1
-
2
21:25

Σπουδαία νίκη για τον Ατρόμητο με 2-1. Οι Περιστεριώτες έγιναν πιο επικίνδυνοι επιθετικά στην επανάληψη, εκμεταλλεύτηκαν δύο ασίστ του Ούμπιντες και ανέτρεψαν το σκορ, απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που μετά την αλλαγή του Μπεργκ αντιμετώπισε πολλά προβλήματα μπροστά.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:21

90'+2': Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

21:19

90': Χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες πετάει τη μπάλα για τον Παπαδόπουλο, ο οποίος βγαίνει απέναντι στον Κοτσόλη, αλλά ο Νάνο έχει κάνει τρομερό σπριντ και τον προλαβαίνει πριν πλασάρει.

21:15

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο. Ο Ατρόμητος έχει κλειστεί και ο Παναθηναϊκός πιέζει για την ισοφάριση.

21:12

83': Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, πετάγεται στο ύψος του πέναλτι και πιάνει την κεφαλιά ο Παπαδόπουλος, δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Κοτσόλη η μπάλα.

21:12

83': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι φιλοξενούμενοι. Έξω ο Ιγκλέσιας, μέσα ο Μπάλλας.

21:11

81': Επικίνδυνο μακρινό σουτ του Ζέκα, πέφτει και μπλοκάρει ο Τσενάμο.

21:07

77': Ο Καραμάνος σε προσπάθειά του να διώξει την μπάλα απ' την περιοχή του Ατρόμητου κλωτσάει τον Ατζαγκούν. Πέναλτι που δεν δίνει ο Παπαπέτρου.

21:05

Πιέζει πολύ ο Παναθηναϊκός από το 70' και μετά.

21:03

73': Σύγχυση στην άμυνα του Ατρόμητου, ο Μαρινάκης πιάνει ένα δυνατό σουτ από πολύ καλή θέση, αλλά η μπάλα βρίσκει στον Ιγκλέσιας και φεύγει μακριά.

21:01

72': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο παίρνει τη θέση του Μπρίτο.

20:58

69': Τελευταία αλλαγή από τον Αναστασίου. Βγάζει τον Τριανταφυλλόπουλο και βάζει τον Μαρινάκη.

20:57

68': Μακρινό σουτ του Πράνιτς στα... πουλιά η μπάλα.

20:54

66': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Αμπέντ, μπαίνει ο Ατζαγκούν.

20:54

Ίδιοι πρωταγωνιστές με το πρώτο γκολ. Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Ιγκλέσιας παίρνει ανάποδη κεφαλιά και κάνει το 1-2.

20:54

65': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

20:51

62': Ο Πράνιτς μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Ατρόμητου, κάνει το παράλληλο γύρισμα, αλλά ο Γιαννούλης προλαβαίνει πριν ο Κλωναρίδης μπει με την μπάλα στα δίχτυα.

20:50

Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά, ο Ιγκλέσιας πετάγεται στην καρδιά της περιοχής του Παναθηναϊκού και με πλασέ στην κίνηση νικάει τον Κοτσόλη για το 1-1.

20:49

60': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

20:47

58': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

20:47

Πολύ καλύτερο στο ξεκίνημά του το δεύτερο 45λεπτο σε σχέση με το πρώτο.

20:45

56': Δυνατό σουτ του Τριανταφυλλόπουλου μέσα απ' την περιοχή, αποκρούει ο Τσενάμο.

20:43

54': Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Σίλντενφελντ γυρίζει με το κεφάλι στον Κοτσόλη χωρίς να έχει δει τον Καραμάνο που έρχεται από πίσω του, ο επιθετικός του Ατρόμητου «τσιμπάει» τη μπάλα και αποφεύγει τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, αλλά στην κενή εστία πλασάρει άουτ!

20:37

48': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Από κόντρες μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, ο Κλωναρίδης κάνει το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι!

20:36

47': Φάουλ του Ούμπιντες, γυριστή κεφαλιά του Ούμπιντες άουτ η μπάλα.

20:35

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Δημούτσος, μέσα ο Πίτου Γκαρσία.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:18

Κακό από πλευράς θεάματος το πρώτο 45λεπτο. Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να προηγηθεί εκμεταλλευόμενος μια αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων σε ένα χρονικό διάστημα που ο Ατρόμητος έδειχνε να ελέγχει το ματς.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:16

45'+1': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ αποχωρεί τραυματίας και παίρνει τη θέση του ο Κλωναρίδης.

20:15

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:12

Γέμισμα από την άμυνα των «πρασίνων», ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά, ο Μπεργκ νικάει στο σπριντ τον Φυτανίδη, προλαβαίνει και την έξοδο του Τσενάμο και πλασάρει εύστοχα για το 1-0.

20:12

42': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:09

40': Ο Καρέλης κλέβει από τον Ιγκλέσιας στο χώρο του κέντρου και φεύγει στην αντεπίθεση, αλλά αντί να δώσει στον αμαρκάριστο Μπεργκ προσπαθεί να τελειώσει μόνος του τη φάση και ο Λαζαρίδης τον σταματάει.

20:08

39': Γυριστό σουτ του Μπεργκ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα φεύγει δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Τσενάμο.

20:08

38': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

20:05

35': Ο Μπρίτο λίγο έξω απ' την περιοχή πιάνει δυνατό σουτ με το αριστερό, άουτ η μπάλα.

20:01

Οι φιλοξενούμενοι στέκονται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ελέγχουν το ματς εδώ και λίγα λεπτά.

19:57

27': Τρομερό σουτ του Ουμπίντες έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγα μέτρα άουτ.

19:56

26': Ο Ζέκα χτυπάει εκτός φάσης με τον αγκώνα τον Ιγκλέσιας, δεν το βλέπει ο Παπαπέτρου και την γλιτώνει ο Πορτογάλος.

19:54

24': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

19:53

23': Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Ιγκλέσιας πηδάει ψηλότερα απ' όλους και παίρνει την κεφαλιά, πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία του Κοτσόλη η μπάλα.

19:52

Εκτελεί ο Αμπέντ, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά, αλλά έχει κάνει φάουλ πάνω στον Λαζαρίδη.

19:52

22': Πρώτο κόρνερ του αγώνα. Το κερδίζει ο Παναθηναϊκός.

19:47

Προσπαθεί αλλά δυσκολεύεται πολύ στη δημιουργία παιχνιδιού ο Παναθηναϊκός. Εξαιρετικοί μέχρι στιγμής στο ανασταλτικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι.

19:41

11': Επικίνδυνη σέντρα του Μπρίτο από αριστερά, ο Κοτσόλης βγαίνει και μπλοκάρει πριν η μπάλα φτάσει στον Καραμάνο που ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή.

19:36

Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Αρκετές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και ουκ ολίγα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.