Τελικό στα Γιαννιτσά, 1-4 η Κέρκυρα

16:52

Διαστάσεις θριάμβου πλέον παίρνει η νίκη των φιλοξενούμενων

16:52

90'+3: Η Κέρκυρα φεύγει στην κόντρα και ο Μπαλντοβαλίεφ με κοντινό πλασέ γράφει το 1-4

16:51

ΓΚΟΛ η Κέρκυρα

16:49

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

16:47

88': Εξαιρετική αντεπίθεση για τους ''Φαίακες'' με τον Κουλούρη να φεύγει από δεξιά, να σπάει την μπάλα προς τα έξω και ο Καραδέμητρος με ''ξερό'' αριστερό σουτ γράφει το 1-3

16:46

16:45

86': Αναγκαστική αλλαγή για τα Γιαννιτσά. Στη θέση του τραυματία Χαρμάνα ο Σάρρος

16:40

81': Κάρτα στον Βρονταρά για καθυστέρηση

16:39

80': Εκτέλεση φάουλ του Χαρμάνα, ψηλά η μπάλα

16:39

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Κέρκυρα. Εκτός αγώνα ο Σίμιτς, μέσα ο Καραγιαννίδης

16:38

79': Επικίνδυνη σέντρα του Καράμπελα, ο Βρονταράς βγαίνει και μπλοκάρει

16:36

77': Κάρτα στον Καράμπελα

16:33

74': Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Αναγέννησης, Σίμιτς - Μπαλντοβαλίεφ δεν μπορούν να σκοράρουν από κοντά, ωστόσο ο Γεωργακόπουλος που ακολούθησε την φάση με κοντινό σουτ γράφει το 1-2

16:33

16:30

71': Κάρτα στον Λαμπάκη

16:29

- Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο ανοιχτό παιχνίδι, πάνω κάτω η μπάλα

16:22

Κάρτα βλέπει ο Καρτάλ για καθυστέρηση

16:21

61': Αλλαγή κάνει και η Κέρκυρα. Εκτός αγώνα ο Γυφτοκώστας, μέσα ο Γεωργακόπουλος

16:18

59': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός αγώνα ο Αναστασίου, μέσα ο Χατζηστεφάνου

16:17

57': Η Κέρκυρα αλλάζει όμορφα την μπάλα, ο Μπαλντοβαλίεφ πιάνει δυνατό σουτ, ο Καραογλανίδης του λέει όχι!

16:16

Αγγίζει το δεύτερο γκολ η Κέρκυρα

16:16

57': Εκτέλεση φάουλ του Μπαλντοβαλίεφ, λίγο άουτ η μπάλα

16:13

54': Αλλαγή για τα Γιαννιτσά. Στη θέση του Λυσίτσα ο Σιδηρόπουλος

16:09

49': Ο Γυφτοκώστας σουτάρει με το αριστερό, ο Καραογλανίδης μπλοκάρει σταθερά

16:08

Ευκαιρία για την Κέρκυρα

16:08

49': Ο Μπαλντοβαλίεφ δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά και ενώ είχε την πίεση του Παλάσκα

16:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

16:04

Στη θέση του Βλάχου ο Κουλούρης. Αλλαγή για την Κέρκυρα

15:50

Ημίχρονο στα Γιαννιτσά

15:47

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

15:44

Εκτελέστηκε, πάνω στο τείχος η μπάλα και με τα πολλά οι αμυντικοί των Γιαννιτσών απομακρύνουν

15:39

37': Ωραία προσπάθεια του Γκόμεζ που γύρισε, εκτέλεσε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά αστόχησε

15:38

Δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους

15:37

35': Ο Λυσίτσας εκτελεί το φάουλ ψηλά η μπάλα. Ο Αναστασίου επιστρέφει στο ματς

15:37

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου

15:36

Μικρή διακοπή, ο Αναστασίου είναι στο έδαφος από το χτύπημα του Κουτσόπουλου

15:36

33': Κάρτα στον Κουτσόπουλο, φάουλ σε καλό σημείο έχουν κερδίσει τα Γιαννιτσά

15:33

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός στο τελευταίο διάστημα, με πολλά λάθη από τις δύο ομάδες

