Τεράστιο προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς

19:24

Τελικό στο ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός Βόλου 2-0 την Μαγούλα

19:22

Η μπάλα για την ακρίβεια έφυγε κόρνερ μετά από κόντρα, αλλά αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

19:21

90'+1: Ωραία κίνηση του Γκούρμα, η μπάλα φτάνει στον Ρόκα, που πλασάρει αλλά αστοχεί

19:21

Ο Μαρτίνεθ εκτελεί το κόρνερ, ο Γεωργίου μπλοκάρει σταθερά

19:20

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:20

Κερδίζει κόρνερ

19:19

Προσπαθεί να αντιδράσει η Μαγούλα και ψάχνει ένα γκολ

19:17

86': Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κατσίκη, βρίσκει τον Γκούρμα στο δεύτερο δοκάρι και αυτος με κεφαλιά ανενόχλητος γράφει το 2-0

19:16

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

19:14

84': Άστοχη έξοδος του Κασμερίδη, δεν επωφελήθηκε ο Μελίσσης και περνά ο κίνδυνος για την Μαγούλα

19:12

82': Αλλαγή για την Μαγούλα. Ο Τσακώνης στην θέση του Κανελλόπουλου

19:11

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο

19:10

80': Στη θέση του Πινδώνη ο Ολίσε για τον Ολυμπιακό

19:10

Κάρτα στον Έβερετ για μαρκάρισμα στον Καρρά

19:05

75': Κάρτα στον Γιαλούση για κράτημα

19:04

74': Εκτελέστηκε γρήγορα με πάσα από τον Μαρτίνεθ, άουτ η μπάλα, δεν ανησυχούν οι γηπεδούχοι

19:03

Κόρνερ κερδίζει η Μαγούλα, για να δούμε

19:01

71': Αλλαγή και για την Μαγούλα. Στη θέση του Στρατάκη ο Έβερετ

19:01

71': Στη θέση του Πόνσε ο Καρράς για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:59

Είναι εξαιρετική η πάσα του Κατσίκη, έδωσε ουσιαστικά έτοιμο γκολ στον συμπαίκτη του που το μόνο που είχε να κάνει ήταν να εκτελέσει από το μισό μέτρο

18:58

68': Κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας της Μαγούλας και ο Δεινόπαπας με εύκολο πλασέ νικά τον Κασμερίδη και γράφει το 1-0

18:57

18:56

65': Ο Μελίσσης με ωραία προσπάθεια σταμάτησε το Δημητριάδη που έμπαινε με απειλητικές διαθέσεις στα καρέ του Ολυμπιακού

18:55

Άμυνα... μπετόν η Μαγούλα στο ΕΑΚ, κρατά το μηδέν με νύχια και με δόντια!

18:54

64': Σουτ του Πόνσε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει!

18:52

62': Πρώτη αλλαγή στο ματς και για την Μαγούλα. Στη θέση του Σαμαρόπουλου ο Δημητριάδης

18:51

61': Κεφαλιά του Γκούρμα από κοντά, ο Κασμερίδης του λέει όχι, ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Δεινόπαπας παίρνει το ριμπάουντ αλλά με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ

18:48

58': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Καπετάνου ο Δεινόπαπας

18:47

57': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Κάθετη του Κατσίκη στον Γκούρμα, αυτός βγαίνει πλάγια, πλασάρει αλλά ο Κασμερίδης βλέπει την μπάλα να φεύγει έξω

18:47

Ετοιμάζει τον Δεινόπαπα ο Μάνουελ Ρόκα

18:46

Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι, με τον Αστέρα Μαγούλας να έχει μπλοκάρει τον Ολυμπιακό Βόλου

18:45

54': Κάτι σαν... σουτ του Κατσιαρού, άουτ η μπάλα

18:43

52': Μακρινό σουτ του Μαρτίνεθ, ο Γεωργίου δεν ανησυχεί

18:41

Και στις δύο περιπτώσεις η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε

18:40

50': Διπλή ευκαιρία για τον Καπετάνο, δεν μπορεί να τελειώσει σωστά τις φάσεις και ενώ είχε την μπάλα στο αριστερό του πόδι

18:39

49': Επικίνδυνη σέντρα του Γκούρμα από αριστερά, η μπάλα δεν φτάνει ωστόσο σε συμπαίκτη του και απομακρύνεται από τους αμυντικούς της Μαγούλας

18:37

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18:35

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

18:34

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:18

Όπως και να' χει, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0. Ο Ολυμπιακος έχει τον έλεγχο, κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά οι φιλοξενούμενοι με την σωστά οργανωμένη άμυνα τους κρατανε το μηδέν

18:17

''Φωνάζουν'' οι του Ολυμπιακού Βόλου στον διαιτητή Δασκαλόπουλο για μια φάση όπου αμυντικός της Μαγούλας έκανε χέρι μέσα στην περιοχή. Φαίνεται να υπάρχει πέναλτι...

