Στο Κάρντιφ η Ρεάλ, για να αντιμετωπίσει τη Γιουβέντους στις 3 Ιουνίου.

23:39

Ούτε φέτος θα το πάρει ο Σιμεόνε και μένει να φανεί εάν θα παραμείνει στους "ροχιμπλάνκος" για να τα καταφέρει κάποια στιγμή.

23:38

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ατλέτικο με 2-1, αλλά πρόκριση για τη Ρεάλ. Στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ οι "μερένγκες" που καταφέρνουν ξανά να σταματήσουν τη συμπολίτισσα. Το κάνουν σταθερά τα τελευταία χρόνια.

23:37

90'+2: Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Γκριεζμάν κάνει σουτ από μέσα αριστερά και ο Νάβας αποκρούει.

23:36

23:34

89': Σουτ του Ρονάλντο εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

23:32

87': Στη θέση του Ίσκο ο Μοράτα για τη Ρεάλ.

23:31

86': Κίτρινη στον Κορέα.

23:27

Κακές τελικές επιλογές έχουν οι παίκτες του Σιμεόνε.

23:23

78': Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Κορέα δίνει στον Γκριεζμάν και εκείνος από κοντά δεν μπορεί να βρει στόχο.

23:21

77': Στη θέση του Μπενζεμά ο Ασένσιο και ο Βάθκεθ αντί του Κασεμίρο για τη Ρεάλ.

23:20

76': Κορέα αντί Κόκε για την Ατλέτικο.

23:19

74': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μαρσέλο βγάζει τη σέντρα, ο Μπενζεμά πιάνει κεφαλιά πέφτοντας και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

23:15

70': Ο Γκριεζμάν κάνει σουτ από μέσα αριστερά και ο Νάβας αποκρούει.

23:14

69': Ο Μόντριτς σουτάρει, ο Ρονάλντο κάνει κίνηση προς την μπάλα από θέση οφσάιντ και έτσι το γκολ ακυρώνεται σωστά.

23:11

66': Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Καράσκο μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ και ο Νάβας αποκρούει. Στη συνέχεια κάνει δεύτερη επέμβαση σε σουτ του Γκαμεϊρό.

23:07

Αναγκασμένη να ρισκάρει είναι πλέον η Ατλέτικο, η οποία έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο.

23:03

58': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μαρσέλο δίνει στον Ρονάλντο, εκείνος εκτελεί και αστοχεί για λίγο.

23:02

57': Γκαμεϊρό και Παρτέι μπαίνουν, Τόρες και Χιμένες βγαίνουν για την Ατλέτικο.

23:01

56': Μακρινό σουτ του Ίσκο, άουτ η μπάλα.

22:58

Συνεχίζονται οι δυνατές μονομαχίες.

22:55

50': Απευθείας φάουλ του Γκριεζμάν, άουτ η μπάλα.

22:53

48': Απευθείας φάουλ από τον Ρονάλντο, διώχνει ο Όμπλακ.

22:51

22:50

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:43

Τρία γκολ χρειάζεται πλέον η Ατλέτικο για να προκριθεί και φαντάζει δύσκολο να το πετύχει αυτό. Η Ρεάλ δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, αλλά το τέρμα του Ίσκο της έδωσε μεγάλη ανάσα.

22:35

22:31

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:28

Τρομερή ενέργεια του Μπενζεμά, δίνει στον Κρόος, ο Όμπλακ πλασάρει το πλασέ του, αλλά από κοντά ο Ίσκο μειώνει σε 2-1.

22:27

42': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

22:26

41': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Ο Κρόος το εκτελεί και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

22:24

38': Ο Ίσκο σουτάρει από μέσα δεξιά έχοντας αδειάσει τον Χιμένες, και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

22:22

37': Κίτρινη στον Γκάμπι επειδή διαμαρτυρήθηκε για το σκληρό φάουλ του Ίσκο. Προηγουμένως έπεσε όλη η Ρεάλ πάνω στον Τσακίρ, αλλά δεν έκανε κάτι αντίστοιχο.

22:19

34': Κίτρινη στον Γκοντίν για δυνατή εναέρια μονομαχία με τον Ρονάλντο. Έντονες οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

22:16

Μετά το εκρηκτικό πρώτο τέταρτο που είχαν οι γηπεδούχοι, έχουν κατεβάσει ταχύτητα. Παίζουν πιο συντηρητικά και προτιμούν να περιμένουν τη Ρεάλ. Θέλουν, άλλωστε, ένα γκολ για να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου ματς.

22:12

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για τη Ρεάλ.

22:09

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Ρεάλ.

22:05

20': Κόρνερ για τη Ρεάλ, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Ο Κρόος εκτελεί και η κεφαλιά του Ράμος είναι εντελώς άστοχη.

22:04

Τρομερή ατμόσφαιρα στο "Καλντερόν", το οποίο είναι στο πόδι.

22:02

Ο Γκριεζμάν αναλαμβάνει την εκτέλεση, ο Νάβας ακουμπάει την μπάλα, αλλά δεν καταφέρνει να αποσοβήσει το 2-0.

22:02

16': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

22:01

15': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ατλέτικο! Ο Βαράν ανατρέπει τον Τόρες στην προσπάθειά του να τον ανακόψει.

21:58

Ο Κόκε εκτελεί κόρνερ, ο Σαούλ πετιέται στο πρώτο δοκάρι και με γυριστή κεφαλιά κάνει το 1-0.

21:57

12': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

21:56

11': Κόρνερ για την Ατλέτικο, μπλοκάρει ο Νάβας.

21:53

8': Κακό το μακρινό σουτ του Σαούλ.

21:52

7': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Κρόος εκτελεί φάουλ, ο Κασεμίρο παίρνει την κεφαλιά και ο Όμπλακ πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

21:52

6': Κίτρινη στον Σάβιτς.

21:52

6': Ο Κόκε εκτελεί το κόρνερ, ο Τόρες παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:51

5': Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Καράσκο κάνει το γύρισμα, ο Κόκε βάζει την προβολή και ο Νάβας παραχωρεί κόρνερ.

21:49

3': Μακρινό σουτ από τον Ρονάλντο, μπλοκάρει ο Όμπλακ.

21:46

21:43

21:40

Τελευταίο ευρωπαϊκό ματς στο "Βιθέντε Καλντερόν", αφού από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται σε νέο γήπεδο.

21:38

Με το ένα πόδι στον τελικό βρίσκονται οι "μερένγκες", οι οποίοι πρέπει απλά να διαχειριστούν το σημαντικό προβάδισμα που έχουν από το "Μπερναμπέου".

21:34

Έναν... άθλο καλούνται να κάνουν οι "ροχιμπλάνκος", οι οποίοι θα πρέπει να ανατρέψουν το 3-0 του πρώτου αγώνα.

21:30

Καλησπέρα σας, το ματς της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Ρεάλ Μαδρίτης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.