Τελικό στην Τρίπολη

19:07

Ολοκλήρωσε τις αλλαγές της και η Βέροια

19:06

90'+2': Στη θέση του Καλτσά ο Σεγκούντο

19:04

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

19:03

90': Κοντά στο γκολ η Βέροια! Ο Μπαργκάν μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση όμως έστειλε τη μπάλα άουτ

19:01

87' Κίτρινη στον Ζαραδούκα

18:56

83': Κάρτα στον Καντιμοίρη για καθυστερήσεις

18:56

Προσπαθεί να πιέσει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας

18:55

83': Σουτ του Ουσέρο, έδιωξε ο Καντιμοίρης και ο Σέτι με κεφαλιά στη συνέχεια της φάσεης έστειλε τη μπάλα άουτ

18:54

81': Κίτρινη κάρτα στον Όστοϊτς

18:54

80': Να μια καλή στιγμή! Ο Ντε Μπλάσις πασάρει στον Καράσκο αλλά αυτός με το μυτάκι αστοχεί

18:53

- Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο με τις καλές ευκαιρίες στο ματς να είναι ελάχιστες

18:49

Στη θέση του Ζεζίνιο πέρασε ο Μάνος

18:48

75' Δεύτερη αλλαγή (αναγκαστική) για τη Βέροια...

18:48

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αστέρας. Στη θέση του Εντό ο Μπακασέτας

18:41

Κρατά το μηδέν εδώ η Βέροια

18:40

66': Αγγίζουν το γκολ οι Αρκάδες! Ο Ντε Μπλάσις κάνει την προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ όμως ο Όστοϊτς διώχνει πάνω στη γραμμή

18:38

65': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Σιόντη ο Βεργώνης

18:34

- Μια ώρα αγώνα στην Τρίπολη, κακό παιχνίδι στην επανάληψη με πολλά λάθη

18:30

Πρώτη στο ματς, την βλέπει παίκτης του Αστέρα Τρίπολης

18:29

56': Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο

18:25

Πρώτη επικίνδυνη φάση για τη Βέροια στο δεύτερο μέρος

18:25

51': Ο Ζεζίνιο πάσαρε στον Καλτσά, αλλά αυτός σούταρε άουτ

18:23

- Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο

18:19

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο μέρος είχε αντικατασταθεί με πρόβλημα τραυματισμού ο Μπαράλες

18:19

Δεύτερη (επίσης αναγκαστική) αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Λούι πέρασε ο Ζαραδούκας.

18:18

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

18:02

Ημίχρονο στην Τρίπολη

18:01

Καλή στιγμή για τον Αστέρα

18:01

45': Ο Εντό πήρε την κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

17:54

- Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

17:54

Ανοιχτό ματς στην Τρίπολη, πάνω κάτω η μπάλα...

17:53

Στη συνέχεια της φάσης ο Σέτι σουτάρει ψηλά

17:53

37': Ο Χουάνμα δεν μπορεί να νικήσει τον Καντιμοίρη και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή

17:50

34': Κάθετη πάσα του Ζεζίνιο στον Μπεν, αυτός φεύγει πλάγια, πλασάρει αλλά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

17:49

Ο άσος των Αρκάδων φαίνεται να πονά στον αστράγαλο

17:49

33': Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα στη θέση του τραυματία Μπαράλες

17:46

- Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας

17:45

30': Ωραίο σουτ του Μπαράλες, ο Καντιμοίρης απομακρύνει

17:43

Απαντά στις κλασικές ευκαιρίες ο Αστέρας

17:43

27': Ο Ντε Μπλάσις έβγαλε τον Καράσκο φάτσα με τον Καντιμοίρη, με τον τερματοφύλακα της Βέροιας να λέει όχι!

17:39

24': Τραγικό λάθος του Γκοιάν που ''πούλησε'' την μπάλα, ο Μπαργκάν έφυγε μόνος του με τον Ερνάντεζ αλλά πλάσα άσχημα

17:37

22': Ο Σέτι με κεφαλιά πάει να τσιμπήσει την μπάλα πάνω από τον Καντιμοίρη αλλά δεν τα καταφέρνει

17:33

Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα

17:33

17': Ο Κοντοές κάνει το γύρισμα από τα αριστερά ο Καράσκο έκανε την προβολή και ο Καντιμοίρης έδιωξε

17:31

Παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό αλλά χωρίς την μεγάλη φάση μέχρι τώρα

17:22

- Πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι χωρίς κάτι ιδιαίτερο

17:15

1' Έναρξη της αναμέτρησης στην Τρίπολη

Ερνάντεζ, Λούι, Κοντοέ, Ζησόπουλο, Γκοϊάν, Ουσέρο, Εντό, Σέτι, Μπαράλες, Ντε Μπλάσις, Καράσκο.
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Πολ, Κάφα, Ντελγάδο, Μπακασέτας, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας.
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Αποστολόπουλος, Αμαραντίδης, Μπάρμας, Σιόντης, Όστοϊτς, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Μπεν, Παυλίδης, Μπαργκάν.
Αναπ: Κοτταρίδης, Βεργώνης, Πλαβούκος, Μάνος, Σεγκούντο.
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας). Βοηθοί: Ελευθερίου (Αθηνών), Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής). 4ος: Κάμπαξης (Εύβοιας)