3
-
1
21:22

Σπουδαία νίκη με 3-1 για την Καλλονή, η οποία δεν πτοήθηκε από το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή και βρίσκεται και πάλι πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Από την άλλη πλευρά, οι «κίτρινοι» ήταν ανύπαρκτοι σε β' 45λεπτο και δείχνουν ότι πολύ δύσκολα θα αποφύγουν τον υποβιβασμό.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:15

Ο Λεοζίνιο βάζει τέλος στο ματς. Ο Βραζιλιάνος έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση, και στο τετ α τετ με τον Διούδη δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-1.

21:15

87': ΓΚΟΛ για την Καλλονή!

21:13

86': Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.

21:12

85': Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Πουλίδο που βρίσκεται στον πάγκο του Άρη.

21:08

81': Ο Αγκάνθο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιδεράκη, έπειτα από κεφαλιά πάσα του Τάτου, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση.

21:07

79': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι γηπεδούχοι. Ο Φουρλάνος κάνει ντεμπούτο παίρνοντας τη θέση του Κεϊτά.

21:06

78': Μακρινό σουτ του Λεοζίνιο, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.

21:05

77': Τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Κοτσαρίδης μπαίνει στη θέση του Παπαδόπουλου.

21:01

Η Καλλονή έχει καταφέρει να «παγώσει» τον ρυθμό και οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να απειλήσουν εδώ και πολύ ώρα.

20:58

70': Δεύτερη αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Στη θέση του Ναμπούγιου ο Φαρία.

20:50

Ενισχύει την αμυντική του γραμμή ο Ματζουράκης με την είσοδο του Βραζιλιάνου στόπερ.

20:50

62': Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Βγαίνει ο Καζάκης, μπαίνει ο Λεάντρο.

20:45

Ο Ισπανός στόπερ φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

20:44

56': Δεύτερη αλλαγή από τον Παπαδόπουλο. Ο Γιαννίτσης στη θέση του Πουλίδο.

20:42

54': Σουτ του Καζάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω απ' την εστία του Διούδη η μπάλα.

20:39

51': Ο Αγκάνθο γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, κάνει το πλασέ, αλλά ο Κεϊτά προλαβαίνει και βάζει την κόντρα και η μπάλα απομακρύνεται.

20:38

51': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σουνάς μπαίνει στην θέση του Μαργαρίτη.

20:37

Τρομερό γκολ από τον Μανούσο. Ο επιθετικός της Καλλονής άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Ποντάνι και με άπιαστο σουτ στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του εμβρόντητου Διούδη για το 2-1.

20:37

49': ΓΚΟΛ για την Καλλονή!

20:34

Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές.

20:33

46': Έναρξη β' μέρους.

20:20

Η Καλλονή έχει μια φλύαρη υπεροχή στο πρώτο 45λεπτο, με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν περισσότερες φάσεις. Είναι χαρακτηριστικό ότι η κατοχή μπάλας είναι στο 61%-39% υπέρ των γηπεδούχων, αλλά οι «κίτρινοι» έχουν περισσότερες τελικές (4-7).

20:18

Τέλος α' μέρους.

20:17

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:06

35': Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

20:06

Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ, ο Ζακουανί πηδάει ψηλότερα απ' όλους, παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει στο ντεμπούτο του για το 1-1.

20:05

34': ΓΚΟΛ για την Καλλονή!

19:57

Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση στη συγκεκριμένη φάση.

19:56

25': Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για πέναλτι σε πέσιμο του Μανούσου μέσα στην περιοχή, έπειτα από μαρκάρισμα του Καραγκούνη.

19:53

22': Ωραία ατομική ενέργεια του Μαρσέλο, που μπαίνει στην περιοχή του Άρη, κάνει και το σουτ με το αριστερό από πλάγια θέση, φεύγει άουτ η μπάλα.

19:51

Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο. Η Καλλονή έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά ο Άρης είναι πιο επικίνδυνος.

19:45

Οι φιλοξενούμενοι φεύγουν στην κόντρα, ο Τάτος βγάζει την σέντρα για τον Μανιά, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση κάνει το 0-1.

19:45

14': ΓΚΟΛ για τον Άρη.

19:43

11': Σουτ του Τσουμάνη από πλάγια θέση, μπλοκάρει εύκολη ο Σιδεράκης.

19:37

5': Κίτρινη κάρτα στον Ηρακλή.

19:35

4': Ευκαιρία για την Καλλονή με τον Διούδη να πραγματοποιεί σωτήρια επέμβαση σε δυνατό σουτ του Μανούσου.

19:31

19:18

Αντιθέτως, οι Μυτιληνιοί έχουν στην 11αδα τρία μεταγραφικά αποκτήματα (Ζακουανί, Κεϊτά και Ναμπούγιου) και στον πάγκο άλλο ένα (Φουρλάνος).

19:17

Τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για τους «κίτρινους» με την απόφαση της ΕΠΟ να μην εκδώσει δελτία στους νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές τους.

19:15

Οι Θεσσαλονικείς, βέβαια, είναι αυτοί που «καίγονται» περισσότερο, καθώς βρίσκονται στην τελευταία θέση και αν χάσουν θα μείνουν στο -8 (ή στο -9 αν πέσουν τελικά τρεις ομάδες) από την ζώνη υποβιβασμού.

19:14

Με ματς «φωτιά» ολοκληρώνεται στο ΟΑΚΑ η 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, καθώς η Καλλονή που ισοβαθμεί στην τρίτη θέση από το τέλος με τον Πλατανιά, υποδέχεται τον Άρη.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Αναστασιάδης, Ζακουανί, Ποντάνι, Κεϊτά, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναμπούγιου, Καζάκης
Αναπ: Χογκ, Λεάντρο, Φουρλάνος, Φαρία, Βαλιός, Γιουκαρής, Γάλας
ΑΡΗΣ
Διούδης, Καραγκούνης, Πουλίδο, Κύργιας, Μαργαρίτης, Ηρακλής, Παπαδόπουλος, Τάτος, Τσουμάνης, Μανιάς, Αγκάνθο
Αναπ: Μπουζάνης, Γιαννίτσης, Σουνάς, Αγγελούδης, Κοτσαρίδης, Νταμαρλής, Ρένια
Διαιτητής: Κάμπαξης (Εύβοιας) - Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Καμπούρης (Εύβοιας)