1
-
0
16:55

Ο ΟΦΗ παίρνει την πολύτιμη νίκη και ξεπερνά τον Λεβαδειακό στην κατάταξη. Δίκαιη η επικράτηση της ομάδας του Ηρακλείου απέναντι στους ακίνδυνους Βοιωτούς.

16:55

90'+4': Λήξη της αναμέτρησης.

16:51

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:50

89': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ιωαννίδη για σκληρά φάουλ στον Μπανούση. Με δέκα συνεχίζει ο Λεβαδειακός.

16:48

87': Ο Μπανούσης κλείνει τις αλλαγές του ΟΦΗ. Εκτός παιχνιδιού ο Κουτσιανικούλης.

16:47

86': Ο Στρατηλάτης μπλοκάρει το πλασέ του Κουτσιανικούλη.

16:43

82': Σουτ του Ζε Εντουάρντο, μπλοκάρει ο Στρατηλάτης.

16:40

79': Δεύτερη αλλαγή του ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος στο ματς αντί του σκόρερ Παπάζογλου.

16:38

77:' Ο Μακρής απειλεί με κοντινή κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Μιλιάζες, όμως αστοχεί.

16:34

73': Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Κονέ αντί Κάπο στο παιχνίδι.

16:31

69': Κίτρινη κάρτα στον Κονέ.

16:28

66': Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.

16:27

65': Επικίνδυνη σέντρα του Μιλιάζες από τα αριστερά, ο Λυκογιάννης διώχνει σε κόρνερ.

16:23

61': Σάντρα σουτ του Μπούρμπου από δεξιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Στρατηλάτη.

16:18

Πιο κινητικός παρουσιάζεται στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός χάρη και στις κινήσεις του Καραγεωργίου. Δεν είναι, πάντως, επικίνδυνος.

16:12

52': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μακουκούλα αντικαθιστά τον Όγιος.

16:06

46': Μετά από λάθος του Τριποτσέρη, η μπάλα φτάνει στον Μάντζιο, ο οποίος σουτάρει άουτ από πολύ καλή θέση.

16:06

46': Και ο Κάντζι στον αγωνιστικό χώρο αντί του Λαμπρόπουλου στη δεύτερη κίνηση του Νίκου Καραγεωργίου.

16:06

46': Ο Μάρτινς πέρασε στη θέση του Μάγκα για τον Λεβαδειακό.

16:06

Έναρξη της επανάληψης

15:49

Απόλυτα δίκαιο το προβάδισμα του ΟΦΗ, που είναι σαφέστατα ανώτερος απέναντι στον Λεβαδειακό.

15:48

45'+1: Λήξη πρώτου μέρους

15:47

45': Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

15:44

Ο ρυθμός του ΟΦΗ δείχνει να πέφτει αλλά ο Λεβαδειακός δεν μπορεί να βγει μπροστά με αξιώσεις.

15:35

33': Ο Μιλιάζες εκτελεί φάουλ δίνοντας στον Όγιος, το σουτ του οποίου από την περιοχή σταματά στη ρίζα του αριστερού δοκαριού. Εν συνέχεια ο Ζε επιχειρεί νέο σουτ αλλά η μπάλα περνά άουτ.

15:31

29': Κόρνερ του Όγιος, ο Παπάζογλου επιχειρεί την κεφαλιά, όμως ο Στρατηλάτης δηλώνει «παρών» και μπλοκάρει.

15:29

Δεν έχει αλλάξει η εικόνα της συνάντησης, Ο ΟΦΗ διατηρεί την πρωτοβουλία, ο Λεβαδειακός δεν απειλεί.

15:18

16': Κίτρινη κάρτα στον Μάγκα.

15:16

Ο ΟΦΗ έχει επιβάλει τον ρυθμό του στο παιχνίδι και με ανεβασμένη ψυχολογία μετά το γκολ του Παπάζογλου, αναζητά και δεύτερο τέρμα. Σε παθητικό ρόλο έχει περιοριστεί ο Λεβαδειακός.

15:13

11': Ο Μιλιάζες επιχειρεί σουτ, σε ετοιμότητα ο Στρατηλάτης μπλοκάρει την μπάλα.

15:09

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μιλιάζες, ο Παπάζογλου με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Στρατηλάτη και κάνει το 1-0 για τον ΟΦΗ.

15:09

7': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:08

6': Δύσκολη απόκρουση του Στρατηλάτη σε σουτ του Μπούρμπου.

15:07

6': Φάουλ από τον Όγιος, η κεφαλιά του Μακρή φεύγει άουτ.

15:05

4': Ο Ιωαννίδης εκτελεί κόρνερ, ο Λυκογιάννης πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα περνά άουτ.

15:02

1': Έναρξη της αναμέτρησης