3
-
0
23:23

Ο ΠΑΟΚ έφτασε σε μια δίκαιη νίκη, εκμεταλλευόμενος τα εξαιρετικά «στημένα» του Λούκας, απέναντι σε μια Ξάνθη που «φωνάζει» για το πέναλτι και την αποβολή στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

23:23

Τέλος του αγώνα.

23:20

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:13

84': Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε κεφαλιά του Αθανασιάδη και πάλι από πολύ καλή εκτέλεση κόρνερ του Λούκας.

23:11

81': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, αλλά το σουτ του Ολίσε πέρασε πάνω από την εστία του Κυριακίδη.

23:09

80': «Κλείνει» και ο ΠΑΟΚ τις αλλαγές του. Ο Νέτσιντ παίρνει τη θέση του Σαλπιγγίδη.

23:05

76': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σκόνδρας μπαίνει αντί του Λίνο.

23:03

Κόρνερ από τον Λούκας, ο Αθανασιάδης είναι ξεχασμένος από τους αμυντικούς της Ξάνθης και από πολύ κοντά κάνει το 3-0.

23:02

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:02

72': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ δίνει τη θέση του στον Ολίσε.

23:01

71': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπέρτος στη θέση του Μαρσελίνιο.

22:58

69': Κίτρινη κάρτα στον Στοχ.

22:56

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Λούκας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι κάνοντας το 2-0.

22:55

66': Απευθείας κόκκινη κάρτα για τον Μπαξεβανίδη.

22:55

66': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Σαλπιγγίδη από τον Μπαξεβανίδη.

22:46

57': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σολάρι μπαίνει αντί του Βασιλακάκη.

22:45

Δεν έχει μπει καλά στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα η Ξάνθη να ελέγχει το ματς και να ψάχνει τρόπους για να απειλήσει.

22:35

46’: Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φλίσκας παίρνει τη θέση του Κομεσίδη.

22:35

Έναρξη β' ημιχρόνου.

22:17

Ο ΠΑΟΚ προηγείται δίκαια, εκμεταλλευόμενος ένα από τα καλά «στημένα» του Λούκας. Η Ξάνθη μπήκε πιο δυνατά και είχε «κλείσει» τους διαδρόμους προς την εστία της στο ξεκίνημα, όμως οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν ρυθμούς και πίεσαν αρκετά από το 20ό λεπτό και μετά.

22:16

Λήξη α' ημιχρόνου

22:16

45': Κίτρινη κάρτα στον Λίνο.

22:14

Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Λούκας, ο Βίτορ έπιασε την κεφαλιά και αυτή τη φορά βρήκε στόχο κάνοντας το 1-0.

22:13

43': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:10

40': Νέο σουτ του Στοχ έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στην πάνω πλευρά των διχτύων.

22:07

37': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για καθυστερήσεις.

22:01

31': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από φάουλ του Λούκας, ο Βίτορ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:49

19': Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Κυριακίδη να αποκρούει το μακρινό σουτ του Στοχ.

21:48

18': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

21:45

15': Κίτρινη κάρτα στον Λόπεθ.

21:40

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα, αλλά δεν μπορεί να πλησιάσει την περιοχή του Κυριακίδη.