0
-
0
19:57

Γενικότερα οι Βολιώτες φωνάζουν για την περιβόητη φάση στην οποία αρχικά ο διαιτητής έδωσε πέναλτι, ενώ στη συνέχεια άλλαξε την απόφαση του και έδειξε φάουλ

19:53

90'+4: Στη θέση του Αναστασόπουλου ο Ακασού

19:52

90'+3': Ο Γέσιτς σουτάρει, άουτ η μπάλα

19:50

90'+1: Κάρτα στον Καραχάλιο

19:50

90': Έξι τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:48

Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Αναγέννηση

19:48

89': Στη θέση του Μπιτέλη ο Καραχάλιος

19:46

- Πιέζουν ασφυκτικά οι παίκτες του Λουτσιάνο, κρατά με νύχια και με δόντια η Αναγέννηση

19:40

80': Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Τσίτα που στοπάρει, πλασάρει, αλλά η μπάλα χτυπά στην εξωτερική μεριά του δοκαριού και φεύγει άουτ

19:39

Η Νίκη Βόλου πιέζει πλέον έχοντας και την αριθμητική υπεροχή

19:39

79': Σουτ του Ανιέτε, ο Σιαράβας του λέει όχι!

19:38

78': Αλλαγή για την Αναγέννηση. Στη θέση του Γήτα ο Δημόπουλος

19:37

Στην εκτέλεση του Ανιέτε η μπάλα σταματά το δοκάρι

19:37

77': Δοκάρι η Νίκη!

19:36

Πάνω στην γραμμή στημένη η μπάλα για τη Νίκη Βόλου. Το μαρκάρισμα του Ρόβα ξεκίνησε απ' έξω, ενώ ο Ανιέτε έπεσε μέσα στην περιοχή

19:35

Τελικά έχει δώσει φάουλ ο διαιτητής μετά από συνεννόηση με τον βοηθό!

19:35

75': Κόκκινη στον Ρόβα. Ήταν τελευταίος παίκτης όταν ανέτρεψε τον Ανιέτε

19:34

Πάντως η πρώτη απόφαση του Βάτσιου ήταν πέναλτι, έδειξε την άσπρη βούλα!

19:33

Η συγκεκριμένη φάση έχει σηκώσει θύελλα αντιδράσεων! Οι μεν της Νίκης Βόλου λένε πως είναι πέναλτι, οι δε της Αναγέννησης διαμαρτύρονται πως είναι φάουλ...

19:31

Οι της Αναγέννησης φαίνεται να φωνάζουν ότι η ανατροπή έγινε έξω από την μεγάλη περιοχή

19:31

71': Κάρτα στον Μπουντούρη για διαμαρτυρία. Μετά την υπόδειξη του πέναλτι υπήρξε μεγάλη ένταση αναμεσα στους παίκτες

19:28

69': Αλλαγή για την Αναγέννηση Καρδίτσας, ο Κρανιώτης πήρε τη θέση του Χλωρού

19:28

68': Ο Τσίτας ανοίγει την μπάλα στον Ανιέτε, αυτός ωστόσο αντί να πλασάρει προσπαθεί να βρει και πάλι τον συμπαίκτη του, χάνοντας την ευκαιρία

19:24

63': Πρώτη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στη θέση του Σεϊμάν ο Τσίτας

19:23

63': Ο Παπαδόπουλος φεύγει από πλάγια θέση απέναντι από τον Σιαράβα αλλά καθυστερεί να πλασάρει και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει

19:21

Πάνω κάτω η μπάλα, το ματς έχει αποκτήσει ρυθμό και ενώ έχουμε συμπληρώσει μια ώρα αγώνα

19:18

Λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή ο άσος της Αναγέννησης απομάκρυνε την μπάλα

19:17

55': Ο Ρόβας σώζει την Αναγέννηση Καρδίτσας όταν ο Αναστασόπουλος πλάσαρε από τη μικρή περιοχή, μετά τη σέντρα του Γέσιτς

19:11

50': Κίτρινη στον Οικονόμου

19:09

48': Σουτ του Χλωρού από το ημικύκλιο της περιοχής της Νίκης, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών

19:05

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:05

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:48

Ημίχρονο στην Καρδίτσα στο Θεσσαλικό ντέρμπι

18:46

45'+1: Σέντρα του Γέσιτς από αριστερά, ο Σιαράβας πέφτει αλλά δεν μπλοκάρει την μπάλα και ο Ισαάκ από το ένα μέτρο δεν μπορεί να πλασάρει σωστά και με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο γκολκίπερ

18:46

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

18:45

- Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος

18:39

38': Κεραυνός του Σεϊμάν, η μπάλα φεύγει άουτ!

18:39

38': Καλή σέντρα του Μπουσινάκη προς τον Χλωρό, ο Αποστολίδης όμως καθαρίζει πιο ψηλά απ' όλους

18:36

36': Ο Παπαδόπουλος πάτησε την μπάλα στον Ανιέτε, αυτός υπό πίεση πιάνει ένα σουτ με εξωτερικό φάλτσο από δύσκολη η θέση, ο Σιαράβας δεν ανησυχεί

18:32

- Η κατοχή είναι υπέρ της Νίκης Βόλου με 58% έναντι 42% για την Αναγέννηση Καρδίτσας

18:31

- Μισή ώρα αγώνα στην Καρδίτσα πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι

18:27

26': Κάρτα βλέπει ο Μανουσάκης

18:24

22': Βαθιά μπαλιά προς τον Χλωρό, αυτός θα πάρει την κεφαλιά αλλά είναι αδύναμη και η μπάλα θα φτάσει στα χέρια του Αποστολίδη

18:21

Φάτσα με τον Σιαράβα ήταν ο Ισαάκ, καλή ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου που εξακολουθεί να είναι πιο επικίνδυνη

18:20

18': Ο Γκουγκούδης προλαβαίνει τον Ισαάκ και κλέβει την μπάλα πριν ο επιθετικός της Νίκης εκτελέσει

18:17

- Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο

18:16

- Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι

18:15

Δύο σκυλάκια έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να έχουμε μια μικρή διακοπή

18:14

13': Εκτέλεση φάουλ του Μπουντούρη, η μπάλα στην αγκαλιά του Αποστολίδη

18:11

- Σε παθητικό ρόλο η Αναγέννηση στο πρώτο δεκάλεπτο με τη Νίκη να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της

18:07

Νέα ευκαιρία χάνουν οι φιλοξενούμενοι!

18:06

5': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γκότοβος παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν σημαδεύει σωστά

18:06

Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου που έχει μπει πιο δυνατά το παιχνίδι

18:05

4': Ο Ανιέτε βρέθηκε μέσα στην περιοχή, σούταρε διαγώνια δυνατά, ο Σιαράβας του λέει όχι!

18:04

4': Κακό σουτ του Γήτα, δεν ανησυχεί τον Αποστολίδη

18:03

3': Πρώτη επικίνδυνη στιγμή για τη Νίκη με τον Ισαάκ να μπαίνει στην περιοχή αλλά να μην πλασάρει γρήγορα χάνοντας την ευκαιρία να απειλήσει

18:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

17:59

Όμορφη ατμόσφαιρα και από τους φίλους της Αναγέννησης Καρδίτσας

17:58

Μόλις τώρα οι ποδοσφαιριστές μαζί με του διαιτητές κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

17:58

Στο Δημοτικό Στάδιο βρίσκονται και περίπου 350 Βολιώτες

17:57

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στην Καρδίσα

Σιαράβας, Γκουγκούδης, Τζάνης, Ρόβας, Οικονόμου, Μπιτέλης, Γήτας, Μπουσινάκης, Μπουντούρης, Μίχος, Χλωρός.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Ρεπετσάς, Γκότοβος, Ζουλιώτης, Αναστασόπουλος, Γέσιτς, Μανουσάκης, Ισαάκ, Σεϊμάν, Ανιέτε
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής). Βοηθοί: Σαββόγλου (Δυτικής Αττικής), Πρέντζας (Δυτικής Αττικής). 4ος: Αναστασίου (Λάρισας)