1
-
0
21:25

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος, όμως, ήταν κακός στο β' 45λεπτο και θα πρέπει να αισθάνεται τυχερός που δεν το «πλήρωσε». Ο Πανιώνιος άξιζε τουλάχιστον τον βαθμό, αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησε.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:19

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:19

90': Κίτρινη κάρτα στον Νάνο.

21:15

86': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Αραβίδης αν και πεσμένος μέσα στην περιοχή, βγάζει παράλληλα για τον Καμπάνταη, ο οποίος από εξαιρετική θέση και με τον Καπίνο εξουδετερωμένο πλασάρει με την μία και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:14

85': Κίτρινη και στον Κολοβό.

21:14

85': Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ.

21:12

83': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς βρίσκει τον Ατζαγκούν στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Νιγηριανός είναι αμαρκάριστος και κάνει το σουτ, αποκρούει ο Ανέστης.

21:11

82': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι Νεοσμυρνιώτες. Βγαίνει ο Κούρος, μπαίνει ο Γιάννου.

21:08

80': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Ο Λάσνικ εκτελεί φάουλ, η άμυνα του Παναθηναϊκού «κοιμάται» και ο Λαμπρόπουλος πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταματάει και πάλι στο αριστερό δοκάρι του Καπίνο.

21:06

77': Τελευταία αλλαγή για τους «πράσινους». Ο Ατζαγκούν στη θέση του Ντίνα.

21:05

76': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Κλωναρίδη από δεξιά, κεφαλιά πάσα του Μπεργκ στον Πράνιτς, ο Κροάτης μέσα απ' την περιοχή κάνει το σουτ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει άουτ.

21:02

73': Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούρντι παίζει το ένα-δύο με τον Καμπάνταη και μπαίνει στην περιοχή, κάνει το πλασέ αλλά ο Καπίνο αποκρούει με τα πόδια.

21:01

70': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης μπαίνει στη θέση του Καρέλη.

20:59

70': Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Εξαιρετική κάθετη του Ντούνη για τον Καμπάνταη, ο οποίος αντί να πλασάρει τον Καπίνο κάνει το γύρισμα εκεί που δεν είναι κανένας συμπαίκτης του.

20:57

Χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει ο Πανιώνιος.

20:56

Εκτελεί το πέναλτι ο Λάσνικ, στο αριστερό δοκάρι η μπάλα!

20:55

Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

20:55

Μπαλιά του Λάσνικ για τον Αραβίδη, ο οποίος «στρίβει» τον Κουτρουμπή που τον κρατάει και τον ρίχνει στο έδαφος. Σωστή απόφαση.

20:55

66': Πέναλτι για τον Πανιώνιο!

20:54

66': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Παναγιωτούδης, μέσα ο Λάσνικ.

20:48

Ο Παναθηναϊκός έχει μπει πολύ πιο χαλαρός στο δεύτερο 45λεπτο και έχει επιτρέψει στους φιλοξενούμενους να κερδίσουν πολλά μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

20:45

56': Σουτ του Καρέλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στην αγκαλιά του Ανέστη η μπάλα.

20:44

Η καλύτερη στιγμή των φιλοξενούμενων ως τώρα

20:44

55': Διαγώνιο συρτό σουτ του Καμπάνταη από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα.

20:40

Εκτελεί ο Κολοβός, διώχνει με το κεφάλι ο Μαρινάκης, ακίνδυνο γυριστό του Κουλουχέρη, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

20:39

50': Κόρνερ για τον Πανιώνιο.

20:34

46': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Ζαχαράκης, μέσα ο Ντούνης.

20:34

46': Έναρξη β' μέρους.

20:18

Κυρίαρχος στο πρώτο 45λεπτο ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα στους φιλοξενούμενους και θα μπορούσαν να έχουν «καθαρίσει» το ματς. Οι «κυανέρυθροι» δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα, δεν έχουν απειλήσει καθόλου, ενώ και η ανασταλτική τους λειτουργία δεν είναι καθόλου καλή.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:15

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:08

39': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Πολύ ωραία σέντρα του Πράνιτς από αριστερά, ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτυπάει στο αριστερό δοκάρι του Ανέστη που είχε μείνει «άγαλμα».

20:03

34': Τεράστια ευκαιρία για τους «πράσινους». Η άμυνα του Πανιωνίου «κοιμάται», ο Μπεργκ βγάζει τον Καρέλη τετ α τετ με τον Ανέστη, όμως, ο επιθετικός του Παναθηναϊκού προσπαθεί να «σκάψει» την μπάλα πάνω απ' τον γκολκίπερ του Πανιωνίου και αυτός αποκρούει.

19:59

30': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέντ δεν μπορεί να συνεχίσει και την θέση του παίρνει ο Δώνης.

19:55

Επιστρέφει στο ματς ο Αμπέντ.

19:54

Άρχισε και πάλι το παιχνίδι. Με 10 προς το παρόν οι γηπεδούχοι, καθώς ο Αμπέντ έχει βγει εκτός αγωνιστικού χώρου και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

19:52

Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Αμπέντ μετά από σύγκρουση με τον Ανέστη.

19:47

Φαινόταν ότι ήταν θέμα χρόνου το γκολ για τους «πράσινους», καθώς ο Πανιώνιος έχει κάτσει πολύ πίσω και η άμυνά του εμφάνιζε αδυναμίες.

19:46

Εξαιρετική σέντρα του Νάνο από αριστερά, ο Πράνιτς με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

19:46

16': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:45

15': Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

19:43

14': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Λάθος του Λαμπρόπουλου λίγο κάτω από το κέντρο, ο Καρέλης του κλέβει την μπάλα και την κατάλληλη στιγμή δίνει στον Μπεργκ, αλλά ο Σουηδός καθυστερεί, κλείνεται από τον Κουλουχέρη και το συρτό σουτ του δεν είναι καλό με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Ανέστης.

19:39

10': Μακρινό σουτ του Πράνιτς, ο Ανέστης δεν κάνει καλό υπολογισμό, αλλά η μπάλα βρίσκει στον ώμο του και σώζονται οι «κυανέρυθροι».

19:38

Μάλλον έπρεπε να γυρίσει την μπάλα και πάλι προς τον Μπεργκ ο Ντίνας, καθώς ο Σουηδός ήταν μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής.

19:37

8': Καλός συνδυασμός του Μπεργκ με τον Ντίνα, ο τελευταίος κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και από δύσκολη θέση αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Ανέστης.

19:31

2': Πρώτη επίσκεψη του Παναθηναϊκού στην περιοχή των φιλοξενούμενων, ο Ανέστης μπλοκάρει προ του Μπεργκ την σέντρα που έκανε ο Μαρινάκης από δεξιά.

19:30

19:27

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

19:20

Μισογεμάτο το γήπεδο της Λεωφόρου περίπου 10 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.

Καπίνο, Μαρινάκης, Ρισβάνης, Κουτρουμπής, Νάνο, Μέντες, Αμπέντ, Πράνιτς, Ντίνας, Καρέλης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Δώνης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ανέστης, Ζαχαράκης, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Κούρος, Παντίδος, Παναγιωτούδης, Κούρντι, Κολοβός, Αραβίδης, Καμπάνταης
Αναπ: Παπαδόπουλος, Μπούζας, Λάσνικ, Ντούνης, Πάνος, Κωτσαλάς, Γιάννου
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) - Βοηθοί: Ελευθερίου (Αθηνών), Ταρανάς (Αθηνών)