Στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες στο Θεσσαλικό ντέρμπι

19:52

Τέλος του αγώνα στο Αλκαζάρ

19:48

90': Κίτρινη στο Ροντρίγκο

19:48

90': 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:48

88' Κίτρινη στον Παπαδόπουλο

19:47

87' Σκούπρας στη θέση του Αντρέ

19:43

Τώρα ξεκινά το ματς και πάλι μετά από μια 2λεπτη διακοπή

19:42

Ο Κάρλος Αντρέ υποστηρίζει πως ο Παπαδόπουλος τον πάτησε, γι' αυτό και όλη αυτή η φασαρία ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές

19:41

Παπαδόπουλος με Αντρέ η κοκορομαχία, τα πνεύματα ηρέμησαν

19:40

Νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων

19:40

82': Ανεπανάληπτο τετ α τετ του Γεωργίου με τον Αποστολίδη, ο γκολκίπερ της Νίκης Βόλου του λέει όχι!

19:39

Κλασική ευκαιρία για τον Τίρναβο

19:38

79': Πλασέ του Μανουσάκη η μπάλα φεύγει άουτ. Καλή ευκαιρία για τη Νίκη

19:36

78': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στη θέση του Τσίτα ο Σεϊμάν

19:35

77': Ο Κάρλος Αντρέ στοπάρει ωραία την μπάλα, πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ αλλά ο Αποστολίδης του λέει όχι

19:31

73': Παράλληλη σέντρα του Γέσιτς, ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά

19:27

69': Κάρτα βλέπει ο Ακασού

19:25

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Τίρναβο

19:25

Στη θέση του Τσούκαλου ο Σαχινίδης

19:24

Κάκιστο θέαμα στο Αλκαζάρ, λάθη επί λαθών. Καμία επιθετική ανάπτυξη για τις δύο ομάδες

19:23

Έχουμε επιστρέψει στο σκηνικό του πρώτου μέρους με πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή

19:19

Προσπαθεί να πιέσει ο Τίρναβος

19:19

59': Ο Γεωργίου δεν μπορεί να σουτάρει κι ενώ βρέθηκε σε καλή θέση

19:13

Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι, όλα καλά με τον γκολκίπερ της Νίκης Βόλου

19:13

53': Κάρτα στον Βαγγελή

19:13

Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Αποστολίδη που χτύπησε μετά από έξοδο που έκανε

19:09

50' Σουτ του Όμο από πλάγια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Αποστολίδης

19:03

46': Γεωργίου στη θέση του Φελίπε Ντε Πάολα

19:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18:47

Σε ένα κακό πρώτο μέρος Τίρναβος και Νίκη έμειναν στο 0-0

18:47

Ημίχρονο στο Αλκαζάρ

18:46

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου στο πρώτο μέρος

18:43

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος με τη Νίκη Βόλου να πιέζει και να έχει την κατοχή

18:39

39': Επικίνδυνο γέμισμα του Μανουσάκη, ο Πρίφτης απομακρύνει

18:38

Για σκληρό μαρκάρισμα στον Αντρέ

18:37

37': Πρώτη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Μπακάλης για λογαριασμό της Νίκης Βόλου

18:35

35': Ο Ντατίδης το εκτελεί, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρονρίγκο Μπάρος παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί

18:35

Κόρνερ κερδίζει ο Τίρναβος

18:30

30': Εκτελέστηκε από τον Ροντρίγκο Αντρέ, στο τείχος η μπάλα

18:29

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Τίρναβο, για να δούμε...

18:26

Το σκηνικό παραμένει ίδιο στο Αλκαζάρ με τη Νίκη Βόλου απλά να έχει αποκτήσει εδώ και λίγα λεπτά μια ελαφρά υπεροχή

18:21

Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο 20λεπτο με μόλις μια καλή στιγμή μέχρι τώρα, αυτή του Ανιέτε

18:16

Άγγιξε το γκολ εδώ η Νίκη Βόλου

18:15

15': Ο Τσίτας ''σπάει'' την μπάλα στον Ανιέτε, αυτός πλασάρει περίπου από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί

18:15

Να η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς!

18:10

Απολύτως τίποτα, νευρικές οι δύο ομάδες, δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη φάση, παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα

18:05

Πρώτο πεντάλεπτο στο Αλκαζάρ, αναγνωριστικό παιχνίδι με αρκετά λάθη στην μεσαία γραμμή

18:01

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση

17:58

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο Αλκαζάρ, οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΤΙΡΝΑΒΟΣ
Πρίφτης, Νταντίδης, Κουρτεσιώτης, Τέλλος, Καραμανλής, Βαγγελή, Όμο, Μπάρος, Φελίπε Ντε Πάουλα, Αντρέ, Τσούκαλος.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Μπιτσάκος, Παπαδόπουλος, Γιώτας, Ρεπέτσας, Ακασού, Μπακάλης, Γέσιτς, Ανιέτε, Μανουσάκης, Τσίτας.
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών). Βοηθοί: Νακόπουλος (Αθηνών), Δανέζης (Αθηνών). 4ος: Παπαργυρίου (Πιερίας)