-
1
17:53

17:53

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Χανιώτες και παρθενική ήττα εντός έδρας για τους "κυανόλευκους".

17:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πλατανιά με 1-0.

17:51

90'+4: Κίτρινη στον Πλιάτσικα.

17:48

17:47

Στο έδαφος Καστιγέχος και Βάντερσον, μικρή διακοπή.

17:44

87': Καλό σουτ του Κονέ, λίγο έξω η μπάλα.

17:44

86': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:40

82': Πατράλης στη θέση του Κοροβέση για τον Πλατανιά.

17:40

81': Μάατσι αντί Σιατραβάνη για τον Απόλλωνα.

17:38

Στο έδαφος ο Κοροβέσης, προσωρινή διακοπή.

17:36

79': Πέφτει στο έδαφος ο Σιατραβάνης και ζητά πέναλτι.

17:35

77': Κίτρινη στον Στάμου.

17:34

77': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μάατσεν βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Μπίτζιμιν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:34

76': Κίτρινη στον Στανισάβλιεβιτς.

17:32

75': Κίτρινη στον Κοντοέ για διαμαρτυρία.

17:27

70': Στη θέση του Ντεβέσα ο Δημούτσος για τον Πλατανιά.

17:27

69': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Λάθος από τον Κονέ, αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Ντεβέσα κάνει το σουτ και ο Τσόβιτς μπλοκάρει.

17:25

67': Αποβάλλεται ο Ντάσιος με δεύτερη κίτρινη. Με δέκα για το υπόλοιπο του αγώνα ο Απόλλων.

17:22

Πιέζει ο Απόλλων.

17:20

63': Κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:18

61': Στάμου αντί Κρος για τον Πλατανιά.

17:15

58': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα, Μενδρινός και Μάατσεν μπαίνουν, Κύργιας και Αλμπάνης βγαίνουν.

17:11

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Από γέμισμα του Κονέ η μπάλα φτάνει στον Παπάζογλου, εκείνος κάνει το σουτ και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

17:06

49': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Βαθιά μπαλιά από τον Μπίτζιμιν, ο Σιατραβάνης βάζει πλάτη τον Πλιάτσικα, κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά της δεξιάς δοκού.

17:05

48': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Κοροβέση, απομακρύνεται η μπάλα.

17:05

48': Ο Μπούντνικ φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Μπίτζιμιν διώχνει.

17:03

17:01

16:46

16:45

16:44

44': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Στανισάβλιεβιτς πιάνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:42

42': Κίτρινη στον Ντάσιο για διαμαρτυρίες.

16:42

42': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, η μπάλα μένει στην περιοχή, αλλά το γυριστό του Κύργια είναι τόσο αδύναμο που η μπάλα δεν βγαίνει ούτε άουτ.

16:41

41': Γίνεται μακρινό σουτ του Ντάσιου, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Βάντερσον και οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι. Ακούσιο κρίθηκε από τον Σέζο.

16:40

40': Κοντοές και Μπίτζιμιν βάζουν κόντρες σε προσπάθειες των Ενσικουλού και Κοροβέση.

16:39

39': Πέφτει θεαματικά ο Αλμπάνης ζητώντας πέναλτι, δεν υπάρχει κάτι.

16:38

38': Κίτρινη στον Πριντέτα.

16:35

35': Αντεπίθεση των γηπεδούχων, περνά ανεκμετάλλευτη λόγω της κακής πάσας του Κοροβέση.

16:34

34': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Βαλλιάνος το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Πριντέτα διώχνει.

16:31

31': Ο Ενσικουλού από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Κοροβέσης πλασάρει από καλή θέση και η μπάλα σταματά στα σώματα.

16:30

30': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Σιατραβάνης, σωστή η απόφαση.

16:28

Στο έδαφος ο Μπίτζιμιν, προσωρινή διακοπή. Ευκαιρία για να δροσιστούν οι υπόλοιποι.

16:26

Δεν βγάζει αντίδραση ο Απόλλων προς το παρόν.

16:23

Ο Μπούντνικ σπάει την μπάλα για τον Ντεβέσα, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει το γύρισμα και από κοντά ο Ενσικουλού ανοίγει το σκορ.

16:22

22': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:17

Κακό το ματς μέχρι τώρα.

16:13

Αρκετές οι δυνατές μονομαχίες. Τώρα στο έδαφος είναι ο Στανισάβλιεβιτς.

16:12

12': Μακρινό σουτ του Ενσικουλού, άουτ η μπάλα.

16:07

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Παπάζογλου.

16:06

Προσπαθεί τώρα να κυκλοφορήσει την μπάλα ο Πλατανιάς.

16:02

2': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Αυτό εκτελείται και ο Ντεβέσα διώχνει στη γραμμή γλιτώνοντας από αυτογκόλ τον Πριντέτα.

16:01

15:59

Όρκος νίκης από τους γηπεδούχους.

15:57

15:52

Ελάχιστος ο κόσμος στις εξέδρες. Είναι και νωρίς το ματς.

15:48

Απόλλων και Πλατανιάς υπενθυμίζεται πως έπαιξαν και πριν λίγες μέρες για το Κύπελλο στα Χανιά. Εκεί οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 1-0. Πολλές φυσικά οι αλλαγές από Μάντζιο και Παράσχο συγκριτικά με εκείνη το παιχνίδι.

15:45

Μόλις ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και οι παίκτες πάνε στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

15:43

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, κάνουν το ζέσταμά τους.

15:40

Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Πλατανιά. Σε περίπου 20 λεπτά η σέντρα.

Τσόβιτς, Ντάσιος, Μπίτζιμιν, Κύργιας, Βαλλιάνος, Παπάζογλου, Κοντοές, Κονέ, Σιατραβάνης, Αλμπάνης, Καστιγέχος.
Αναπ: Χουάντερσον, Μπαμπιάρζ, Μάατσεν, Μάατσι, Μενδρινός, Χουάρες, Μπαρτολίνι
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Στάθης, Πριντέτα, Κρος, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Κοροβέσης, Ενσικουλού, Μπούντνικ
Αναπ: Κασωτάκης, Στόιτσεφ, Γκρζέλτσακ, Πατράλης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος, Στάμου
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Σάββας (Σερρών) 4ος: Τζήλος (Λάρισας)