0
16:50

Τελικό στην Τούμπα, 1-0 δύσκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ

16:50

90'+3: Κακή τελική προσπάθεια του Λούκας, δεν τελείωσε σωστά την φάση

16:47

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

16:45

88': Σουτ του Λούκας ο Ράφαελ Μπρακάλι απομακρύνει

16:41

Έχει πέσει ο ρυθμός, φτάσαμε στο 85'

16:37

80': Τρίτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Στοχ, μέσα ο Γεωργιάδης

16:36

79': Στη θέση του Γοδόι ο Μύγας

16:35

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός

16:34

Διανύουμε το τελευταίο τέταρτο

16:33

Ο Παναιτωλικός δεν απειλεί ουσιαστικά τον ΠΑΟΚ ο οποίος κρατά σχετικά άνετα το προβάδισμα

16:28

72': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, ο Γλύκος μπλοκάρει

16:26

Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο στην Τούμπα, πάντα στο 1-0 ο ΠΑΟΚ με το γκολ του Λούκας

16:25

69': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Θεοδωρίδης, μέσα ο Νταλμά

16:23

Έχει αποκτήσει ρυθμό το παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ είναι αρκετά πιεστικός

16:20

64': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Σαλπιγγίδη ο Αθανασιάδης

16:19

Ρισκάρει ο Μάκης Χάβος αφού η ομάδα του καλείται να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης

16:18

Γυρίζει σε 4-4-2 πλέον ο Παναιτωλικός

16:18

60': Πρώτη αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Εκτός αγώνα ο αμυντικός μέσος Τζούνιορ, μέσα ο φορ Μπούντιμιρ

16:14

58': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Μανούρο ο Βούκιτς

16:13

56': Κάρτα στον Τζούνιορ

16:11

Με το... καλημέρα στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ παίρνει το προβάδισμα, για να δούμε πλέον αν μπορεί να αντιδράσει ο Παναιτωλικός που ''καθόταν'' πάνω στο 0-0

16:11

Ωραία εκτέλεση από τον Ισπανό

16:10

53': Λάθος του Μπικέι, ο Σαλπιγγίδης του κλέβει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Λούκας ο οποίος με εξαιρετικό αριστερό σουτ νικά τον Ράφαελ Μπρακάλι και γράφει το 1-0

16:09

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

16:06

49': Κάρτα στον Μαντούρο

16:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

16:03

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

15:46

Ημίχρονο στην Τούμπα, 0-0

15:45

45': Ο Ράφαελ Μπρακάλι κάνει την έξοδο και ''τελειώνει'' μια επικίνδυνη σέντρα του Λούκας

15:45

Ο διαιτητής Τοπούζης τρέχει για να τους ηρεμήσει

15:44

Νεύρα ανάμεσα σε Καμαρά και Βίτορ μετά από επικίνδυνη προβολή του πρώτου

15:41

Επικίνδυνη φάση για τον Παναιτωλικό, η οποία προήλθε και αυτή μετά από αντεπίθεση

15:40

40': Ο Καμαρά αν και καθυστέρησε να εκτελέσει, κατάφερε τελικά να σουτάρει από καλή θέση, ο Γλύκος απομακρύνει

15:37

Όσο περνά η ώρα ο ΠΑΟΚ ανεβάζει την απόδοση του και την πίεση, σε παθητικό ρόλο πλέον ο Παναιτωλικός

15:37

36': Κάρτα βλέπει ο Γοδόι για χέρι

15:35

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος, πάντα στο 0-0 ο ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό

15:29

27': Ο Λούκας απέφυγε δύο αμυντικούς, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Ράφαελ δεν απομάκρυνε σωστά, όμως ο Σαλπιγγίδης δεν μπόρεσε να σκοράρει στην επαναφορά

15:29

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

15:26

Συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο...

15:26

Ο ΠΑΟΚ έχει μια ανούσια υπεροχή καιο Παναιτωλικός κρατά σχετικά εύκολα το μηδέν στην Τούμπα

15:25

24': Μακρινό σουτ του Στοχ άουτ η μπάλα

15:21

22': Στην αντεπίθεση, μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Μπακάκης κάνει τρομερή κούρσα, αλλά ο Γλύκος βγαίνει έξω από την περιοχή του και κόβει τον μπακ του Παναιτωλικού

15:21

20': Ο Λούκας εκτελεί, στο πρώτο δοκάρι απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι

15:20

Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

15:17

16' Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη, έπειτα από φάουλ του Λίνο, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπρακάλι

15:13

Αυτό εκτελέστηκε αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους

15:12

12': Γρήγορη αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, ο Μπακάκης βρίσκει τον Καμαρά ο οποίος σουτάρει αλλά ο Γλύκος του λέει όχι και διώχνει σε κόρνερ

15:12

Δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους ο ΠΑΟΚ

15:11

Καλά οργανωμένος στην άμυνα του ο Παναιτωλικός

15:11

11': Εκτέλεση φάουλ του Λούκας, τακουνάκι του Τζαβέλλα, στα χέρια του Μπρακάλι η μπάλα

15:06

Πρώτη προσπάθεια στο ματς για τον Παναιτωλικό

15:06

6': Καλό σουτ του Σφακιανάκη, άουτ η μπάλα

15:05

Περίπου 12.000 φίλοι του ΠΑΟΚ στις εξέδρες της Τούμπας

15:05

Πιέζει ο ΠΑΟΚ από τα πρώτα λεπτά

15:04

3': Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ του Λούκας, ο Ράφαελ Μπρακάλι κάνει άστοχη έξοδο, ωστόσο η μπάλα περνά από όλους χωρίς ο ΠΑΟΚ να απειλήσει

15:01

1: Σέντρα στην αναμέτρηση

14:58

Στην Τούμπα βρίσκονται και περίπου 50 οπαδοί του Παναιτωλικού

14:58

Πριν από λίγο η ΠΑΕ ΠΑΟΚ βράβευσε τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή του συλλόγου, Λουκά Καραδήμο

14:57

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό

Γλύκος, Λίνο, Σκόνδρας, Τζαβέλας, Βίτορ, Λαζάρ, Μαντούρο, Κατσουράνης, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης.
Αναπ: Γιακουμής, Συρόπουλος, Κάτσε, Αθανασιάδης, Γεωργιάδης, Βούκιτς, Τζιόλης.
Ράφαελ Μπρακάλι, Γκάλο, Καλί, Κούσας, Μπικέι, Τζούνιορ, Γοδόι, Σφακιανάκης, Θεοδωρίδης, Μπακάκης, Καμαρά.
Αναπ: Στεφανάκος, Νταλμά, Μύγας, Μπούντιμιρ, Μελισσάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Γκόλιας.
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης). Βοηθοί: Κουλά (Ξάνθης), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου). 4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων)