1
-
0
19:05

Πολύ σημαντική νίκη για τον Πλατανιά σε ένα παιχνίδι που η εικόνα του ήταν καλύτερη από αυτή του Πανιωνίου, αν και δεν δημιούργησε πολλές μεγάλες φάσεις. Οι Νεοσμυρνιώτες ήταν ακίνδυνοι επιθετικά για 80 λεπτά, αλλά στο 88' στάθηκαν άτυχοι με το δοκάρι του Κολοβού.

19:03

Τέλος του αγώνα.

19:03

93': Ο Ράφαελ μπαίνει στην περιοχή του Πανιωνίου, κάνει και το σουτ, αποκρούει σε κόρνερ ο Ανέστης.

19:02

92': Κίτρινη κάρτα στον Μπούζα.

19:01

90': Κίτρινη κάρτα στον Φαΐσκα.

19:01

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:59

89': Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ράφαελ στη θέση του Μπέλιτς.

18:59

Αυτή είναι η μόνη ευκαιρία των «κυανέρυθρων» μέχρι στιγμής.

18:58

88': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο σε σουτ του Κολοβού. Στη συνέχεια της φάσης ο Λάζνικ κάνει το σουτ, όμως, ο Γιωργαλλίδης αποκρούει και σώζει τον Πλατανιά.

18:54

83': Αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Εκτός ματς ο Κάταϊ, μπαίνει ο Μπεριάν.

18:54

83': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Τη θέση του Ντούνη παίρνει ο Λάζνικ.

18:47

75': Απευθείας εκτέλεσε φάουλ από τον Κάταϊ, άουτ η μπάλα.

18:44

73': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Αραβίδης και μπαίνει ο Μπούζας.

18:36

66': Κίτρινη κάρτα στον Τετέ.

18:35

Ο Μπέλιτς κάνει τη σέντρα από δεξιά προς τον Τετέ, ο οποίος μέσα απ' την περιοχή νικάει τον Ανέστη για το 1-0.

18:35

65': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

18:33

63': Ωραία ενέργεια του Μπέλιτς, ο Σέρβος κάνει και το γύρισμα για τον Τόρες, όμως, αυτός σουτάρει άουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

18:32

62': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παναγιωτούδης παίρνει τη θέση του Μητρόπουλου.

18:27

56': Σουτ του Κάταϊ στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

18:25

Κακός ο ρυθμός και στο ξεκίνημα της επανάληψης.

18:22

51': Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη.

18:16

46': Έναρξη β' μέρους.

18:02

Πολύ κακό από πλευράς ποιότητας το πρώτο 45λεπτο. Οι γηπεδούχοι είχαν μια ανούσια υπεροχή μέχρι το 30' και δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία των «κυανέρυθρων», οι οποίοι ισορρόπησαν στη συνέχεια και κρατάνε με άνεση την ισοπαλία.

18:02

Τέλος α' μέρους.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:59

44': Σέντρα του Κάταϊ, ο Τόρες δεν προλαβαίνει να μπει στη φάση και να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

17:52

38': Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

17:48

34': Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης αποχωρεί τραυματίας και τη θέση του παίρνει ο Σιώπης.

17:35

Καλύτερος ο Πλατανιάς στο πρώτο 20λεπτο, προσπαθεί να βρει διαδρόμους για την περιοχή των φιλοξενούμενων.

17:31

17': Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπέλιτς, πάνω απ' την εστία του Ανέστη η μπάλα.

17:31

16': Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

17:23

8': Ωραία κίνηση και σουτ από τον Κάταϊ, μπλοκάρει ο Ανέστης.

17:18

3': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σέντρα του Τετέ, ο Γουνδουλάκης μέσα απ' την περιοχή επιχειρεί να κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα κολλάει στα πόδια του και οι αμυντικοί του Πανιωνίου τον προλαβαίνουν και φιώχνουν.

17:15

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Φερνάντες, Ιντζίδης, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Τετέ, Γουνδουλάκης, Μπέλιτς, Κάταϊ, Τόρες
Αναπ: Περιστερίδης, Ζουμπουλάκης, Σιώπης, Ράφαελ, Μπεριάν, Γιακουμάκης, Πόποβιτς
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ανέστης, Ζαχαράκης, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Παντίδος, Κούρντι, Μητρόπουλος, Ντούνης, Κολοβός, Αραβίδης, Καμπάνταης
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Καλτσάς, Λάζνικ, Κωτσάλας, Παναγιωτούδης, Σταυροθανασόπουλος, Μπούζας
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) - Βοηθοί: Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής)