Από το "Κλεάνθης Βικελίδης" καλό σας βράδυ.

21:26

Τεράστιο τρίποντο για τον Απόλλωνα στη μάχη παραμονής, καθώς έφτασε στους 17 πόντους και κράτησε ουραγό στους 11 τον Άρη. Ψυχωμένη η "Ελαφρά Ταξιαρχία", πλήρωσαν τα λάθη τους και την ατυχία τους οι "κίτρινοι".

21:26

Σφυρίγματα και αποδοκιμασίες από τους γηπεδούχους. Πανηγυρίζουν οι φιλοξενούμενοι, που έτρεξαν και χαιρέτησαν τους ηρωικούς οπαδούς τους.

21:24

Λήξη αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα, Άρης - Απόλλων 0-2!

21:23

90'+4: Κίτρινη κάρτα στον Μπάρκογλου (γιατί δεν άκουσε το σφύριγμα για οφσάιντ, αν και η υπόδειξη είναι λανθασμένη, και σουτάρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα).

21:20

90'+1: Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπάρκογλου στη θέση του Πετρόπουλου

21:20

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:19

89': Σουτ Μίνγκα από πλάγια θέση, διώχνει δύσκολα ο Διούδης.

21:17

88': ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Ο Σουνάς σουτάρει, ο Τζόρβας διώχνει σωτήρια, στην επαναφορά σουτ Πουλίδο η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Απόλλωνα.

21:15

Ο Απόλλων απέχει ελάχιστα λεπτά από μια τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη και μόνο με ένα θαύμα ο Άρης θα γλιτώσει πλέον την ήττα, η οποία θα τον κρατήσει στο βυθό της βαθμολογίας...

21:13

85': Φάση διαρκείας, Μανιάς έβγαλε σε Ρένια, σουτ άουτ.

21:10

Σε μια γωνιά του "Κλεάνθης Βικελίδης" εντοπίσαμε και περίπου 20 φίλους του Απόλλωνα, ανάμεσα σε ΜΑΤ!

21:09

80': Κίτρινη κάρτα στον Καραγιάννη.

21:06

78': Ο Σούλης Παπαδόπουλος ολοκληρώνει τις αλλαγές του Άρη. Μέσα ο Καραγιάννης, έξω ο Τσουμάνης.

21:04

75': Ατομική προσπάθεια και συρτό σουτ Αγκάνθο από το ύψος της περιοχής και αριστερά, η μπάλα άουτ.

21:02

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσουκάνης αντί του Παπαδόπουλου, ο οποίος αποδοκιμάζεται έντονα από τους οπαδούς των γηπεδούχων.

21:01

Με τρία στόπερ ο Απόλλων μετά την είσοδο του Σόουζα...

20:59

70': Καλοτραβηγμένο γυριστό του Αγκάνθο μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα πάνω από την εστία του Τζόρβα.

20:58

69': Τεράστια φάση για τον Άρη. Από θέση βολής ο προωθημένος Πουλίδο δεν μπορεί να νικήσει τον Τζόρβα, που κερδίζει τις κόντρες και η μπάλα απομακρύνεται...

20:57

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σόουζα αντί του Χατζηζήση.

20:52

Ένας οπαδός του Άρη μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο. Αμέσα τον βγάζουν οι σεκιούριτι του γηπέδου. Μετά από 1' το ματς αρχίζει εκ νέου.

20:51

62': Παπαδόπουλος και... απελπιστικά ψηλά άουτ η μπάλα! Ο Άρης χάνει το πέναλτι, το 0-2 υπέρ του Απόλλωνα παραμένει

20:50

61': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη σε ανατροπή του Αγκάνθο από τον Αλβάρεζ και κίτρινη κάρτα για τον παίκτη του Απόλλωνα.

20:49

60': Σέντρα Μίνγκα από τα δεξιά, ο Διούδης βγαίνει και πιάνει αέρα, κεφαλιά Πετρόπουλου και η μπάλα στα δίχτυα του Άρη!

20:48

ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΛΛΩΝ, 0-2!

20:46

56': Σουτ Ρένια από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Δεληζήση, ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι, δεν έχουν όμως δίκιο. Στην εξέλιξη στιγμιαίο κράτημα.

