1
19:13

Πρώτη νίκη για τον Πανθρακικό επί της Ξάνθης σε επίπεδο Σούπερ Λίγκας

19:13

90'+6: Τέλος της αναμέτρησης

19:11

90'+5: Εν μέσω αποθέωσης ο Κάσες αντικαταστάθηκε από τον Μακρυδημήτρη

19:10

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Τριάδη

19:09

90'+2: Ο Τσέμα μπλοκάρει το σουτ του Κάσες

19:08

90'+1: Στις καθυστερήσεις το ματς, πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:05

88': Με εννιά παίκτες μένει η Ξάνθη! Απευθείας κόκκινη στον Παΐτο για σκληρό φάουλ στον Μπαϊκαρά

19:03

86': Ράνος αντί Ντε Γκούζμαν, τέλος οι αλλαγές της Ξάνθης

18:59

Διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ του Κάσες οι παίκτες της Ξάνθης, όμως η μπάλα έχει βρει τελικά στον Γούτα πριν φτάσει στον Κάσες, όπως φαίνεται από το ριπλέι, οπότε δεν υπάρχει οφσάιντ

18:57

Σκόρερ ο Κάσες με κεφαλιά και αφού είχε προηγηθεί κεφαλιά-πάσα του Χασομέρη

18:57

79': ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!

18:54

76': Κίτρινη κάρτα για τον Σαρακατσάνο

18:53

76': Ο Εμπό στη θέση του Παπαγεωργίου, δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό

18:50

Σκόρερ ο Βάλλας με κοντινή προβολή, ύστερα από κόρνερ του Κάλβο και κεφαλιά του Γούτα

18:50

73': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

18:48

Ο Τζάνης με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ, ύστερα από όμορφη ενέργεια του Κάσες από τα δεξιά

18:48

70: ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!

18:43

66': Ο Κάλβο στη θέση του Σολάρι για τη δεύτερη αλλαγή της Ξάνθης

18:41

64': Ο Χασομέρης αντί του Ιγκόρ, πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό

18:41

63': Ωραίο μακρινό σουτ του Κάσες, ο Τσέμα μπλόκαρε

18:38

61': Κίτρινη κάρτα για τον Κάσες

18:37

60': Σημαντική ευκαιρία για την Ξάνθη, σουτ του Σολάρι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Σέρεμετ

18:36

59': Μακρινό σουτ του Ρομέου, μπλόκαρε εύκολα ο Τσέμα

18:31

54': Κεφαλιά του Γούτα μετά από κόρνερ του Τριάδη, η μπάλα έφυγε άουτ

18:22

46': Μακρινό σουτ του Τριάδη, εντελώς άστοχο

18:21

46': Ο Βασιλακάκης στη θέση του Μάνταλου, πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη

18:21

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

18:04

Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, η Ξάνθη ελέγχει το ρυθμό σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο

18:03

45': Λήξη ημιχρόνου

17:54

37': Μακρινό σουτ από τον Σολτάνι, ψηλά άουτ η μπάλα

17:50

33': Ωραία συνεργασία Ιγκόρ και Ρομέου, το σουτ, όμως, του δεύτερου έφυγε άουτ

17:41

24': Σουτ του Τριάδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Σέρεμετ με διπλή προσπάθεια

17:34

16': Και δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Φλίσκα! Αποβάλλεται ο μέσος της Ξάνθης, η οποία συνεχίζει με δέκα παίκτες

17:33

15': Κίτρινη κάρτα για τον Φλίσκα

17:29

12': Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

17:17

1': Έναρξη του αγώνα

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Ρομέου, Ιγκόρ, Λαδάκης, Ζος, Κάσες, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ντιόγκο
Αναπ: Αθανασιάδης, Καθάριος, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Εμπό, Μακρυδημήτρης, Μίκουλιτς
ΞΑΝΘΗ
Τσέμα, Παΐτο, Βάλλας, Τριάδης, Ντε Γκούζμαν, Φλίσκας, Γούτας, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Μάνταλος, Σολάρι
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Ράνος, Σουάρες, Βασιλακάκης, Κάλβο, Μαρίν
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδονίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)