18:17

Ημίχρονο στο ΕΑΚ

18:15

45'+1: Κάρτα βλέπει ο Νόνης

18:14

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

18:14

45': Ο Κατσίκης μπήκε στην περιοχή της Μαγούλας, σούταρε δυνατά αλλά δεν βρήκε στόχο

18:13

44': Σέντρα του Αρβανίτη, ο Πινδώνης πηδά για κεφαλιά, ωστόσο δεν βρίσκει καλά την μπάλα και αυτή φεύγει μακριά

18:11

Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει την κατοχή της μπάλλας αλλά δυσκολεύεται να ανοίξει την άμυνα του Αστέρα Μαγούλας

18:11

41': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Μαρτίνεθ, η μπάλα φεύγει άουτ

18:05

Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός Βόλου

18:05

35': Αριστερό δυνατό σουτ του Πόνσε έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

18:04

Να μια καλή στιγμή για την Μαγούλα

18:03

33': Ο Στρατάκης βγήκε επικίνδυνα από δεξιά, ωστόσο από πλάγια θέση πλάσαρε έξω

18:01

Μεγάλη ένταση στο παιχνίδι

17:59

Ο διαιτητής αποβάλει από τον πάγκο του Ολυμπιακού Βόλου τον Ηλία Σολάκη ο οποίος διαμαρτηρύθηκε έντονα

17:59

29': Κάρτα και στον Κατσιαρό για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαρτίνεθ

17:57

27': Κακή εκτέλεση από τον Μαρτίνεθ

17:56

Φάουλ σε καλό σημείο για την Μαγούλα

17:56

Αρκετή ένταση στο ματς στα τελευταία λεπτά, με αφορμή το μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ

17:56

26': Κάρτα στον Κασμερίδη για καθυστέρηση

17:55

Ο Ρόκας επιστρέφει στο ματς, όλα καλά με τον παίκτη του Ολυμπιακού Βόλου

17:54

24': Κίτρινη βλέπει τελικά ο Μαρτίνεθ, ενώ ο Ρόκας βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου

17:54

Δεν έχει δοθεί φάουλ, κόκκινη κάρτα ζητάνε οι του Ολυμπιακού Βόλου για χτύπημα εκτός φάσης

17:53

Δυνατό μαρκάρισμα στον Ρόκα που δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

17:49

- Πρώτο εικοσάλεπτο στο ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός ελέγχει το παιχνίδι, σε παθητικό ρόλο η Μαγούλα

17:43

14': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, η μπάλα άουτ

17:42

12': Κάρτα στον Τριάντο

17:41

10': Επικίνδυνη σέντρα προς τον Γκούρμα, αυτός πιάνει... αέρα και δεν μπορεί να πλασάρει

17:39

Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου

17:38

8': Κεφαλιά του Γκούρμα, ο Ασλανίδης σώζει τον Αστέρα Μαγούλας διώχνοντας την μπάλα πάνω στην γραμμή

17:36

6': Κίνηση του Γκούρμα από δεξιά, ωστόσο δεν μπορεί να πλασάρει σωστά τον Κασμερίδη ο οποίος μπλοκάρει

17:34

Πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι με αρκετά λάθη από τις δύο ομάδες

17:30

1': Σέντρα στο ματς

Γεωργίου, Γιαλούσης, Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Πινδώνης, Καπετάνος, Πόνσε, Κατσίκης, Γκούρμα.
Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Σαμαρόπουλος, Νόνης, Στρατομήτρος, Αντωνόπουλος, Στρατάκης, Ασλανίδης, Μαρτίνεθ, Κανελλόπουλος.
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας). Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Κοντιζάς (Πειραιά). 4ος: Βράκας (Εύβοιας)