2
-
1
19:08

Ένταση μετά το σφύριγμα της λήξης. Οι παίκτες του ΟΦΗ είναι έξαλλοι με τον διαιτητή Λαμπρόπουλο.

19:07

Τέλος του αγώνα.

19:06

95': Ο Παπάζογλου στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Τσέμα, δεν μετράει το γκολ. Υποδείχτηκε επιθετικό φάουλ του Μακουκούλα.

19:03

94': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσέμα είναι εκτός εστίας, ο Μακρής το βλέπει και πλασάρει από περίπου 35 μέτρα, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

19:01

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 5 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:01

89': Κίτρινη στον Ντε Γκούζμαν.

18:56

86': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, αλλά ο Περογαμβράκης στέλνει τη μπάλα άουτ με προβολή μέσα απ' την μικρή περιοχή, έπειτα από ασίστ του Μακουκούλα με τακουνάκι.

18:55

85': Αλλαγή και για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Ντιέ, μπαίνει ο Μάνταλος.

18:55

85': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μακουκούλα παίρνει τη θέση του Ζε Εντουάρντο.

18:55

85': Κίτρινη κάρτα στον Σολάρι.

18:51

Ο επιθετικός του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντιέ.

18:51

81': Κόκκινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη για διαμαρτυρία! Με δέκα συνεχίζει ο ΟΦΗ.

18:49

Μαζί του αποβάλλεται και ο Πέτρος Μαρινάκης.

18:48

78': Αποβάλλεται από τον πάγκο του ΟΦΗ ο Ρικάρντο Σα Πίντο, ο οποίος ήταν έξαλλος για μια υπόδειξη οφσάιντ στον Κουτσιανικούλη.

18:47

Το παιχνίδι αποκτά νέο ενδιαφέρον με τους Κρητικούς να έχουν χρόνο στη διάθεσή τους για να ισοφαρίσουν.

18:46

Ο Περογαμβράκης μπαίνει στην περιοχή των γηπεδούχων και κάνει το σουτ, η μπάλα έπειτα από κόντρες φτάνει στον Κουτιανικούλη και αυτός τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-1.

18:46

76': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:38

68': Δεύτερη αλλαγή κάνει και η Ξάνθη. Έξω ο Τριάδης, μέσα ο Βασιλακάκης.

18:36

66': Μέσα και ο Λαμπρόπουλος, βγαίνει εκτός ο Κάλαϊτζιτς.

18:36

66': Ο Περογαμβράκης μπαίνει στη θέση του Όγιος.

18:33

Δύο μαζεμένες αλλαγές ετοιμάζεται να κάνει ο Ρικάρντο Σα Πίντο. Θα βάλει Περογαμβράκη και Λαμπρόπουλο.

18:32

Ο Ισπανός μέσος κάνει ένα ακίνδυνο σουτ, όμως, η μπάλα κοντράρει στον Σολάρι και ξεγελάει τον Φερνάντες καταλήγοντας στα δίχτυα του για το 2-0.

18:32

62': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη και πάλι με τον Κάλβο!

18:31

61': Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς.

18:30

Πιέζουν οι Κρητικοί μετά το γκολ που δέχτηκαν.

18:28

58': Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου μέσα στην περιοχή της Ξάνθης κατεβάζει τη μπάλα και κάνει το σουτ, αλλά αστοχεί για λίγο.

18:27

57': Δύσκολη απόκρουση του Τσέμα σε σουτ που έκανε ο Όγιος.

18:25

Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Κάλβο εκτελεί φάουλ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

18:25

55': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

18:24

54': Αλλαγή για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Σουάρες και μπαίνει ο Κάλβο.

18:21

51': Σουτ του Παπάζογλου μέσα απ' την περιοχή, αλλά από πλάγια θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:15

46': Έναρξη β' μέρους.

18:04

Καλός ρυθμός στο πρώτο 45λεπτο, με την Ξάνθη να έχει τον έλεγχο του κέντρου, αλλά να φτάνει στην αντίπαλη περιοχή κυρίως από λάθη των Κρητικών. οι οποίοι κυκλοφορούν καλά την μπάλα. Καλές στιγμές για γκολ, είχαν και οι δύο ομάδες.

18:01

Τέλος α' μέρους.

17:53

39': Σύγχυση στην άμυνα του ΟΦΗ, η μπάλα φτάνει στον Σολτάνι στο ύψος του πέναλτι, το σουτ του Αλγερινού φεύγει άουτ.

17:52

38': Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.

17:49

35': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

17:43

28': Μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς, αποκρούει ο Τσέμα.

17:41

27': Ξαφνικό σουτ του Σουάρες έξω απ' την περιοχή, πέφτει και αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ ο Φερνάντες.

17:35

21': Σέντρα του Κουτσιανικούλη, η μπάλα φτάνει στον Όγιος και ο Αργεντίνος μέσα απ' την περιοχή σουτάρει πάνω απ' την εστία.

17:31

16': Ο Σολάρι φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, βγαίνει πλάγια περνώντας και τον εξερχόμενο Φερνάντες και δίνει για τον Σολτάνι, ο οποίος κάνει ένα σουτ στα... περιστέρια!

17:21

6': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Σουτ του Τριάδη έξω απ' την περιοχή, ο Φερνάντες αποκρούει και η μπάλα χτυπάει στο αριστερό δοκάρι του.

17:16

1': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει σε σώματα και ο Τσέμα μπλοκάρει.

17:15

ΞΑΝΘΗ
Τσέμα, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Φλίσκας, Παΐτο, Ντε Γκούζμαν, Ντιέ, Σουάρες, Σολτάνι, Τριάδης, Σολάρι
Αναπ: Κυριακίδης, Μπέρτος, Μάνταλος, Βασιλακάκης, Ράνος, Κάλβο, Βάλλας
ΟΦΗ
Φερνάντες, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μιλιάζες, Μακρής, Ζε Εντουάρντο, Κάλαϊτζιτς, Όγιος, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου
Αναπ: Δασκαλάκης, Μακουκούλα, Βερόν, Περογαμβράκης, Δαμιανάκης, Λαμπρόπουλος, Στάθης
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) - Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Απτόσογλου (Αθηνών)