-
0
17:57

17:56

Πιο ουσιαστικοί οι γηπεδούχοι, πλήρωσαν την τακτική του προπονητή τους οι Κρητικοί. Είχαν πολύ ψηλά την άμυνά τους και τους κόστισε σε δύο φάσεις.

17:55

Λήξη αγώνα, νίκη για τον Πανσερραϊκό με 2-0.

17:52

90'+3: Κίτρινη στον Πόζογλου.

17:49

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:48

89': Μακρινό σουτ του Ιατρούδη, λίγο έξω η μπάλα.

17:46

Στο έδαφος ο Σέρβος τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού, προσωρινή διακοπή.

17:46

87': Ο Κάιπερς εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Ρίστιτς μπλοκάρει.

17:45

86': Ιατρούδης αντί Μπουτσάκη για τον Εργοτέλη.

17:40

81': Ροβίθης αντί Μπουρσέλη για τον Εργοτέλη.

17:39

80': Αποβάλλεται ο Τσιμίκας με δεύτερη κίτρινη, με δέκα και ο Πανσερραϊκός. Πήγε άγαρμπα πάνω στον αντίπαλό του.

17:37

78': Κίτρινη στον Μπουρτσέλη.

17:33

74': Τζιτζικαλάκης αντί Ρούτση για τον Πανσερραϊκό. Αναγκαστική η αλλαγή. Πονάει, μάλιστα, και ο Στέβιτς, ο οποίος θα βγάλει αναγκαστικά το ματς.

17:31

72': Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Πόζογλου από μέσα αριστερά πιάνει φαλτσαριστό σουτ και ο Λαδάς αποκρούει.

17:29

70': Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. Ο Ιωαννίδης εκτελεί, ο Λαδάς διώχνει και το σουτ του Πόζογλου στη συνέχεια περνά εκτός.

17:26

67': Μαζουλουξής στη θέση του Μπούζα για τον Εργοτέλη.

17:25

66': Σιάκκας αντί Τσελεπίδη για τον Πανσερραϊκό.

17:21

62': Παπουτσογιαννόπουλος αντί Γκέκα για τον Πανσερραϊκό.

17:19

Κοντρολάρει το ματς ο Πανσερραϊκός.

17:15

56': Κίτρινη στον Τσιμίκα.

17:12

53': Ο Γκέκας βγάζει τη σέντρα από δεξιά και ο Λαμπάκης διώχνει.

17:08

Ο Γκούρτσας αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά και ο Λαδάς πέφτει από την άλλη.

17:07

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

17:07

48': Κίτρινη στον Λαδά.

17:06

47': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Πανσερραϊκό! Ο Γκούρτσας φεύγει και πάλι στην πλάτη της άμυνας του Εργοτέλη, περνά τον Λαδά και ανατρέπεται. Περισσότερο το κερδίζει ο φορ των γηπεδούχων.

17:05

17:04

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:49

16:46

16:45

Κάιπερς και Ρούτσης συγκρούονται και βρίσκονται στο έδαφος.

16:44

44': Κίτρινη στον Στέβιτς.

16:41

41': Ο Μπουρσέλης κάνει σουτ από μέσα αριστερά και ο Ρίστιτς αποκρούει.

16:39

Ο Πόζογλου εκτελεί απευθείας το φάουλ -από το ημικύκλιο- και νικά τον Λαδά για το 1-0. Στη γωνιά του τερματοφύλακα του Εργοτέλη πήγε η μπάλα. Όφειλε να αντιδράσει καλύτερα.

16:38

38': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

16:36

36': Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Πάτας, με δέκα ο Εργοτέλης. Ο Γκούρτσας έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ο αμυντικός των φιλοξενούμενων των ανέτρεψε και αποβλήθηκε. Σωστή η απόφαση, ήταν σε προφανή θέση για γκολ ο φορ του Πανσερραϊκού.

16:33

Καλύτερα πατούν οι Κρητικοί.

16:29

29': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μπουρτσάκης πιάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και ο Ρίστιτς αποκρούει.

16:25

Στο 75-25% η κατοχή μπάλας υπέρ του Εργοτέλη.

16:22

Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

16:21

21': Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Αυτό εκτελείται, ο Τσελεπίδης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και από κοντά ο Γκούρτσας δεν μπορεί να σκοράρει.

16:20

20': Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη.

16:16

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος με αποτέλεσμα να δυσκολεύονται οι παίκτες των δύο ομάδων.

16:12

12': Κακό σουτ του Μπουρσέλη, εκτός στόχου.

16:10

10': Ατομική ενέργεια από τον Σταματάκο, αλλά καθυστερεί να κάνει το σουτ και κόβεται.

16:06

6': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελείται με πάσα και η φάση περνά.

16:03

3': Διαδοχικά κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, περούν ανεκμετάλλευτα.

16:01

15:58

15:57

Στο γήπεδο ο Μαγκέτ Σαμί, ισχυρός άνδρας του Εργοτέλη.

15:56

Ελάχιστος ο κόσμος στις εξέδρες.

15:54

Πρώτο ματς της σεζόν και για τις δύο ομάδες, αφού η Β' Εθνική δεν έχει ξεκινήσει ακόμα.

15:50

Καλησπέρα σας, το ματς του Πανσερραϊκού με τον Εργοτέλη ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.

Ρίστιτς, Στέβιτς, Τσελεπίδης, Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Τσαμούρης, Ρούτσης, Τσιμίκας, Γκέκας, Πόζογλου, Γκούρτσας
Αναπ: Δεμένικος, Τζιτζικαλάκης, Σιάκας, Γιαξής, Παπουτσογιαννόπουλος, Γουάλεϊ, Ζιγκερίδης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Λαδάς, Λαμπάκης, Μπάτζιος, Πάτας, Σταμόπουλος, Βογιατζής, Μπούζας, Μπουτσάκης, Σταματάκος, Μπουρσέλης, Κάιπερς
Αναπ: Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής, Μανουσάκης, Ροβίθης, Αγγελόπουλος, Ιατρούδης, Μουτσάκης
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Αινάλης (Μακεδονίας) 4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας)