Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:20

Ο Πλατανιας επιβεβαίωσε πως είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

21:19

Λήξη αναμέτρησης, στραβοπάτημα του Ολυμπιακού στα Χανιά. 2-2 το τελικό αποτέλεσμα.

21:16

21:16

90'+1: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει μόλις έξω.

21:13

88': Κίτρινη στον Σίγκνιεβιτς.

21:13

87': Ο Πριντέτα πέφτει και γκρεμίζει τον Φορτούνη, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

21:11

85': Στη θέση του Μανούσου ο Σίγκνιεβιτς για τον Πλατανιά.

21:10

84': Ο Μπουχαλάκης βρίσκει μόνο του τον Ιντέγιε, αλλά ο Σωτηρίου βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει. Κακό κοντρόλ από τον Αφρικανό, αυτό του κόστισε.

21:06

81': Στη θέση του Μάρτινς ο Μπουχαλάκης για τον Ολυμπιακό.

21:05

Στο 43-57% η κατοχή μπάλας για τον Ολυμπιακό.

21:02

76': Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Ρέτσος παίρνει την κεφαλιά και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

21:01

74': Στη θέση του Μενδρινού ο Μαραγκός για τον Πλατανιά.

20:58

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μουνάφο με ωραία πάσα βρίσκει τον Γιακουμάκη, εκείνος χορεύει τον Βιάνα, κάνει και το πλασέ και αστοχεί.

20:57

71': Στη θέση του Μανθάτη ο Καρντόσο για τον Ολυμπιακό.

20:54

68': Στη θέση του Ντεβέσα ο Γιορέντε για τον Πλατανιά.

20:53

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Μανθάτης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι. Βρίσκει τελικά και λίγο την μπάλα ο Σωτηρίου. Όλα ξεκίνησαν από λάθος του Κάργα.

20:51

65': Κίτρινη στον Ρέτσο.

20:47

61': Στη θέση του Μαριν ο Ανδρούτσος για τον Ολυμπιακό.

20:43

Αρκετά καλα πατάει ο Πλατανιάς.

20:39

54': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μανούσος φεύγει στην κόντρα, αλλά από μέσα δεξιά κάνει κακό τελείωμα και αστοχεί.

20:36

Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο μετά την ανάπαυλα.

20:32

20:30

20:17

Κίτρινες σε Φιγκέιρας και Μανούσο για διαμαρτυρία.

20:16

20:15

20:15

45': Ο Φορτουνης εκτελεί φάουλ, ο Ντε λα Μπέγια παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Ιντέγιε τη δεύτερη και ο Σωτηρίου αποκρούει.

20:11

42': Απευθείας φάουλ από τον Φορτούνη, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

20:10

Ο Μανούσος εκτελεί με δύναμη το πέναλτι στο κέντρο της εστίας και ισοφαρίζει σε 2-2. Ο Λεάλι έπεσε αριστερά.

20:09

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

20:09

39': Κίτρινη στον Λεάλι.

20:08

38': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Πλατανιά! Ο Γιακουμάκης μπαίνει στην περιοχή, τσιμπάει την μπάλα και ο Λεάλι τον γκρεμίζει.

20:05

Ο Στάθης εκτελεί πλάγιο, ο Γιακουμάκης βάζει πλάτη τον Βιάνα και με ωραίο διαγώνιο σουτ κάνει το 1-2.

20:05

35': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

20:02

32': Κακό κοντρόλ από τον Ιντέγιε, ο οποίος χάνει την ευκαιρία να βγει μόνος του με τον Σωτηρίου.

19:58

28': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε τζαρτζάρισμα του Μανθάτη στον Βάντερσον.

19:55

25': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Το εκτελεί ο Ντεβέσα και ο Μιλιβόγεβιτς απομακρύνει.

19:50

21': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πλατανιά. Στα σώματα η εκτέλεση του Μανούσου.

19:46

17': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Στάθης από θέση οφσάιντ φεύγει στην πλάτη του Ολυμπιακού, κάνει το γύρισμα, ο Μανούσος σουτάρει με το αριστερό από μέσα δεξιά και ο Λεάλι αποκρούει.

19:45

Δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Φορτούνης, ο οποίος κουτσαίνει.

19:43

Ο Μαρίν ανοίγει εξαιρετικά το παιχνίδι, ο Ντε λα Μπέγια βγάζει παράλληλη μπαλιά και από κοντά ο Ιντέγιε κάνει το 0-2.

19:42

13': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:41

12': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Εκτελείται κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Κάργας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:38

Αρκετοί οι φίλοι του Ολυμπιακού που βρίσκονται στο γήπεδο. Έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.

19:34

Ο Μαρίν κάνει την μπαλιά, ο Μπανανά διώχνει πάνω στον Ιντέγιε και από την κόντρα η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Μεγάλο λάθος από τον στόπερ των γηπεδούχων.

19:33

4': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:32

3': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης τροφοδοτεί τον Ιντέγιε και ο Σωτηρίου πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση στο σουτ του τελευταίου.

19:30

19:27

19:23

Μία ακόμη νίκη θέλουν οι Πειραιώτες, οι οποίοι μετά το σημαντικό διπλό στην Ξάνθη ψάχνουν κι άλλο ένα καλπάζοντας προς την κατάκτηση του 44ου πρωταθλήματος.

19:19

Ιδιαίτερα φορμαρισμενοι οι Κρητικοί, οι οποίοι μετρούν τρεις νίκες στη σειρά. Ξεχωρίζει αυτή κόντρα στον Παναθηναϊκό.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πλατανιά με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Βάντερσον, Πριντέτα, Κάργας, Μπανανά, Στάθης, Μενδρινός, Μουνάφο, Ντεβέσα, Μανούσος, Γιακουμάκης.
Αναπ: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Μαραγκός, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Σίγκνεβιτς
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Λεάλι, Φιγκέιρας, Βιάνα, Ρέτσος, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μαρτίνς, Φορτούνης, Μαρίν, Μανθάτης, Ιντέγιε.
Αναπ: Καπίνο, Μπουχαλάκης, Καρντόσο, Ντομίνγκεζ, Καμπιάσο, Ανδρούτσος, Νικολάου
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Αναστόπουλος (Αρκαδίας) 4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)