1
21:27

Τέλος του αγώνα.

21:25

92': Αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Έξω ο Ίλιτς, μέσα ο Κρητικός.

21:24

92': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Αγγελούδης στη θέση του Τσουμάνη.

21:23

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:22

89': Ο Καραγιάννης πιάνει ένα σουτ υπό καλές προϋποθέσεις έξω απ' την περιοχή του ΠΑΣ, άουτ η μπάλα.

21:19

86': Δεύτερη αλλαγή από τον Σούλη Παπαδόπουλο. Μπαίνει ο Σταυρόπουλος στη θέση του Καραγκούνη.

21:13

80': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Παπαδόπουλος και μπαίνει ο Καραγιάννης.

21:11

79': Ταχύτατη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Ντε Βινσέντι μπαίνει από δεξιά στην περιοχή του Άρη και από πλάγια θέση πλασάρει τον Διούδη, ο οποίος αποκρούει.

21:10

78': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος παίρνει τη θέση του Κοροβέση.

21:07

Ο Ντε Βινσέντι εκτελεί φάουλ, ο Λίλα παίρνει την κεφαλιά και νικάει τον Διούδη για το 2-1.

21:07

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

20:54

61': Σουτ του Κοροβέση, πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία του Διούδη η μπάλα.

20:53

60': Σέντρα του Κοροβέση, κεφαλιά πάσα του Βίλα προς τον Ίλιτς, πετάγεται και μπλοκάρει ο Διούδης.

20:49

Ο Μανιάς φεύγει στην κόντρα, κερδίζει σε τζαρτζάρισμα τον Μιχαήλ και πλασάρει εύστοχα τον Βελλίδη για το 1-1.

20:49

56': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

20:47

53': Κίτρινη κάρτα στον Μανιά.

20:44

Ο Ντε Βινσέντι εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 1-0.

20:44

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

20:43

50': Κίτρινη κάρτα και στον Παπαδόπουλο.

20:43

50': Κίτρινη κάρτα στον Ηρακλή.

20:43

Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.

20:43

49': Πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ! Σε φάουλ του Ντε Βινσέντι η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο χέρι του Παπαδόπουλου που βρισκόταν στο τείχος.

20:39

46': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαήλ μπαίνει στη θέση του Στρούνα.

20:39

46': Έναρξη β' μέρους.

20:23

Κακό παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο. Οι δύο ομάδες δεν μπορούν να αναπτυχθούν σωστά, με τους φιλοξενούμενους να δίνουν μεγαλύτερη προσοχή στην άμυνά τους. Πιο επικίνδυνη στιγμή το έμμεσο φάουλ που κέρδισε ο Άρης στο 41' και πέρασε ανεκμετάλλευτο.

20:19

Τέλος α' μέρους.

20:17

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:16

45': Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο.

20:15

44': Ένταση στον αγωνιστικό χώρο και κόκκινες κάρτες σε Τάτο και Ντάσιο! Σε δυνατό μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου στον Ντάσιο, οι παίκτες του ΠΑΣ κινήθηκαν απειλητικά προς τον μέσο του Άρη, υπήρξε σύρραξη και ο Τάτος με τον Ντάσιο αντάλλαξαν χτυπήματα.

20:13

Ο Τάτος πατάει για τον Αγκάνθο, ο Ισπανός κάνει το σουτ, αλλά οι παίκτες του ΠΑΣ διώχνουν πάνω στην γραμμή.

20:12

41': Έμμεσο για τον Άρη λίγο έξω απ' τη μικρή περιοχή του Βελλίδη. Ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ μπλόκαρε την μπάλα σε γύρισμα του Τζημόπουλου.

20:08

37': Ο Στρούνα από μπαλιά του Βίλα βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Άρη, αλλά ο Τσουμάνης πρόλαβε και του έβαλε την κόντρα στο σουτ και η μπάλα απομακρύνθηκε.

20:05

34': Η σειρά του Παπαδόπουλου να εκτελέσει, διώχνει ο Κολοβέτσιος, μακρινό σουτ του Μαργαρίτη φεύγει απελπιστικά άουτ.

20:04

Το εκτελεί και αυτό ο Τάτος, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι αμυντικοί του ΠΑΣ.

20:03

Εκτελεί ο Τάτος, κοντράρει σε σώματα η μπάλα και φεύγει κόρνερ.

20:03

32': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη, 3-4 μέτρα έξω απ' την περιοχή του ΠΑΣ και λίγο αριστερά.

19:58

Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες ως τώρα. Δεν βοηθάει και ο αγωνιστικός χώρος, καθώς σε αρκετά σημεία έχει πιάσει πάγο.

19:54

23': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι.

19:53

22': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι, ψηλά πάνω απ' την εστία η μπάλα.

19:46

Συμπληρώσαμε το πρώτο 15λεπτο. Οι γηπεδούχοι ελέγχουν μέχρι στιγμής το ματς, αλλά δεν μπορούν να πλησιάσουν στην περιοχή του Διούδη.

19:40

9': Επικίνδυνο σουτ του Οικονομόπουλου μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο Βελλίδης που είχε πολύ καλή τοποθέτηση.

19:37

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι για να δυσκολέψουν τους παίκτες του ΠΑΣ στην κυκλοφορία της μπάλας.

19:31

Βελλίδης, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Στρούνα, Τσουκαλάς, Λίλα, Βίλα, Ντε Βινσέντι, Κοροβέσης, Ίλιτς
Αναπ: Σωτηρίου, Αυγενικού, Κρητικός, Γιάκος, Νάκος, Μιχαήλ, Μπέριος
ΑΡΗΣ
Διούδης, Καραγκούνης, Ηρακλής, Κύργιας, Μαργαρίτης, Οικονομόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσουμάνης, Τάτος, Μανιάς, Αγκάνθο
Αναπ: Μπουζάνης, Γιαννίτσης, Αγγελούδης, Τσουκάνης, Νταμαρλής, Καραγιάννης, Σταυρόπουλος
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) - Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Κουλά (Ξάνθης)