0
16:51

Τελικό στην Τούμπα

16:48

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:45

Έχουν πετάξει λευκή πετσέτα οι παίκτες του Λεβαδειακού μετά το γκολ που τους ακυρώθηκε

16:45

87' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο βγήκε τετ-α-τετ και με πλασέ σημάδεψε το δοκάρι

16:42

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Λεβαδειακός. Στη θέση του Κάντζι ο Ιωαννίδης

16:42

84': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόζογλου στη θέση του Λούκας.

16:40

83': Ο Λούκας πασάρει στον Στέφανο Αθανασιάδη και ο ''Κλάους'' με πλασέ γράφει το 3-0

16:40

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ

16:39

81': Ο ΠΑΟΚ βγάζει ταχύτατα αντεπίθεση και ο Τζιόλης με διπλή προσπάθεια καταφέρνει να νικήσει τον Στρατηλάτη και γράφει το 2-0

16:39

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ

16:38

Στο 80' αυτή η αμφισβητούμενη φάση, ο Τζαβέλλας φαίνεται να καλύπτει (έστω και οριακά) τον Ορτέγκα

16:37

Ο Λεβαδειακός σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται λανθασμένα ως οφ σάιντ!

16:35

78': Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Στοχ, μέσα ο Ολίσε

16:35

78': Στη θέση του Μαρτίνεζ ο Καπό

16:34

Παίζεται λέει ο Θάνος...

16:33

75: ''Φωνές'' των παικτών του Λεβαδειακού για πέναλτι του Γλύκου πάνω στον Λαμπρόπουλο

16:33

- Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 1-0 ο ΠΑΟΚ

16:32

74': Ωραία μπαλιά του Λούκας, ο Αθανασιάδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας, όμως δεν σημαδεύει σωστά και με προβολή αστοχεί

16:27

70': Αδύναμο σουτ του Στοχ, μπλοκάρει ο Στρατηλάτης

16:27

Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

16:26

69': Γέμισμα του Λίνο, κεφαλιά του Αθανασιάδη άουτ η μπάλα

16:20

63': Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο αγώνα ο Ροτζέριο, μέσα ο Μάντζιος

16:20

63': Στη θέση του Σαλπιγγίδη ο Βούκιτς, πρώτη κίνηση από τον πάγκο για τον Στέφενς

16:19

62': Κίτρινη κάρτα στον Στοχ για διαμαρτυρία

16:17

60': Σέντρα Κίτσιου, κεφαλιά Σαλπιγγίδη από την μικρή περιοχή άουτ η μπάλα!

16:17

Και όλα αυτά ενώ έχουμε συμπληρώσει μια ώρα αγώνα

16:17

Τον Βούκιτς θα ρίξει στο ματς ο Στέφενς μπας και βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του

16:16

- Κακό παιχνίδι στην Τούμπα με πολλά λάθη από τον ΠΑΟΚ ο οποίος δείχνει να είναι κομμένος στα δύο

16:11

54': Πρώτη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Κίτσιου

16:04

47': Μακρινή μπαλιά στον Λούκας, αυτός πάει να περάσει τον Στρατηλάτη αλλά δεν τα καταφέρνει και χάνεται η ευκαιρία για την ΠΑΟΚ με το... καλημέρα στην επανάληψη

16:03

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

15:47

Ημίχρονο στην Τούμπα

15:46

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

15:43

43': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Τζιόλης αλλά δεν βρίσκει στόχο

15:39

- Ο ΠΑΟΚ έχει ελαττώσει τα λάθη του με αποτέλεσμα ο Λεβαδειακός να μην βγάζει τις επικίνδυνες αντεπιθέσεις που εκδήλωνε μέχρι περίπου το 25'

15:38

38': Με πάσα εκτελεί ο Στοχ στον Λάζαρ, ο Ρουμάνος σουτάρει έξω

15:38

Νέο φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει ο ΠΑΟΚ

15:36

35': Χαμηλά εκτελεί ένα φάουλ ο Λίνο, δεν ανησυχεί ο Στρατηλάτης, η μπάλα φεύγει άουτ

15:33

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Σλοβάκος μπήκε από αριστερά αλλά σούταρε ψηλά

15:33

33': Ο Μίροσλαβ Στοχ αστοχεί από εξαιρετική θέση!

15:26

Μόλις μία ο ΠΑΟΚ, αυτή του γκολ!

15:25

Αρκετά επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι που έχουν 5 τελικές προσπάθειες στα πρώτα 25'!

15:25

25': Ο Λεβαδειακός βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Ορτέγκα σουτάρει διαγώνια όμως βλέπει την μπάλα να περνά έξω

15:22

Απειλεί ο Λεβαδειακός

15:20

21': Καλό σουτ του Λαμπρόπουλου, άουτ η μπάλα!

15:18

Έχει πάρει τα πάνω του ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ που σημείωσε

15:17

16': Ο Κίτσιου σεντράρει συρτά από δεξιά, ο Στρατηλάτης μπλοκάρει

15:17

16': Εκτέλεση κόρνερ του Λούκας, η κεφαλιά του Σαλπιγγίδη δεν ανησυχεί τον Στρατηλάτη

15:11

10': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στοχ ο Κατσικάς πετάγεται στο πρώτο δοκάρι, νικά στον αέρα δύο αντιπάλους του και με ωραία κεφαλιά ανοίγει το σκορ

15:10

Στην πρώτη τους τελική σκοράρουν οι Θεσσαλονικείς

15:10

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

15:09

9': Καλό σουτ του Νικολακάκη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γλύκος

15:06

- Πρώτο πεντάλεπτο, νευρικό παιχνίδι από τις δύο πλευρές με τον Λεβαδειακό να είναι καλά οργανωμένος στην άμυνα του

15:02

2': Σουτ του Ροτζέριο, ο Γλύκος μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

15:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης

15:01

Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο της Τούμπας

14:58

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την σέντρα στην Τούμπα

Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Τζαβέλλας, Κατσικάς, Λαζάρ, Τζιόλης, Στοχ, Λούκας, Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης.
Αναπ: Γιακουμής, Σπυρόπουλος, Σκόνδρας, Κάτσε, Ολίσε, Βούκιτς, Πόζογλου.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Στρατηλάτης, Σκέμπης, Γεωργίου, Σαγκουϊνέτι, Μαρτίνεζ, Νικολακάκης, Πετράτζι, Λαμπρόπουλος, Κάντζι, Ορτέγκα, Ροτζέριο.
Αναπ: Τσιντώντας, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Γιάντσης, Μπούστο, Βασιλείου, Καπό.
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών). Βοηθοί: Χαρίσης (Γρεβενών), Πασχάλης (Ηπείρου). 4ος: Γκράνας (Ξάνθης)