15:28

- Φτάσαμε στο 25', μοιρασμένο το παιχνίδι πλέον στα Γιαννιτσά

15:26

Πήραν τα πάνω τους τα Γιαννιτσά που είναι φανερό πως μετά το γκολ έχουν ψυχολογία

15:26

23': Στην αντεπίθεση ο Χαρμάνας αποφεύγει τον Βρονταρά, ωστόσο βγαίνει πλάγια και δεν μπορεί να εκτελέσει

15:25

22': Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Γκόμεζ παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα

15:25

Για δυνατό μαρκάρισμα στον Γκόμεζ

15:25

Πρώτη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Λυσίτσας για τα Γιαννιτσά

15:24

21': Ανάποδο ψαλίδι του Αναστασίου, μετά από κακό διώξιμο των αμυντικός της Κέρκυρας, δεν αιφνιδιάζεται ο Βρονταράς που μπλοκάρει την μπάλα

15:22

Να λοιπόν που οι γηπεδούχοι αντιδρούν και σκοράρουν έστω από στημένη φάση

15:21

18': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Καράμπελα, ο Χαρμάνας πετάγεται στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με καρφωτή κεφαλιά νικά τον Βρονταρά για το 1-1

15:21

ΓΚΟΛ τα Γιαννιτσά!

15:19

Για να δούμε πλέον αν μπορεί να αντιδράσει η Αναγέννηση

15:19

Φυσιολογική εξέλιξη του ματς αυτό το 0-1, αφού οι ''Φαίακες'' έψαχναν περισσότερο το γκολ

15:17

Πέμπτο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Σκοπιανό επιθετικό της Κέρκυρας

15:16

12': Μετά από ωραία σέντρα του Γυφτοκώστα, ο Γκόμεζ πασάρει στον Μπαλντοβαλίεφ, αυτός φέρνει την μπάλα στο αριστερό και πλασάρει ιδανικά για το 0-1 από το ύψος του πέναλτι

15:16

15:13

- Πρώτο δεκάλεπτο, πάντα η Κέρκυρα έχει μια ελαφρά υπεροχή και την κατοχή της μπάλας

15:11

Κακός ο αγωνιστικός χώρος στα Γιαννιτσά δεν βοηθά να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο

15:08

Πιο επιθετικά έχει μπει στο πρώτο πεντάλεπτο η Κέρκυρα, έχει και δύο καλές στιγμές ήδη

15:07

4': Επικίνδυνη σέντρα του Γκόμεζ, ο Μπαλντοβαλίεφ παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα

15:04

1': Πρώτο σουτ από τον Μπαλντοβαλίεφ για την Κέρκυρα, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα ο Καραογλανίδης

15:03

1': Σέντρα στο ματς

15:01

Οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές μόλις τώρα μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

15:01

Ντεμπούτο στον πάγκο της Αναγέννησης κάνει ο Γιάννης Τοπαλίδης

14:59

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στα Γιαννιτσά με τις δύο ομάδες να μην έχουν βγει ακόμα από τα αποδυτήρια

Καραογλανίδης, Χατζόγλου, Καρτάλ, Παλάσκας, Λυσίτσας, Ιβανίδης, Μπαξεβάνος, Χαρμάνας, Λαμπάκης, Καράμπελας, Αναστασίου.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Βλάχος, Βενέτης, Ραπτάκης, Κουτσόπουλος, Σίμιτς, Ανδρεόπουλος, Καραδέμητρος, Γκόμεζ, Μπαλντοβαλίεφ, Γυφτοκώστας.
Διαιτητής: Κιοτζένης (Καβάλας). Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Τσαγγάρη (Μακεδονίας). 4ος: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)