Εξαιρετική η ομάδα του Ζιντάν, χατ τρικ ο Ρονάλντο, ο οποίος είναι σε τρομερή κατάσταση. Κλείνουν εισιτήριο για το Κάρντιφ οι "μερένγκες" που έπαιξαν σήμερα κόντρα σε μία αγνώριστη Ατλέτικο. Ασυνήθιστα κακή η ομάδα του Σιμεόνε.

23:37

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Ρεάλ με 3-0.

23:33

23:31

89': Σου στην κίνηση από τον Μόντριτς, άουτ η μπάλα.

23:29

Ο Βάθκεθ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το γύρισμα, ο Κασεμίρο αφήνει και ο Ρονάλντο αμαρκάριστος εκτελεί για το 3-0.

23:28

86': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:26

83': Κίτρινη στον Σάβιτς.

23:23

81': Ο Ασένσιο κάνει ωραία ενέργεια από αριστερά, γυρνά την κατάλληλη στιγμή για τον Βάθκεθ και εκείνος με πλασέ στην κίνηση αστοχεί.

23:20

77': Βάθκεθ αντί Μπενζεμά για τη Ρεάλ.

23:16

Ο Μπενζεμά δίνει στον Ρονάλντο, εκείνος παίρνει την κόντρα από τον Λουίς και στη συνέχεια εκτελεί τον Όμπλακ για το 2-0.

23:16

73': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:15

72': Ο Ασένσιο βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Μπενζεμά παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

23:14

Προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο η Ατλέτικο.

23:10

68': Κλείνει τις αλλαγές του ο Σιμεόνε, βάζοντας Κορέα αντί Καράσκο.

23:10

67': Στη θέση του Ίσκο ο Ασένσιο για τη Ρεάλ.

23:07

Κοντρολάρει το ματς η Ρεάλ, η οποία δεν δείχνει πρόθεση να ρισκάρει.

23:03

60': Κοντρολάρει και σουτάρει με τη μία ο Κόκε, ο οποίος αστοχεί.

23:01

58': Τόρες και Γκαϊτάν μπαίνουν, Γκαμεϊρό και Σαούλ βγαίνουν για την Ατλέτικο.

22:59

57': Μακρινό σουτ του Καράσκο, έξω η μπάλα.

22:56

53': Κίτρινη στον Σαούλ.

22:54

52': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Και αυτό εκτελείται από τον Κρόος, ο οποίος δεν βρίσκει συμπαίκτη.

22:51

48': Κίτρινη στον Ίσκο.

22:49

46': Νάτσο αντί Καρβαχάλ για τη Ρεάλ.

22:48

22:46

22:33

22:32

Στο έδαφος ο Καρβαχάλ, προσωρινή διακοπή.

22:31

22:30

45': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Ο Κρόος το εκτελεί και ο Γκοντίν απομακρύνει.

22:29

Προσπαθούν να ισορροπήσουν οι φιλοξενούμενοι.

22:26

40': Κόρνερ για την Ατλέτικο, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Ο Κόκε το εκτελεί, ο Ράμος διώχνει.

22:22

Ρίχνει τον ρυθμό η Ρεάλ.

22:18

32': Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Γκριεζμάν εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκοντίν κάνει το πλασέ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

22:14

29': Νέα ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Ρονάλντο κάνει το γύρισμα, ο Μπενζεμά πιάνει γυριστό και η μπάλα φεύγει εκτός.

22:12

26': Κίτρινη στον Κόκε.

22:11

Ο Ρονάλντο έφτασε τα 50 γκολ σε νοκ άουτ ματς του Τσάμπιονς Λιγκ. Κανείς άλλος δεν έχει τόσα.

22:10

24': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Πολύ καλό σουτ του Μόντριτς εκτός περιοχής, ελάχιστα έξω η μπάλα.

22:08

22': Κόρνερ για την Ατλέτικο. Εκτελεί ο Κόκε, απομακρύνεται εύκολα η μπάλα.

22:06

20': Μία ακόμη μπαλιά από τον Καρβαχάλ, ο Μπενζεμά εκτελεί στην κίνηση και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

22:03

17': Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Κόκε βγάζει μόνο του τον Γκαμεϊρό, εκείνος πάει να περάσει τον Νάβας και κόβεται.

22:01

16': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Κρόος εκτελεί κόρνερ, ο Βαράν παίρνει την κεφαλιά και ο Όμπλακ με μεγάλη δυσκολία αποκρούει.

21:59

Εξαιρετικά έχει μπει η Ρεάλ, η οποία παίζει στο μισό γήπεδο την Ατλέτικο.

21:56

Ο Καρβαχάλ βγάζει σέντρα, που κόβεται, ο Κασεμίρο κάνει δεύτερο γέμισμα και ο Ρονάλντο πατώντας εξαιρετικά νικά τον Σάβιτς και κάνει με κεφαλιά το 1-0.

21:55

10': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

21:55

9': Κόρνερ για τη Ρεάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:52

7': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Καρβαχάλ μπαίνει στην περιοχή, κάνει δυνατό σουτ, ο Όμπλακ αποκρούει και από κοντά ο Μπενζεμά δεν σκοράρει. Κόντραρε η μπάλα και έφυγε εκτός.

21:50

4': Βρίσκει χώρο ο Ρονάλντο, κάνει το σουτ και αστοχεί.

21:46

21:43

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ακούστηκε ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:40

Τρομερή η ατμόσφαιρα στο "Μπερναμπέου", το οποίο είναι φυσικά γεμάτο.

21:36

Τα τελευταία χρόνια οι δύο ομάδες συναντιούνται συνεχώς στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση με τη Ρεάλ πάντα να πανηγυρίσει. Υπενθυμίζεται ότι τόσο πέρυσι όσο και προ τριετίας αυτός ήταν ο τελικός.

21:33

Αυτός είναι ο πρώτος χρονικά ημιτελικός του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ. Αύριο το Μονακό - Γιουβέντους.

21:30

Καλησπέρα σας, το ματς της Ρεάλ Μαδρίτης με την Ατλέτικο Μαδρίτης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κέιλορ Νάβας, Καρβαχάλ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Καζεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Ίσκο, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.
Αναπ: Κασίγια, Νάτσο, Κόβατσιτς, Χάμες, Βάθκεθ, Ασένσιο, Μοράτα.
Όμπλακ, Λούκας Ερνάντεθ, Σάβιτς, Γκοντίν, Φιλίπε Λουίς, Γκάμπι, Σαούλ, Κόκε, Καράσκο, Γκριεζμάν, Γκαμεϊρό.
Αναπ: Μογιά, Τιάγκο, Τόμας, Ροντρίγκεθ, Κορέα, Γκαϊτάν, Τόρες.
Διαιτητής: Μάρτιν Άτκινσον (Αγγλία) Βοηθοί: Στέφεν Τσάιλντ, Στιούαρτ Μπερτ (Αγγλία) 4ος: Τζέικ Κόλιν (Αγγλία)