3
-
0
16:54

Εύκολη νίκη με 3-0 για την ΑΕΚ, απέναντι σε έναν Περαμαϊκό που δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό των «κιτρινόμαυρων» στην επανάληψη.

16:51

Τέλος του αγώνα.

16:46

89': Κεφαλιά του Τσεβά, άουτ η μπάλα.

16:40

83': Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου.

16:39

81': Κόρνερ του Ρόβα, ο Κορδέρο με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μετράει, καθώς έχει δοθεί επιθετικό φάουλ πάνω στον Μώτο.

16:38

Πιέζουν και για τέταρτο γκολ οι «κιτρινόμαυροι».

16:36

78': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στη θέση του Γροντή.

16:34

Συνεχίζει να ελέγχει το παιχνίδι και να επιτίθεται η ΑΕΚ.

16:27

69': Αλλαγή για τον Περαμαϊκό. Ο Ιατρού στη θέση του Λαμπρινάτου.

16:26

Ο Ανάκογλου δίνει στον τον Κορδέρο, ο Ισπανός μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει για τον Ντακόλ, ο οποίος με πλασέ κάνει το 3-0.

16:25

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:20

63': Σώζει και πάλι τον Περαμαϊκό ο Μώτος. Οι παίκτες της ΑΕΚ βγαίνουν γρήγορα στην επίθεση, ο Ντακόλ τετ α τετ με κάθετη τον Ανάκογλου ο οποίος κάνει το σουτ για να αποκρούσει ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

16:16

59': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Μπρέσεβιτς γυρίζει ωραία στην περιοχή, κάνει και το σουτ, άουτ η μπάλα.

16:12

55': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία κίνηση του Πεταυράκη από αριστερά και σέντρα προς τον Μπρέσεβιτς, ο Κροάτης φορ κάνει το πλασέ από κοντά και ο Μώτος αποκρούει σωτήρια με τα πόδια.

16:11

54': Αλλαγή για τον Περαμαϊκό. Ο Σεβάι μπαίνει στη θέση του Ντούλια.

16:07

Φαίνεται να «καθαρίζει» το ματς με αυτό το γκολ η ΑΕΚ.

16:06

Ο Πλατέλλας από αριστερά βρίσκει τον Ανάκογλου μέσα στην περιοχή και αυτός με δυνατό συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι κάνει το 2-0.

16:06

48': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:05

47': Ο Ανάκογλου έξω απ' την περιοχή κάνει ένα επικίνδυνο σουτ, άουτ η μπάλα.

16:04

46': Αλλαγή και για τον Περαμαϊκό. Ο Καμαριάρης στη θέση του Ανδριανόπουλου.

16:03

46': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντακόλ μπαίνει στη θέση του Αργυρίου, που στο ξεκίνημα του ματς είχε αντικαταστήσει τον Σταθάκη.

16:03

46': Έναρξη β' μέρους.

15:50

Χωρίς να εντυπωσιάζει, η ΑΕΚ είναι καλύτερη σε αυτό το πρώτο 45λεπτο, απέναντι σε έναν Περαμαϊκό που έχει κλειστεί στην άμυνά του, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του.

15:48

Τέλος α' μέρους.

15:39

Ως αυτογκόλ του τερματοφύλακα του Περαμαϊκού χρεώνεται τελικά το γκολ με το οποίο προηγείται η ΑΕΚ.

15:36

Ο Ρόβας εκτελεί κόρνερ, ο Μπρέσεβιτς νικάει τους αντιπάλους του στον αέρα και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:35

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:33

32': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

15:32

31': Κίτρινη κάρτα στον Αργυρίου.

15:31

Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του αγώνα, με την ΑΕΚ να ελέγχει το ματς, αλλά να μη μπορεί να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Περαμαϊκού.

15:28

28': Ωραία κάθετη του Κορδέρο για τον Γροντή, ο οποίος κάνει ένα αδύναμο διαγώνιο σουτ και ο Μώτος μπλοκάρει εύκολα.

15:20

19': Σέντρα του Πλατέλλα, ο Μπρέσεβιτς παίρνει την κεφαλιά και πάλι άουτ η μπάλα.

15:12

Πιέζει η ΑΕΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά και έχει κλείσει τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους.

15:09

8': Ο Ρόβας βρίσκει χώρο έξω απ' την περιοχή, κάνει ένα δυνατό επικίνδυνο σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

15:06

5': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αργυρίου στη θέση του Σταθάκη.

15:05

4': Σουτ του Ερρίκου, δεν ανησυχεί ο Καραγκιολίδης που βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ.

15:04

Σε αναγκαστική αλλαγή πολύ νωρίς θα προχωρήσει η ΑΕΚ, καθώς ο Σταθάκης αντιμετωπίζει πρόβλημα.

15:02

2': Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σέντρα του Πλατέλλα, ο Σταθάκης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει λίγο πάνω απ' την εστία των φιλοξενούμενων.

15:01

Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Σταθάκης, Τσιρίλο, Πεταυράκης, Κορδέρο, Ρόβας, Γροντής, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μπρέσεβιτς.
Αναπ: Ντακόλ, Τσούπρος, Αργυρίου, Βούρας, Τσεβάς, Κάτσικας, Τσουκαλάς
ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ
Μώτος, Λάππατας, Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Μπάλας, Ερρίκος, Ανδριανόπουλος, Λαμπρινάτος, Βεστάκης, Ντούλιας, Χατζηγιαννάκος
Αναπ: Ιατρού, Νταλάκος, Γκιάτης, Πιπέρης, Σεβάι, Καμαριάρης, Σιδέρης
Διαιτητής: Αναστασίου (Λάρισας) - Βοηθοί: Ακρίβος (Λάρισσας), Γεωργίου (Λάρισας)