3
-
2
21:24

Ο Ολυμπιακός πήρε... σβηστά τη νίκη απέναντι σε έναν ΠΑΣ Γιάννινα που στάθηκε αρκετά καλά στο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά «πλήρωσε» κάποια ατομικά λάθη του. Η είσοδος του Κάμπελ στο ξεκίνημα του β' 45λεπτου ωφέλησε τους «ερυθρόλευκους» δίνοντάς τους περισσότερη ταχύτητα και τους έκανε πιο επικίνδυνους.

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:21

93': Μακρινό σουτ του Φουστέρ, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

21:18

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 3 λεπτά θα είναι αυτές.

21:15

Ο Βίλα φεύγει στην κόντρα από αριστερά, κάνει τη σέντρα, ο Κρητικός «τσιμπάει» τη μπάλα και περνάει τον Ρομπέρτο και σε κενή εστία κάνει το 3-2.

21:15

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

21:10

82': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι φιλοξενούμενοι. Ο Μπέριος παίρνει τη θέση του Ίλιτς.

21:08

Διαδικαστικό χαρακτήρα έχει αποκτήσει εδώ και λίγη ώρα το ματς.

21:03

73': Τελευταία αλλαγή από τον Μίτσελ. Βγαίνει ο Σαβιόλα και μπαίνει ο Σέποβιτς.

20:59

70': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ παίρνει τη θέση του Βάις.

20:58

Ευστοχεί από την άσπρη βούλα ο Κάμπελ και κάνει το 3-1.

20:58

70': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:57

69': Αποβολή του Ρουμπουλάκου με δεύτερη κίτρινη, καθώς ήταν αυτός που ανέτρεψε τον Κάμπελ.

20:57

69': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.

20:56

69': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό σε σουτ του Ολαϊτάν.

20:55

Έχουν κερδίσει πολλά μέτρα στον αγωνιστικό χώρο στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι.

20:53

65': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τσάβες αποχωρεί κουτσαίνοντας και στη θέση του μπαίνει ο Βισέντο.

20:45

58': Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα κάνει ωραία κίνηση και λίγο πριν μπει στην περιοχή «σπάει» τη μπάλα αριστερά στον Βάις, ο οποίος κάνει συρτό σουτ, αλλά ο Βελλίδης πέφτει και μπλοκάρει.

20:39

51': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρητικός μπαίνει στη θέση του Αυγενικού.

20:39

Ο Μασάντο εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 2-1.

20:39

51': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:37

Ο Σαλίνο πέφτει εντός περιοχής έπειτα από μαρκάρισμα του Ρουμπουλάκου.

20:37

49': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

20:36

Με διάθεση να πιέσουν πολύ ψηλά έχουν μπει στην επανάληψη οι γηπεδούχοι.

20:33

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ντομίνγκεζ, μέσα ο Κάμπελ.

20:33

46': Έναρξη β' μέρους.

20:19

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει καταφέρει σε αυτό το πρώτο 45λεπτο να χαλάσει τον ρυθμό του Ολυμπιακού, με καλή ανασταλτική λειτουργία και ψυχραιμία στην κυκλοφορία της μπάλα, ενώ είναι πολύ επικίνδυνος στην κόντρα επίθεση. Οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν κυρίως με ατομικές ενέργειες από τα άκρα να δημιουργήσουν κινδύνους για την εστία του Βελλίδη, αλλά δεν τα έχουν καταφέρει.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:15

Ξεκίνησε να μετράει το 1 λεπτό του έξτρα χρόνου.

20:13

Εκτελεί ο Σάμαρης, εξαιρετική απόκρουση του Βελλίδη.

20:13

43': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. Κάτι σαν... μακρινό πέναλτι, καθώς είναι στην ευθεία με την άσπρη βούλα και λίγο έξω απ' το ημικύκλιο της περιοχής.

20:10

40': Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.

20:07

Οι φιλοξενούμενοι στέκονται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας και έχουν καταφέρει να αποδιοργανώσουν τους «ερυθρόλευκους».

20:01

31': Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σε σουτ του Τσάβες ο Ρομπέρτο αποκρούει, ο Ίλιτς παίρνει το ριμπάουντ και παρά το ότι είναι αμαρκάριστος και ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού είναι εξουδετερωμένος, ο Σέρβος στέλνει την μπάλα άουτ.

19:51

Στη σέντρα του Βάις ο Ολαϊτάν φαίνεται να είναι σε θέση οφσάιντ.

19:51

Φάση διαρκείας στην άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα, με σέντρα του Βάις προς τον Ολαϊτάν, ο οποίος αφήνει την μπάλα, ο Σαβιόλα κάνει το σουτ και νικάει τον Βελλίδη για το 1-1.

19:51

21': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:44

14': Σουτ του Σαβιόλα απ' το ύψος της περιοχής, δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Βελλίδη η μπάλα.

19:41

Από λάθος του Σάμαρη στη μεσαία γραμμή ο Ίλιτς φεύγει στην κόντρα απέναντι στον Ρομπέρτο, ο Ισπανός αποκρούει το πρώτο σουτ του Σέρβου, όμως, ο επιθετικός του ΠΑΣ παίρνει ξανά την μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

19:41

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

19:40

10': Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπουλάκου.

19:37

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής με τον Ολυμπιακό να έχει κλείσει στο μισό γήπεδο τους φιλοξενούμενους και να πιέζει για το γκολ.

19:30

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπάζογλου, Μανωλάς, Μπονγκ, Σάμαρης, Μασάντο, Ντομίνγκεζ, Ολαϊτάν, Βάις, Σαβιόλα
Αναπ: Μέγιερι, Τόρες, Εντινγκά, Φουστέρ, Σιόβας, Κάμπελ, Σέποβιτς
Βελλίδης, Στρούνα, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Ντάσιος, Τσουκαλάς, Αυγενικού, Βίλα, Τσάβες, Ρουμπουλάκου, Ίλιτς
Αναπ: Αμπάρης, Μπέριος, Γιάκος, Νάκος, Κρητικός, Βισέντο, Σκόνδρας
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) - Βοηθοί: Βέρρης (Λέσβου), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)