2
19:34

Τελικό στο ΟΑΚΑ, ο ΟΦΗ είναι στα προημιτελικά

19:29

116': Κάρτα στον Μιλίαζες

19:23

Πλέον η Καλλονή ψάχνει... θαύμα για να γυρίσει την κατάσταση. Θέλει δύο γκολ...

19:23

Για αυτόν τον πανηγυρισμό του αποβλήθηκε ο τεχνκός του ΟΦΗ

19:22

Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους ανθρώπους του ΟΦΗ με τον τεχνικό της ομάδας Σα Πίντο να τρέχει και να παίρνει αγκαλιά τον Τριποτσέρη!

19:21

108': Μετά από σέντρα από δεξιά ο Ζε Εντουάρδο παίρνει την κεφαλιά, ο Σιδεράκης του λέει όχι, αλλά ο Παπάζογλου που παίρνει το ριμπάουντ με σουτ γράφει το 0-2

19:21

ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ!!

19:19

106': Κάθετη πάσα προς τον Παπάζογλου, ο Σιδεράκης βγαίνει και μπλοκάρει

19:19

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

19:18

105': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Περογαμβράκη ο Κάλαϊτζιτς

19:17

Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το β' μέρος, αφού πρώτα οι παίκτες πάρουν κάποιες ανάσες

19:17

Τέλος του πρώτου μέρους της παράτασης

19:15

105'+1: Κάρτα στον Μπανούση

19:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος της παράτασης

19:14

105': Κακό σουτ με το αριστερό από τον Περογαμβράκη

19:14

104': Ο Ποντάνι το εκτέλεσε, η μπάλα με τα πολλά φτάνει στην αγκαλιά του Φερνάντες

19:13

Φάουλ για την Καλλονή σε καλή θέση για ένα γέμισμα

19:13

Υπήρξε μια διακοπή λόγω τραυματισμού του Βαλιού αλλά ο αμυντικός της Καλλονής έχει επιστρέψει στο ματς και αυτό συνεχίζεται κανονικά

19:08

Ευκαιρία για την Καλλονή

19:08

99': Κεφαλιά του Γκι Νιαμπούγιου, ο Φερνάντες πέφτει και απομακρύνει

19:06

Πολλά τα αβίαστα λάθη στην μεσαία γραμμή

19:05

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά, οι δύο ομάδες δείχνουν αρκετά κουρασμένες

19:01

Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τον Αιγινιακό ή τον Πανιώνιο

18:59

91': Ξεκινά η παράταση

18:58

91': Στη θέση του Ευαγγελιδάκη θα περάσει ο Μαρσέλο, τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους Νησιώτες

18:57

Αλλαγή ετοιμάζει η Καλλονή με την έναρξη του πρώτου μέρους της παράτασης

18:53

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς της Κρήτης η Καλλονή ήταν αυτή που είχε επικρατήσει με 0-1

18:48

90': Σουτ του Ροβίθη, ο Σιδεράκης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

18:46

89': Με πάσα εκτελέστηκε, ο Περογαμβράκης σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του και έφυγε άουτ

18:45

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ

18:42

83': Στη θέση του Γάλα ο Καζάκης. Αλλαγή για την Καλλονή

18:37

80': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μιλίαζες ο Περογαμβράκης πετάγεται στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με ωραία κεφαλιά κάνει το 0-1

18:37

ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ

18:37

Αυξάνει την πίεση του ο ΟΦΗ όσο περνάει ο χρόνος

18:36

78': Σέντρα του Μιλίαζες, κεφαλιά του Παπάζογλου, ο Σιδεράκης μπλοκάρει εύκολα

18:35

77': Κάρτα στον Ούγκο Φαρία

18:32

74': Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης γυρίζει παράλληλα την μπάλα και πάλι ο Σιδεράκης είναι εκεί για να απομακρύνει σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

18:31

74': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Βερόν ο Μπανούσης

18:30

73': Λάθος στην άμυνα της Καλλονής, ο Ροβίθης μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει δυνατά αλλά ο Σιδεράκης πέφτει στην δεξιά γωνιά του και με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το 0-0!

18:27

Έχουμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο στο ΟΑΚΑ

18:24

67': Πρώτη αλλαγή και για την Καλλονή. Στη θέση του Γιουκαρή ο Ευαγγελιδάκης

18:24

66': Ωραία κίνηση του ορεξάτου Ροβίθη που σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά δεν βρίσκει στόχο

18:23

65': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Γάλας, έξω η μπάλα

18:22

64': Εκτελέστηκε από τον Μιλίαζες, κανένα πρόβλημα για την άμυνα της Καλλονής

18:21

Κόρνερ για τον ΟΦΗ

18:19

62': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Όγιος ο Ροβίθης

18:18

60': Ωραία κίνηση από δεξιά του Ζε Εντουάρδο, η σέντρα του δεν είναι καλή ωστόσο και ο Σιδεράκης μπλοκάρει

18:16

Στο δεύτερο μέρος η Καλλονή είναι αυτή που βρίσκεται σε παθητικό ρόλο

18:16

Συνεχίζει την πίεση του ο ΟΦΗ

18:16

58': Σέντρα προς τον Παπάζογλου, πριν αυτός πάρει την κεφαλιά, αμυντικός της Καλλονής απομακρύνει!

