Τέλος του αγώνα, σπουδαία νίκη για τον Εθνικό

19:50

Κρατά το 2-1 ο Γάζωρος!

19:50

90'+5: Φάση διαρκείας στα καρέ του Γάζωρου, με τα πολλά οι αμυντικοί των γηπεδούχων απομακρύνουν, κερδίζουν και το φάουλ

19:48

90'+3: Κάρτα ο Μέλκας για καθυστέρηση

19:45

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:44

90': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γάζωρος. Στη θέση του Χατζηδημητρίου ο Νύρλας

19:40

- Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε, πιέζει η Καλαμαριά για την ισοφάριση

19:35

Δεύτερη αλλαγή για τον Γάζωρο

19:34

80': Στη θέση του Κωνσταντινίδη περνά ο Παναγιωτίδης

19:34

79': Γυριστό σουτ του Κωνσταντινίδη ελάχιστα άουτ η μπάλα. Αυτή ήταν και η τελευταία προσπάθεια του στο ματς...

19:32

Για να δούμε πλέον αν η Καλαμαριά θα αξιοποιήσει την αριθμητική υπεροχή

19:31

76': Ο Κωφοκώτσιος βλέπει δεύτερη κίτρινη για κράτημα αντιπάλου και αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες

19:31

Κόκκινη κάρτα για τον Γάζωρο!

19:29

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Καλαμαριά. Στη θέση του Βλάχου ο Γκουγκουλιάς

19:25

70': Τρομερή ενέργεια του Σωτήρη Κωνσταντινίδη! Ο έμπειρος μέσος με υπέροχη προσποίηση ''αδειάζει'' δύο αντιπάλους του, φεύγει στον άξονα και βγάζει σκαφτή μπαλιά στον Γαϊδαρτζή ο οποίος αφού περνά τον Καρατζιοβαλή γράφει με πλασέ σε κενή εστία το 2-1

19:25

ΓΚΟΛ ο Γάζωρος

19:22

68': Και δεύτερη αλλαγή για τους ''Πόντιους''. Στη θέση του Βέργου ο Παρμαξίδης

19:19

Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμαριά. Εκτός αγώνα ο τραυματίας Πασιαλής, μέσα ο Ναλμπάντης

19:18

64': Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμαριάς, ο Ναστέφσκι πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ, άουτ η μπάλα

19:15

61': Μακρινό σουτ του Βέργου... άστοχο

19:15

- Μια ώρα αγώνα στις Σέρρες, κυριαρχούν τα λάθη και το παιχνίδι κέντρου στην επανάληψη

19:08

53': Να ένα σουτ για τον Γάζωρο με τον Χατζηδημητρίου, άουτ η μπάλα

19:07

- Χωρίς κάτι αξιόλογο το πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης

19:03

48': Κάρτα βλέπει ο Κωφοκώτσιος για κράτημα

19:01

46': Τώρα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

18:43

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος του πρώτου μέρους

18:41

- Φτάσαμε στο 42'...

18:40

- Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι, καμία σχέση με την εικόνα του πρώτου 20λεπτου...

18:35

Μεγάλη ευκαιρία για τον Γάζωρο που δεν εκμεταλλεύτηκε το κόρνερ

18:34

36': Ο Χατζηδημητρίου βγαίνει φάτσα με τον Καρατζιοβαλή, πλασάρει, αλλά η μπάλα χτυπά στο σώμα του γκολκίπερ της Καλαμαριάς και φεύγει κόρνερ

18:31

- Συμπληρώσαμε μισάωρο στις Σέρρες

18:30

- Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά με πολλά αβίαστα λάθη για τις δύο ομάδες

18:25

26': Επικίνδυνο γέμισμα στα καρέ της Καλαμαριάς, ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει την μπάλα

18:19

Πάνω κάτω η μπάλα στο πρώτο 20λεπτο...

18:18

19': Σουτ του Βλάχου, ο Μέλκας μπλοκάρει! Καλή στιγμή για την Καλαμαριά...

18:17

18': Μετά από σέντρα του Πασιαλή από αριστερά, ο Αθανασιάδης με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο γκολκίπερ γράφει με καρφωτή κεφαλιά το 1-1. Ο γκολκίπερ του Γάζωρου στο ξεκίνημα της φάσης προσπάθησε να σταματήσει τον Πασιαλή, δεν τα κατάφερε, με αποτέλεσμα να μην προλάβει να επιστρέψει στην εστία του

18:17

ΓΚΟΛ η Καλαμαριά!

18:11

12': Κεραυνός του Τσουβαλτσλιδη η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Καρατζιοβαλή, ο Δέντσας παίρνει το ριμπάουντ αλλά σουτάρει ψηλά!

18:11

Δοκάρι ο Γάζωρος!

18:08

10': Ο σκόρερ των γηπεδούχων είδε και την κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του (έβγαλε την φανέλα του)

18:07

8': Μετά από σέντρα του Σέρντιτς η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Ναστέφσκι και αυτός με διπλή προσπάθεια και κοντινό πλασέ καταφέρνει να νικήσει τον Καρατζιοβαλή για το 1-0

18:07

18:04

6': Εκτελέστηκε, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι και απομακρύνεται

18:04

Κόρνερ κερδίζει ο Γάζωρος

18:03

- Πρώτο πεντάλεπτο στις Σέρρες χωρίς κάτι ιδιαίτερο

17:58

1': Σέντρα στο παιχνίδι

Μέλκας, Κωφοκώτσιος, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τζούριτς, Χατζηδημητρίου, Κωνσταντινίδης, Σκέριαντς, Τσουβαλτσλιδης, Ναστέφσκι, Σέρντιτς.
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Καρατζιοβαλής, Αλμπάνης, Σακκάς, Κισκαμπάνης, Μανουσαρίδης, Βέργος, Μωυσιάδης, Πέλκας, Βλάχος, Πασιαλής, Αθανασιάδης.
Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης). Βοηθοί: Ρίγκος (Γρεβενών), Νατσιούλας (Λάρισας). 4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)