0
19:52

Τελικό στο ΕΑΚ, σπουδαία νίκη για την Κέρκυρα!

19:50

90'+3: Τρίτη αλλαγή και για την Κέρκυρα. Στη θέση του Σουάνη ο Γυφτοκώστας

19:48

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:48

Κάρτα στον Καραγιαννίδη

19:47

88': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γάζωρος. Εκτός αγώνα ο Παπαδόπουλος, μέσα ο Παπαβασιλείου

19:45

87': Στη θέση του Καραδέμητρου ο Κουλούρης

19:40

82': Μετά από αντεπίθεση της Κέρκυρας ο Καραδέμητρος δεν μπορεί να τελειώσει την φάση αφού την κρίσιμη στιγμή και ενώ ήταν σε θέση βολής έχασε την ισορροπία του και έπεσε στο έδαφος

19:37

79': Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Στο ματς περνά ο Καραγιαννίδης, εκτός ο Σίμιτς

19:35

77': Στη θέση του Σρντιτς ο Νύρλας, δεύτερη αλλαγή για τον Γάζωρο

19:31

73': Κάρτα στον Παπαδόπουλο

19:30

Μετά από σέντρα του Ζορμπά ο Μπαλντοβαλίεφ πιάνει ένα σκαστό σουτ, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης και μετά από... σύγχυση στα καρέ του Μέλκα, οι αμυντικοί απομάκρυναν

19:29

72': Δοκάρι για την Κέρκυρα

19:26

Πάντα στο 1-0 η Κέρκυρα, μπήκαμε στο τελευταίο 25λεπτο...

19:25

66': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Καραδέμητρος χωρίς αποτέλεσμα

19:23

Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για τους Νησιώτες

19:22

64': Παραλίγο αυτογκόλ για τον Γάζωρο μετά από κεφαλιά - γύρισμα του Τζούριτς, ο Μέλκας σε κόρνερ...

19:21

63': Σέντρα σουτ του Σίμιτς, άουτ η μπάλα

19:19

60': Με κομπίνα εκτελέστηκε από τον Γάζωρο, η μπάλα στο τείχος!

19:17

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους φιλοξενούμενους...

19:15

Πρώτη αλλαγή για τον Γάζωρο

19:12

54': Στη θέση του Κουκόλη ο Γαϊδαρτζής

19:11

54': Κάρτα στον Βενέτη

19:08

51': Καλό σουτ του Καραδέμητρου, λίγο άουτ η μπάλα

19:05

48': Αδύναμη κεφαλιά του Καραδέμητρου, ο Μέλκας μπλοκάρει

19:03

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:48

Ημίχρονο στο ΕΑΚ

18:47

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο ημίχρονο

18:43

41': ''Βολίδα'' του Ζορμπά με το αριστερό, λίγο άουτ η μπάλα!

18:41

39': Κάρτα βλέπει ο Καραδέμητρος

18:40

Εξαιρετικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα από την Κέρκυρα, σε παθητικό ρόλο ο Γάζωρος

18:38

36': Πλασέ του Σουάνη η μπάλα λίγο άουτ. Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα

18:36

34': Κίτρινη στον Τζούριτς

18:32

- Μισή ώρα στο ΕΑΚ, η Κέρκυρα ελέγχει το παιχνίδι

18:26

25': Ο Μπαλντοβαλίεφ φεύγει απέναντι από τον Μέλκα αλλά το τελείωμα του είναι κακό και ο γκολκίπερ του Γάζωρου απομακρύνει

18:24

23': Ο Σρντιτς βρέθηκε σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή ωστόσο δεν μπόρεσε να κάνει σωστά το κοντρόλ και έχασε την ευκαιρία να απειλήσει

18:20

19': Κάρτα στον Κουτσόπουλο, η πρώτη στο ματς

18:19

17': Μετά από σέντρα του Κουτσόπουλου ο Ζορμπάς γίνεται αποδέκτης της μπάλας, σουτάρει αλλά αυτή κοντράρει σε αμυντικούς

18:16

14': Ο Τσουβαλτσίδης το εκτελεί, ο Βρονταράς μπλοκάρει εύκολα

18:15

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Γάζωρο

18:12

10': Από την άλλη μεριά ο Ανδρεόπουλος πιάνει ένα μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ

18:11

10': Ο Ναστέφσκι δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, δεν ανησυχεί ο Βρονταράς

18:09

Επιθετικά έχει μπει η Κέρκυρα στο παιχνίδι αφού εκτός από το γκολ που έχει πετύχει έχει απειλήσει σε δύο περιπτώσεις τον Γάζωρο

18:09

7': Σουτ του Ζορμπά, ο Μέλκας πέφτει και μπλοκάρει

18:06

4': Ο Σουάνης από τα 11 βήματα νικά τον Μέλκα και γράφει το 1-0

18:05

ΓΚΟΛ η Κέρκυρα

18:05

3': Ο Καραδέμητρος το κέρδισε αφού ανατράπηκε από τον Κουκόλη

18:05

Πέναλτι κερδίζει η Κέρκυρα

18:03

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για την Κέρκυρα

18:03

2': Ξαφνικό, μακρινό σουτ του Μπαλντοβαλίεφ άουτ η μπάλα

18:02

1': Σέντρα στο ματς

17:59

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

17:59

Περίπου 1000 φίλαθλοι βρίσκονται λίγο πριν την έναρξη του αγώνα στις κερκίδες του ΕΑΚ για το ντέρμπι κορυφής του Βορείου ομίλου

17:42

Αρκετό το κρύο στην Κέρκυρα, ωστόσο το θετικό είναι πως ο αγωνιστικός χώρος βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση

17:40

Είκοσι λεπτά πριν την έναρξη του ματς στο ΕΑΚ και έχουμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Ζορμπάς, Σουάνης, Καραδέμητρος, Γκόμες, Μπαλντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος, Σίμιτς, Κουτσόπουλος.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Βλάχος, Καραγιαννίδης, Αρμένης, Κουλούρης, Ραπτάκης, Γυφτοκώστας.
Μέλκας, Κουκόλης, Κωφοκώτσιος, Δέντσας, Τζούριτς, Χατζηδημητρίου, Παπαδόπουλος, Σκέριαντς, Τσουβαλτσίδης, Ναστέφσκι, Σρντιτς.
Αναπ: Χατζηγιαννάκης, Νύρλας, Μεταλλίδης, Παναγιωτίδης, Νικολίτσας, Γαϊδαρτζής, Παπαβασιλείου.
Διαιτητής: Καρυοφύλλης (Πειραιά). Βοηθοί: Σγαντζός, Σινιοράκης (Πειραιά). 4ος: Τάσης (Ηπείρου)