18:14

56': Μακρινό σουτ του Γάλα, ο Φερνάντες δεν ανησυχεί

18:12

Δύο ευκαιρίες για τον ΟΦΗ γρήγορα γρήγορα

18:11

Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Μακρή, άουτ η μπάλα!

18:11

53': Σέντρα του Όγιος από δεξιά, ο Περογαμβράκης προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ

18:07

Με διάθεση να πιέσει έχει μπει στο β' μέρος ο ΟΦΗ. Δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά άλλωστε...

18:03

Αν μείνει αυτό το 0-0 μέχρι τέλους η Καλλονή θα είναι στα προημιτελικά χάρη στη νίκη του πρώτου αγώνα

18:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18:03

46': Σέντρα στην επανάληψη

17:47

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

17:46

45': Κάρτα για την Καλλονή, την βλέπει ο Γιουκαρής

17:45

Από το ριπλέι φάνηκε ότι το χέρι του Ζακουανί ήταν απλωμένο. Προφανώς ο διαιτητής το θεώρησε ακούσιο

17:44

''Φωνάζουν'' για πέναλτι οι του ΟΦΗ σε χέρι του Ζακουανί, παίζετε λέει ο Τριτσώνης

17:43

42': Να ένα δυνατό σουτ του Μιλίαζες, ο Σιδεράκης διώχνει

17:43

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε ενός κάκιστου πρώτου ημιχρόνου

17:39

39': Κάρτα στον Φουρλάνο, η πρώτη στο ματς, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μακρή

17:37

Ίδιο σκηνικό στο παιχνίδι, σε χαμηλό ρυθμό, μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους

17:35

Η Καλλονή διατηρεί τον έλεγχεο και φυσικά το προβάδισμα του πρώτου αγώνα

17:28

28': Ωραία κίνηση από τον Γκι Νιαμπούγιου, γυρίζει παράλληλα αλλά ο Φερνάντες μπλοκάρει

17:27

26': Έξυπνη κάθετη πάσα του Μιλίαζες, ο Περογαμβράκης δεν μπορεί να κοντρολάρει και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση, με αποτέλεσμα η μπάλα να φυγει άουτ

17:25

Κακό παιχνίδι μέχρι τώρα χωρίς ρυθμό και τον ΟΦΗ πάντα σε παθητικό ρόλο

17:24

23': Εκτελέστηκε από τον Ποντάνι, ο Ζε Εντουάρδο απομάκρυνε

17:23

Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλλονή, για ένα γέμισμα

17:22

Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο νεαρός Ευαγγελιδάκης για λογαριασμό της Καλλονής αφού ο Ματζουράκης δεν είναι ικανοποιημένος από την απόδοση του Λεάντρο

17:19

Δοκίμασε τα πόδια του ο άσος του ΟΦΗ χωρίς αποτέλεσμα

17:19

18': Μακρινό σουτ του Ζε Εντουάρδο, άουτ η μπάλα

17:14

Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς, είναι για τους Κρητικούς

17:13

12': Σέντρα από αριστερά, αδύναμη κεφαλιά του Παπάζογλου, δεν ανησυχεί ο Σιδεράκης

17:12

Έχει ανεβάσει την πίεση της η Καλλονή στα τελευταία λεπτά, σε παθητικό ρόλο ο ΟΦΗ

17:06

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι, δίχως κάποια καλή στιγμή

17:03

2': Με πάσα εκτελέστηκε, οι αμυντικοί της Καλλονής απομάκρυναν μετά από γέμισμα

17:02

Κόρνερ κερδίζει ο ΟΦΗ

17:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

16:43

Σε περίπου ένα τέταρτο η σέντρα στο ΟΑΚΑ στην ρεβάνς Κυπέλλου της Καλλονής με τον ΟΦΗ

ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Βαλιός, Ζακουανί, Ποντάνι, Λεάντρο, Γάλας, Πολ Κεϊτά, Φουρλάνος, Ούγκο Φαρία, Γκι Νιαμπούγιου, Γιουκαρής.
Αναπ: Χογκ, Καζάκης, Αναστασιάδης, Μαρσέλο, Ευαγγελιδάκης, Λεοζίνιο, Μανούσος.
ΟΦΗ
Φερνάντες, Βερόν, Τριποτσέρης, Δαμιανάκης, Παπάζογλου, Ζε Εντουάρδο, Περογαμβράκης, Μακρής, Μιλίαζες, Όγιος, Στάθης.
Αναπ: Γιαγκιόζης, Μπανούσης, Μονιάκης, Κυζιρίδης, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος.
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών). Βοηθοί: Κωστάρας (Αιτ/νίας), Καρατζίκας (Αθηνών). 4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)