Καλή η εικόνα του Πλατανιά, ο οποίος έδειξε ότι παρά τις πολλές αλλαγές στο ρόστερ του θα παρουσιάσει ένα αξιόμαχο σύνολο.

Αρκετά προβλέψιμος ο Παναθηναϊκός μεσοεπιθετικά, γκέλα με το καλημέρα στη Σούπερ Λίγκα.

23:23

Λήξη αγώνα, 1-1 το τελικό σκορ.

23:20

90'+2: Πατράλης αντί Κρος για τον Πλατανιά.

23:19

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:15

Με φορείο φεύγει ο Βραζιλιάνος, ο οποίος έχει χτυπήσει στο χέρι.

23:14

Δεν έχει σηκωθεί από το έδαφος ο Μολέδο, φαίνεται να έχει σοβαρό πρόβλημα.

23:12

Μολέδο, Ενσικουλού και Βλαχοδήμος συγκρούονται και δίνεται φάουλ στον τρίτο. Στη συνέχεια σκοράρει ο Κοροβέσης. Το γκολ φυσικά δε μετράει.

23:12

84': Φωνές των φιλοξενούμενων για χέρι του Καρυπίδη.

23:11

83': Κίτρινη στον Καρυπίδη.

23:07

Ο Ενσικουλού βγάζει τη σέντρα, ο Κοροβέσης είναι ανενόχλητος στην περιοχή και με προβολή ισοφαρίζει σε 1-1.

23:06

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

23:03

76': Κοροβέσης αντί Πλιάτσικα για τον Πλατανιά.

23:02

74': Κίτρινη στον Πλιάτσικα.

23:01

74': Στη θέση του Λουτσιάνο ο Δώνης για τον Παναθηναϊκό.

23:01

Ο Λουτσιάνο δίνει στον Τσάβες, εκείνος μπαίνει μόνος του από μέσα δεξιά και με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνιά κάνει το 0-1.

23:01

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:57

69': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Ντεβέσα εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Βλαχοδήμος με γροθιές αποκρούει.

22:56

68': Μακρινό σουτ του Ζέκα, μπλοκάρει ο Ομπερχάουζερ.

22:55

68': Στη θέση του Μπούτνικ ο Γκρζέλτσακ για τον Πλατανιά.

22:51

64': Τσάβες και Χατζηγιοβάνης αντί Μολίνς και Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

22:50

62': Σκληρό φάουλ του Μπούτνικ που γλιτώνει την αποβολή.

22:48

60': Από κανονική θέση φεύγει ο Ενσικουλού και μπαίνει στην περιοχή, οφσάιντ υποδεικνύει ο Φωτόπουλος.

22:45

57': Γυρίζει ο Ενσικουλού, διώχνει ο Μολέδο.

22:43

55': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Στάθης βγάζει τη σέντρα, ο Μπούτνικ πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

22:41

Στο ίδιο έργο θεατές με τον Παναθηναϊκό να κυκλοφορεί την μπάλα και τον Πλατανιά να περιμένει.

22:37

50': Μόνος του μπαίνει στην περιοχή από πλάγια ο Μολίνς και σηκώνεται λανθασμένα το σημαιάκι του Καμπούρη.

22:33

22:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:17

22:16

45': Δοκιμάζει το πόδι του ο Λουντ και αστοχεί.

22:13

Φλύαροι οι "πράσινοι". Ψάχνουν την κάθετη, αλλά δεν βγαίνει.

22:11

40': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Ντεβέσα πιάνει ωραίο σουτ από το ημικύκλιο και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

22:07

36': Κίτρινη στον Μπούτνικ.

22:06

35': Δυνατή η κάθετη προς τον Μολίνς, ο οποίος δεν προλαβαίνει.

22:02

31': Κίτρινη στον Κρος.

21:58

Παρατηρήσεις στον Ντεβέσα για δυνατό μαρκάρισμα στον Κολοβέτσιο.

21:57

26': Φάουλ κάνει ο Μολίνς στον Καρυπίδη και σταματά η φάση σωστά.

21:53

Πολύ χώρο στον Κολοβέτσιο αφήνουν οι Κρητικοί.

21:50

19': Ο Καμπέσας κάνει το γύρισμα, ο Μολίνς δίνει στον Λουντ και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

21:46

Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

21:44

13': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπέσας το εκτελεί και ο Βάντερσον απομακρύνει.

21:40

9': Κίτρινη στον Μολέδο.

21:39

8': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ κάνει το γύρισμα, ο Μολίνς δεν πλασάρει όπως θα ήθελε από τη μικρή περιοχή και αστοχεί.

21:35

4': Κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:32

21:31

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στη Βαρκελώνη.

21:27

21:23

Ξεκίνημα με το δεξί θέλει το "τριφύλλι" στα Χανιά έχοντας ήδη και τρία επίσημα ματς στα πόδια του.

21:19

Πολλές οι αλλαγές για τους Κρητικούς στο ρόστερ τους, αλλά ευελπιστούν να τερματίσουν και φέτος στο πρώτο μισό της βαθμολογίας.

21:15

Καλησπέρα σας, το ματς του Πλατανιά με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ομπερχάουζερ, Στάθης, Καρυπίδης, Ντικαμόνα, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Κρος, Αγγελόπουλος, Ντεβέσα, Ενσικουλού, Μπούτνικ.
Αναπ: Κοκκαλάς, Στάμου, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης, Κοροβέσης, Παπανικολάου, Γκρζέλτσακ
Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Κουτρουμπής, Μολέντο, Κολοβέτσιος, Ζέκα, Κουρμπέλης, Καμπέσας, Λουντ, Λουτσιάνο, Μολίνς.
Αναπ: Στιλ, Δώνης, Άλτμαν, Τσάβες, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Μπουζούκης
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Καμπούρης (Εύβοιας), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)