20:43

55': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ρένια στη θέση του Αγγελούδη

20:41

51': Μεγάλη ευκαιρία για Άρη. Λάθος από τον Αλβάρεζ, ο Αγγελούδης σουτ από κοντά, διώχνει σωτήρια ο Τζόρβας και κρατά το μηδέν για τον Απόλλωνα.

20:38

49': Ο Μανιάς από τα δεξιά και πλάγια θα βγάλει την παράλληλη, η μπάλα θα περάσει αρκετά πόδια μλεσα στην περιοχή του Απόλλωνα, θα φτάσει στον Σουνά, σουτ από τα αριστερά, η μπάλα άουτ.

20:34

46': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ντάλμπεργκ στη θέση του Φαρινόλα

20:34

20:27

Χωρίς καθαρό μυαλό ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο, μπλοκαρίστηκε από το γκολ του Απόλλωνα και έχασε μισό ημίχρονο. Με ψυχολογία και αέρα οι φιλοξενούμενοι.

20:18

Λήξη α' ημιχρόνου, Άρης - Απόλλων 0-1

20:17

45'+2: ΔΟΚΑΡΙ ο ΑΡΗΣ! Ο Σουνάς πιάνει το δυνατό διαγώνιο σουτ, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά κεφαλιά του Μανιά, η μπάλα άουτ (εξουδετερωμένος ο Τζόρβας).

20:17

45'+1: Ο Αγκάνθο άνοιξε στα δεξιά για τον Μανιά, που καθυστερεί και χάνει την ευκαιρία, αφού το σουτ από πολύ πλάγια θέση διώχνει εύκολα ο Δεληζήσης (ο Τζόρβας έχει βγει και έχει κλείσει το οπτικό πεδίο του επιθετικού των γηπεδούχων).

20:16

Συμπληρώθηκαν τα 45'. Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:13

41': Μικρή διακοπή καθώς χτύπησε ο Σουνάς. Το ματς ξεκίνησε εκ νέου στο λεπτό.

20:11

39': Μακρινό σουτ, δεν δυσκολεύεται ο Τζόρβας που μπλοκάρει.

20:10

38': Γέμισμα Οικονομόπουλο από τα δεξιά και απόσταση 30 μέτρων, η μπάλα παίρνει ύψος, παραλίγο να αιφνιδιαστεί ο Τζόρβας, που ωστόσο, θα προλάβει και θα διώξει σε κόρνερ.

20:03

30': Τραυματισμός Φαρινόλα σε διεκδίκηση μπάλας μικρή διακοπή. Το ματς αρχίζει ξανά μετά από 2'.

20:01

29': Σουτ Σουνά έξω από την περιοχή και δεξιά (ανάμεσα σε πολλά πόδια και με τον Αγκάνθο μόνο πιο δίπλα), δεν έχει πρόβλημα ο Τζόρβας που μαζεύει.

19:59

28': Κίτρινη κάρτα ο Παντελιάδης.

19:57

Φάουλ Σουνά από τα αριστερά, με γροθιές διώχνει ο Τζόρβας μακριά...

19:55

Φτάσαμε στο 25'. Ο Απόλλων με το γκολ από τα αποδυτήρια αιφνιδίασε τον Άρη, ο οποίος άρχισε να πιέζει στο τελευταίο πεντάλεπτο.

19:52

21': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σουνάς το φάουλ, κεφαλιά Ηρακλής από το ύψος του πέναλτι, με τα ακροδάκτυλα στην αριστερή γωνία του πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Τζόρβας.

19:51

20': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηζήση.

19:43

12': Δυνατό διαγώνιο σουτ Τσοκάνη έξω από την περιοχή, αρκετά μέτρα άουτ.

19:42

11': Εκτέλεση φάουλ με τον Σούνα, η μπάλα ίσα που φτάνει στα χέρια του Τζόρβα.

19:37

6': Λάθος απομάκρυνση στα καρέ του Άρη από "τυφλό" διώξιμο, πηδά για να πάρει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Πετρόπουλος, αλλά βρίσκει αέρα και ο συναγερμός λήγει.

19:33

Γέμισμα από τα αριστερά, κεφαλιά Πετρόπουλου από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα φτάνει στον Μίνγκα, ο οποίος μπαίνει μόνος στην περιοχή από τα δεξιά πιάνει το γεμάτο σουτ και η μπάλα στα δίχτυα, 0-1 ο Απόλλων!

19:32

2': ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΛΛΩΝ!

19:31

1': Έναρξη αναμέτρησης