή εστία και αστοχεί.

21:48

56': Ο Μολίνς κάνει το τακουνάκι, ο Λουντ σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:44

53': Ο Τσάβες κάνει σουτ εντός περιοχής και ο Ρότσα του βάζει την κόντρα. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι "πράσινοι" χωρίς να έχουν δίκιο.

21:43

52': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς κάνει φαλτσαριστό σουτ σημαδεύοντας την απέναντι γωνία και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

21:42

50': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μαρινάκης βγάζει τη σέντρα, ο Κλέσιο πιάνει δυνατή κεφαλιά και ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.

21:39

47': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Από εκτέλεση φάουλ του Χίλιεμαρκ στο δεύτερο δοκάρι ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:36

46': Τσάβες αντί Άλτμαν για τον Παναθηναϊκό.

21:36

21:35

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:20

21:17

45'+1: Κίτρινη στον Γιόχανσον.

21:17

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:14

42': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Ρόσα.

21:13

41': Ο Χίλιεμαρκ εκτελεί φάουλ, ο Ρότσα πιάνει κεφαλιά προς τα πίσω και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

21:12

40': Εξαιρετική πάσα του Βιγιαφάνιες για τον Λουντ, ο οποίος πατάει την μπάλα πριν μπει στην περιοχή.

21:08

36': Σουτ στην κίνηση από τον Μολίνς από μακριά, άουτ η μπάλα.

21:05

33': Καλή στιγμή με τον Μολίνς για τον Παναθηναϊκό, ως μη γενόμενη. Έχει κάνει επιθετικό φάουλ.

21:03

Εντολή από τον Ουζουνίδη να αλλάξουν πλευρές Λουντ και Χίλιεμαρκ.

20:58

Κάνουν εύκολα το λάθος οι φιλοξενούμενοι.

20:54

22': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Mολίνς έγινε αποδέκτης της μπάλας, σούταρε από πλάγια και έστειλε την μπάλα άουτ.

20:52

Ο Ρόσα δίνει στον Μάζουρεκ, εκείνος σουτάρει με τη μία από μέσα αριστερά και εκτελεί τον Βλαχοδήμο για το 1-0.

20:51

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:49

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός.

20:46

15': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Η μπάλα περνά απ' όλους.

20:43

Έχει ρυθμό το ματς.

20:39

8': Ο Βιγιαφάνιες μπαίνει στην περιοχή με ωραία ατομική ενέργεια, κάνει το γύρισμα και ο Μαρινάκης απομακρύνει.

20:37

6': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:36

Έχει πει καλύτερα ο Παναθηναϊκός.

20:32

20:29

20:25

Ερωτηματικό το πόσο επηρεασμένοι είναι οι παίκτες μετά τις τελευταίες εξελίξεις στο διοικητικό. Υπενθυμίζεται πως ο Γιάννης Αλαφούζος δήλωσε ότι αποχωρεί.

20:21

Δύο νίκες τις τελευταίες μέρες μετρούν οι "πράσινοι". Επικράτησαν με 1-0 του Απόλλωνα την προηγούμενη αγωνιστική και μεσοβδόμαδα της ΑΕΛ για το Κύπελλο.

20:18

Επιστροφή στην έδρα τους για τους Αγρινιώτες, οι οποίοι προέρχονται από ήττα από τον ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα και ήττα από την Ξάνθη στο Κύπελλο.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μόρας, Μιχάι, Μαρινάκης, Ρότσα, Μπεχεράνο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Κλέσιο, Ρόσα, Ντίας.
Αναπ: Τσέναμο, Μπράβο, Μαρκόφσκι, Τσοκάνης, Πάρρας, Βασιλούδης, Χαντάκιας
Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Μολέντο, Κουρμπέλης, Χουλτ, Σιλά, Χίλιεμαρκ, Βιγιαφάνιες, Λουντ, Άλτμαν, Μολίνς.
Αναπ: Διούδης, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Ρέις, Χατζηγιοβάνης, Τσάβες, Μουνιέ.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Καρατζίκας (Αθηνών) 4ος: Σκουλάς (Θεσσαλίας)